Elämäni biisi, Ukrainalaiset äänessä laulaen ja keskustellen, välillä haukutaan Venäjää, ei kyllä sovi lauluohjelmaksi, laulujen varjolla sotapropakandaa meidän veronmaksajien rahoilla.
Sotapropakandaa ylen lauluohjelmassa.
Anonyymi-ap
21<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Sotakirjeenvaihtaja Kuronenkin pääsi näyttämään hautoja Ukrainasta värisevällä äänellä, menee kyllä överiksi nyt.
Kaikkea pitää keksiä että saataisiin suomalaiset vihaamaan enempi. Mitä tuo auttaa, vihanlietsonta, emmehän me ole sodassa, vai olemmeko?
Totta ryssän touhulle tultava loppu.
Siinä vasta toimittaja Matti Nykänen täysi kyrpä
Niinpä: Putler lietsoi vihaa Ukrainaa kohtaan vuosia.
Sopii oikein hyvin tukiohjelmaksi.
Kehuako terroristeja pitäisi? Hyvä ohjelma.
No onhan teille persuille TV7 ja MV-lehti. Älä katso Yleä.
Älä helvetin toope sotke persuja ja venäläismielisiä natseja toisiinsa. Persut inhoavat Putleria ja kannattavat natoa sekä Ukrainan voittoa ryzzänazeista!
🤮💩🤮💩🤮💩💩🤮💩🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡 pelimaailman pöllöt olette te tietämättömät hölmöt
Hyvä ohjelma, lisää näitä.
Ei taida olla ohjelma putinatsin mieleen? Koko sivistysmaailma tuntee sympatiaa Ukrainaa ja sen kansaa kohtaan, joka on joutunut Venäjän naZien barbaarisen hyökkäyssodan kohteeksi.
Hienoa, että Ukrainan asia saa ohjelma-aikaa myös viihdeohjelman muodossa.
Slava Ukraini!
Venäjän ystävillä meni nyt vaippa likaiseksi ja myös tuli paha mieli, kuinkahan käy kun Venäjän valtion tulee loppu tuossa muodossaan??🤣🤣
Slava Ukraina, Heroim slava!
Oli maa kuka tahansa, ei tuollainen sovi. Tosiaan, mekin olemme sodassa Venäjää vastaan, nyt sekin selvisi.
""""Älä helvetin toope sotke persuja ja venäläismielisiä natseja toisiinsa. Persut inhoavat Putleria ja kannattavat natoa sekä Ukrainan voittoa ryzzänazeista!""""
Onko Halla-aho persu ja myös venäjämielinen? HHHaaaH
Aivot pehmenneet ukrainafaneilta, persut ja venäjämieliset samaa porukkaa, joopa joo, Halla-aho etunenässä.
Ensi vuonna tähän aikaan kutsukaa kaikki konkurssin tehneet suomalaiset elämäni biisiin.veikkaus biisistä on ikivihreä Virta tuo,Virta vie.tuhkatkin pesästä.
Tuo oli hyvin onnistunut ohjelma, vaikka tietenkin itse ohjelman idea vähän jäi Ukrainan asian varjoon ja tuo ukrainalaisjuontaja Katya oli aivan ihana.
Mutta kyllä minusta on muistettava että Ukraina sotii tällä hetkellä Euroopan ja samalla myös Suomen vapauden puolesta. Ne jotka pitävät tälläistä väitettä naivina, pitäisi muistaa että Venäjä on toistuvasti ilmoittanut tavoittelevansa NL:n tai jopa Tsaarin aikaisia rajoja. Se tarkoittaa sitä, että Venäjä on periaatteessa ilmoittanut että se jollain aikavälillä aikoo vallata Ukrainan lisäksi Baltian maat, osan Puolaa ja ehkä jopa Suomenkin. Lisäksi Venäjä uhkaa Euroopan vapautta myös siksi että se selkeästi haluaa tuhota Eurooppalaisen demokratian. Ne jotka täällä ruikuttavat veronmaksajien rahoista olisi syytä muistaa että Eurooppa ja länsimaat ovat jo tosiasiassa sodassa Venäjän kanssa.
Ei kiinnostanut katsoa.
Vaihdoin kanavaa, välittömästi..
alusta loppuu asti katsoin. 100% samaa mieltä herra kenraalin kanssa.
SCOTT RITTER - LIES AND DECEPTION ABOUT UKRAINE RUSSIA CONFLICT (DGTV)
https://www.bitchute.com/video/JX9MXxnASygQ/