Luin lehdestä tämmöistä,,, Ilmeisesti saatanoita palvataan tällä kertaa Siivukkalan suunnalla. Siivutetaan palvisaatanaa ja ruisleivän päällä syödään ehtoolla... Sitten nähdään kummia ja mölistään jäähallin parkkipaikalla ja huoltoasemien vessojen seiniin piirrustellaan heptagrammeja... Pelaastaako Jeesuskaan?!
Ylöjärvelläkö taas saatananpalvaamista?
Anonyymi-ap
5256
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Palvaaminen on vanha säilytysmenetelmä, jossa käytetään matalampia lämpötiloja ja pidempiä kypsennysaikoja.
Siivikkalassa asuu sellasta porukkaa et en kyllä ihmettele vaikka joka paikassa palvottaisiin saatanaa. Perussuomalaisia siellä ainakin palvotaan.
Kuinka helvetin kuuma pitää olla ,että voi saatanaa palvata.On nimittäin tottunut korkeisiin lämpötiloihin .
Ei taida onnistua. Perinteinen lihan palvaaminen on lihan kypsentämistä savustusuunissa tai savusaunassa 60–100 asteen lämpötilassa. Palvauksessa muun muassa kinkut ja riistalihat saavat vahvan savukylvyn ja mureutuvat hitaasti.
SAATANAN LÄHETTILÄÄT TAAS LIIKKEELLÄ YLÖJÄRVELLÄ ELI JEHOVAT.