voi kukaan ylipäätään päästä johonkin merkittävään tehtävään. Molemmat ovat ennemmän huolissaan terroristin turvallisuudesta kuin sen uhreista. Aivan käsittämättömiä tyyppejä, joita olsi syytä pitää pitkän kepin päässä koko ajan.
EUn kaksi typerintä valtiojahtajaa on Scholtz ja Macron. Miten noilla älynystyröillä
19
95
Vastaukset
- Anonyymi
sossuja kaikki tyynni
- Anonyymi
Parempia kuin nämä meidän nilikit USAn nuolija kenraalit jotka saavat vielä maamme hyvinvoinnin täystuhoon ja USAn sätkynukke valtioksi koko maamme ,kyllä nämä äärioikeistolaiset nilikit saavat maamme hyvinvoinnin täystuhoon,jenkki kyllä on näille mulukuille antanut sen verran fyrkkaa että ei siinä Suomen kansan hyvinvoinnilla ole näille kusipäille mitään arvoa
- Anonyymi
Huh huh nämä meidän kenut kylläpä hyvinvointivaltiomme luisuu Jenkin persiiseen ,nämä perkeleen jenkkinaton ROSVOKOPLAN sätkynuket linperkki ja muutkin Suomen tuholaiset pitää pistää linnaan maamme luovuttamisesta maapallon suurimman roistovaltion USAn haltuun
- Anonyymi
Minkä näkijän ja visionäärin maailma onkaan menettänyt kun emme ole valinneet aloituksen tekijää johtamaan koko Eurooppaa. Meillä olisi selkeä tie jota kulkea ja meistä tulisi tiennäyttäjiä kaikille muille kansoille ja valtioiden yhteenliittymille.
Olen vilpittömästi pahoillani ja pyydän nöyrimmin anteeksi aloittajalta. Toivottavasti voit antaa meille anteeksi, sillä mehän olemme vain tavallisia tolloja. Paljon tavallisempia kuin esim. Scholz, Macron tai Bideè. He taas ovat hyvin tavallisia sinun ylivertaisuutesi rinnalla.
Olethan kuitenkin varovainen tekemisissäsi, sillä Jumala voi kokea sinut uhaksi omalle kaikkivaltiuudelleen. Tiedäthän sinä mitä mm. Putin on tehnyt niille jotka ovat arvostelleet hänen tekojaan.
- Anonyymi
Se selittääkin kaiken.
- Anonyymi
Siinä on se vika, ettänämä herrat ovat ne, jotka EU:ta hallitsevat ja joiden tahtoa mekin täällä noudatamme, pilkun tarkasti vielä!
Koko EU on perustettu Ranskan ja Saksan talouden tukemiseksi ja siihen lankaan ovat kaikki muut menneet!- Anonyymi
Ja maamme meni vielä jenkkien virittämään sätkynukkevaltioille tehtyihin lankoihin,kyllä tulee olemaan kallista hyvinvoinnille tämä jenkkinaton persiiin nuolu hahahaahaa taitaa f35 rakkineet olla aika rotteloita😆😆😆
- Anonyymi
Näiden kahden tollon valtaa EUssa on rajattava ja pienille valtioille on saatava suurempi äänivaltaa ja paikkajako EUssa. Suomen on lujiettava yhteistyötä enenmmän Britannia ja myös USAn kanssa. Ne jakavat arvomme paremmin kuin nuo kaksi tolloa.
- Anonyymi
USA on maapallon suurin roistovaltio ja hyvinvoinnin täystuho VALTIO,tämä paskiais valtio ei tartte tulla tänne Eurooppaan rosvoomaan ,helvettiin jenkki rosvot
- Anonyymi
USA on maapallon suurin roistovaltio ja hyvinvoinnin täystuho VALTIO
- Anonyymi
Itse olet täydellinen Jenkin masinoima pelle
- Anonyymi
On tainnut tulla luettua läksyt hataran puoleisesti; Macron on selvästi oikeistolainen ja Scholz vähintäänkin SDP:n oikeistolaitaan verrattavissa.
Kaikesta huolimatta he kumpikin ovat viisaimpia vallan käyttäjiä EU:ssa. - Anonyymi
Niittää,kun rähmälleen Usalle juoksupojaksi!
- Anonyymi
Katselin juuri Putinin puhetta.
Läpinäkyvää valehtelua. Säälittävää ja jopa lapsellista.- Anonyymi
Oletkin loveen langenneena Zelenskin robakanan edessä?
- Anonyymi
Entäs tämä pideni,😄
- Anonyymi
Macron ja Scholtz ovat pelkkiä pelkureita. Vikisevä seläntakana Putinille, "että emme oikeastaan kannata pakotteita, mutta kun nuo muut vaativat. Ukraina oikeastaan kuuluu Venäjään, mutta kun USA ja Britannia ovat eri mieltä jne." Jos Scholtzilla ja Macronilla olis hiukan mukaa, Venäjä olisi jo lyöty ja Putin historiaa. Mutta kun ei. Eunukeilta ei voi vaatia muuta kuin tyhjiä panoja.
- Anonyymi
Toivottavasti meteoriitti pistää tämän perkeleen USAn pois koko kartalta,tai jospa se jellostone viimeinkin tuhoaisi tämän ihmiskunnan roistopesäkkeen
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4718457Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1195820Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2554752Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli564599Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s624099Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603930SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1673732- 901698
- 951202
- 42857