Lopun aika on Nyt.

Olemme aivan viime metreillä kun tapahtumat alkaa vyörymään.
Korona rokote hulluus ja pakoitteet oli vain NWO n näytös jo mahdistaan.
Israel tuo jäännös kääntyy uuteen liittoon ja kokevat pelastuksen aivan lähiaikoina.
Täyteys eli pakanain määrä on täysi.
Samaan aikaan hirmuinen vauhti saatanalla ottaa maailma haltuunsa.
Uusi maailmanjärjestys ja sitä ajavat satanistit vauhdilla.Pres.Niinistö on yksi noista luopioista ja ministerit ja monet monet politiikot.
Vapaamuurarit on kaikessa mukana ja järjestävät näytöksiään välillä kun nousevat ylemmille tasoille.
Satanistit on soluttautunut kaikkialle antikristuksen henki saa sen aikaan.Kaikki kulkee , kuten raamatussa on sanottu.
Herjaajat, pilkkaajat, murhaajat, pahuus, rivous, raivo, hulluus jne jne Saatanan henkäystä ja sen omat tottelee ja tekee ja tappaa ja raivoaa.
Valmistautukaa tulevaan aikaan kristityt ja katse Kristukseen ja tarttukaa miestä hihasta älkääkä päästäkö irti sillä hulluus on maailmassa ja se näkyy ja pahenee sillä Jumala saattaa ns viisaat naurunalaisiksi sillä heistä tulee tyhmiä.
Luulevat toki olevansa viisaita mutta tyhmiksi ovat käyneet ja normi kansa ihmettelee ,että ..Voiko tää oikeesti olla totta ??
Valmistautukaa...

2

233

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "Valmistautukaa tulevaan aikaan kristityt ja katse Kristukseen ja tarttukaa miestä hihasta älkääkä päästäkö irti sillä hulluus on maailmassa ja se näkyy ja pahenee........."
      Kerro totuus laittomuudenne Herroista joita edustat:
      Kaikkivaltias Jeesuskaan EI antanut raamatun mukaan oikeuksia kristityille laittomuuksien tekemisiin; ei edes Kaikkivaltiaiden ja Heidän Pyhän Hengen Nimeen mennä kehitysmaihin syyttömiä ihmisiä, lapsiakin tappamaan ja tapattamaan noitarovioila: https://fi.wikipedia.org/wiki/Noitavainot

      Joten kyseessä on "Älä tapa" Lain sekä maallisen "rikoslaki-ja-jumalanpilkka" Lain vastainen rikoksista.
      Laki tiedon lähde, josta löydätte tekstin kokonaisuudessaan:
      https://www.minilex.fi/a/rikoslaki-ja-jumalanpilkka

      1.Korinttolaiskirje:
      15:9 Sillä minä olen apostoleista halvin enkä ole sen arvoinen, että minua apostoliksi kutsutaan, koska olen vainonnut Jumalan seurakuntaa."

      Lainattua teksiä kristittyjen historiasta:
      "Kristityt ovat vainonneet runsaasti myös toisiaan historiansa aikana. [[Ristiretket]] innostivat hyökkäykseen myös kristittyä [[Konstantinopoli]]a [[Neljäs ristiretki|neljännen ristiretken]] aikana vastaan vuonna 1204. Katolisen kirkon piirissä oli [[inkvisitio]] kerettiläisesti ajattelevia kohtaan. [[Ranska]]ssa katolilaiset vainosivat 1500-luvulla [[hugenotit|hugenotteja]]<ref>[http://www.huguenot.netnation.com/general/huguenot.htm History]. The National Hugenot Society.</ref>, minkä johdosta suuri osa Ranskan protestanteista pakeni [[Saksa]]an, [[Englanti]]in ja [[Alankomaat|Alankomaihin]]. Englannissa alettiin [[Uskonpuhdistus|Uskonpuhdistuksen]] jälkeen puolestaan vainota katolilaisia. 1500–1600-luvut olivat Euroopassa katolisten ja protestanttien välisten uskonsotien aikaa. Suurimpana tämän kauden sotana oli [[kolmikymmenvuotinen sota]] 1600-luvun alkupuolella. Uskonnonvapautta ei ollut, vaan kunkin maan hallitsija määräsi uskonnon harjoittamisesta."

      Luterilaisena olet manipuloiti ateistiksi tai laittomuudrn herroja palvelvaksi:
      http://www.evl.fi/katekismus/uskontunnustus/12.html
      'Meillä ei ole järkeä'
      'Meillä ei ole ymmärrystä'
      'Me emme kykene täyttämään käskyihin sisältyvää uskon ja ehdottoman rakkauden vaatimusta.'
      'Me emme kykene noudattamaan ihmisille säädettyä lakia.'
      'Olemme syntisiä'
      'Järkemme ei voi käsittää Jumalaa'
      'Synti erottaa meidät elämän lähteestä, Jumalasta.'
      'Kristitty pysyy kuitenkin syntisenä elämänsä loppuun asti.'

      • Anonyymi

        Kristityistä en tiedä, mutta uskossa olevat Jumala pelastaa joutumasta helvetin tuleen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      53
      5520
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      94
      3418
    3. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      45
      3309
    4. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      76
      2487
    5. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      58
      2382
    6. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      75
      1897
    7. Persut palkkaavat verorahoilla

      avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei
      Maailman menoa
      299
      1715
    8. Anteeksi T

      Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa
      Ikävä
      7
      1146
    9. Ville Rajainmäki, 25, omaishoitaja

      Hän on 65 eläkeikääntyneen avustajana 24/7 Kerrankin omaishoitajaa arvostetaan ja maksetaan asiaankuuluvaa, 3000€, pal
      Maailman menoa
      23
      1102
    10. Harmittaako että

      Annoit niin paljon positiivista huomiota ja rakkautta kaivatullesi
      Ikävä
      106
      987
    Aihe