Pidetäänkö sitä yhä kapitalistisena hapatuksena, joka velttouttaa kivihiilikombinaattiin töihin köröttelevän iskutyöläisen, vai vaivaako osapula Skodan kokoonpanolinjastoa?
Eikö Itä-Euroopassa arvosteta lämmityslaitetta?
Anonyymi-ap
1072
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Puretuista T-55 -vaunuista irrotetuista sähköpuhaltimista on onneksi saatu täydennystä, niin että länsiosien puute ei ole vielä hidastanut kovinkaan paljoa Skodien valmistamista.
Totta kai itäblokissakin lämppäreitä arvostetaan. Kommunistisissa maissa on tottunut siellä rakentamaan itse lämppärit avtoihin.
https://www.google.fi/amp/s/www.dailystar.co.uk/news/latest-news/woman-car-china-stove-warm-17329151.amp
Nyt on kyllä oiva keksintö! Pitää lähteä rakentamaan samanlainen vm. 2023 Taaviaani. Kiitos! Tero.
Kannattaa laittaa asbestilevy kamiinan alle. Minulla suli pohja Kooriakista, mitä lie tinaa oli. Kamina putosi reiästä tielle ja holotna tuli. Kannattaa myös olla tarkkana ettei jenkem pääse leimahtamaan.
Minä tervasin viime keväänä Eunuckini lattian, niin ei tarvitse pelätä pohjan putoamista vielä moneen vuoteen.
Toisaalta Laidassa on hyvä lämppäri, ehkä komponenttipula vaivaa vain juuri Škodan tehtaita.
Osapula johtunee siitä, että Skoda on itäautojen alinta kastia, ja laadukkaammat merkit vievät rusinat pullasta.
Lämmityslaite on lännen kapitalistien salajuoni työläiskansan heikentämiseksi.
Se aiheuttaa velttoutta ja onanointia ahkerien työtätekevien keskuudessa.
Kyllä toveritchii! Ei hätää sillä lisävarusteena saa Kabinitchiin, jossa voi polttaa puuta ja täten lämmittää sisää.