Ullatus!
https://yle.fi/a/74-20006534
Perussuomalaiset toistensa kurkuissa osa 434532
33
180
Vastaukset
- Anonyymi
”Hartosen kiusaaminen on muuttunut vainoamiseksi”
- Anonyymi
Niin jokapäiväistä persuissa ettei enää kiinnosta juuri ketään.
- Anonyymi
Siellä savolaiset persuamatsonit ovat tukkanuottasilla.
- Anonyymi
Avaaja siis on vajakki, osaa tehdä vain yhden sanan avauksen, joka jo kerran poistettiin kun tämän ylläolevan pistin syyksi
Kauan Eläköön Venäläinen Ylläpito, Yandexin omistama 2014. Yrityskauppanne on tehnyt teistä tehokkaaan :) Poistakaa avaus, taas. Viimeksi meni vartti.
Kiitos ylläpidolle jo etukäteen tämän kieli taidottoman napisija-avaajan poistosta.
Bannatkaa myös ,syyt liitteen lähetin :D
ps. Ota Jeesus vastaan - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Avaaja siis on vajakki, osaa tehdä vain yhden sanan avauksen, joka jo kerran poistettiin kun tämän ylläolevan pistin syyksi
Kauan Eläköön Venäläinen Ylläpito, Yandexin omistama 2014. Yrityskauppanne on tehnyt teistä tehokkaaan :) Poistakaa avaus, taas. Viimeksi meni vartti.
Kiitos ylläpidolle jo etukäteen tämän kieli taidottoman napisija-avaajan poistosta.
Bannatkaa myös ,syyt liitteen lähetin :D
ps. Ota Jeesus vastaanTiedät itsekin, ettet poistattanut aloitusta sen takia, että siinä oli vain yksi sana vaan aloittajan anataman linkin takaa löytyvän savolaisten persuakkojen kissatappelun takia.
- Anonyymi
Se on kuule aloittajan halpiskopio niin, että kaksi persukanaa ei sovi samalle tunkiolle.
- Anonyymi
Molemmat persunaiset kokee itsensä yhteistyökykyisinä ehdokkaina. Heh.
- Anonyymi
"Molemmat persunaiset kokee itsensä yhteistyökykyisinä ehdokkaina. Heh"
Älä naureskele! Molemmiltahan sujuu erinomaisesti perinteinen persulainen yhteistyö.
- Anonyymi
Elämäsi ilman persuja on kuin joulukuusi ilman koristeita🐷🐷🐷🐷
- Anonyymi
Tavallaan totta. Huumorintajuni on sen verran perverssi että persuista löytyy hihiteltävää aina :)
- Anonyymi
"Elämäsi ilman persuja on kuin joulukuusi ilman koristeita🐷🐷🐷🐷"
Persut ovat siis vain koristeita?
- Anonyymi
Hallitus näyttää mallia.
- Anonyymi
Tuota tapahtuu jokaisessa persujen piirissä ja jokaisessa valtuustossa ympäri Suomea. Olen monta kertaa suoraan sanottuna mielessäni kironnut ne meidän kunnan typerykset, jotka nuo tollopersut on meidän valtuustoon äänestänyt. Jos eivät keskenään riitele, niin haukkuvat meitä muita, jotka yritetään asioita yhdessä hoitaa!
Jos yrittää vähän edes neuvoa asioissa, niin mikä mölinä alkaa! - Anonyymi
On kos tämö sellainen Norotus-avaus?
Viraillinen vittuilupuhelin? Kikkeli jäi vetometkun väliin tulen kohta
Ja näitähän riittää:
https://is.mediadelivery.fi/img/468/40b52da8fd9dd34d502c931b1dd26372.jpg- Anonyymi
Kun koko puolueen jäsenistön ainoa yhteinen asia on kaiken mahdollisen vastustaminen, on jälki juuri tuollaista. Kaikkea vastustetaan. Myös omia.
- Anonyymi
Demarikommareiden jatkuvaa ullatusta.
Noon jos tietäisi mitä nihluamis-sanastos i tarkoittaa, en ymmärrä pistä puhut enkä osaa venäjää senkin elosteluvapinan pelle
- Anonyymi
Voitais ko puhua siitä miten hallituksen tyttöviisikko on toistensa kurkussa ollut viime aikoina? Sanna ja Annika tukkanuottasilla, hahahaha
Puhukaa toki. Ei se kiellettyä ole. Kuten ei persujen keskinäisistä rähinöistäkään puhuminen.
- Anonyymi
"Voitais ko puhua siitä miten hallituksen tyttöviisikko on toistensa kurkussa ollut viime aikoina? Sanna ja Annika tukkanuottasilla, hahahaha"
Viisikon jokainen jäsen tappelee muiden puolueiden tyyppejä vastaan, persuilla käydään jäsentenvälisiä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Voitais ko puhua siitä miten hallituksen tyttöviisikko on toistensa kurkussa ollut viime aikoina? Sanna ja Annika tukkanuottasilla, hahahaha"
Viisikon jokainen jäsen tappelee muiden puolueiden tyyppejä vastaan, persuilla käydään jäsentenvälisiä.Vihervasemmistolla se on sitä parempaa tappelua.
- Anonyymi
Persulla kärähti käämi.
- Anonyymi
Alottaja on ressukka, jonka suurin pelko on, että Kelan tukia leikataan..
Ei se nyt suurimpia pelkojani ole. Sivistymättömyyden ihannoinnin leviäminen on suurin. Ei se nyt huomista tarkoita, mutta lapsiamme ja lapsenlapsiamme käy sääliksi.
- Anonyymi
Persut turha puolue.
- Anonyymi
Kun Persut kohtelevat noin toisiaan, niin voi vain arvailla mikä on yhteistyökyky muiden kanssa. Onko Persut jopa yhteistyökyvttövämpi kuin Saarikon Keskusta?
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1506498- 322332
- 1872099
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101353Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.941303- 731077
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241047Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,271006Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty44951Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke11874