Väärinkohdeltu aina

Anonyymi-ap

Mistä apua kun on ajettu kotoa syyttömästi, varastettu omaisuutta, väkivaltaa, levitetty vääriä tietoja, kuin olisin ollut rutto tautinen.
Ja sitä on tehnyt uskovaiset ja vastuuta ei he suostu ottamaan. Tappoivat jopa minun rakkaan koirani. Miksi? Siksi että se oli minun. Nin minua on vihattu.
Kaikki alkoi kauan sitten mutta painajaisista ei pääse eroon eikä traumasta.
Jotkut uskovat narsisteja ja sosiopaatteja eivätkä he tunne katumusta ja kieltävät kaiken. Helvettiä on mutta vielä elän.
Täässä olen, mitä teen?

6

255

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oletko täysin viaton kaikkeen? Siis pyhimys tasoa, jota vihataan sen tähden? He eivät kestä olla lähellä sinua ja hyvyyttäsi, vaan kokevat itsensä niin syntiseksi. Silloin he vihaavat. He eivät koskaan pääse tasollesi.

      • Anonyymi

        niinhän ne "opettajat" kuvittelee olevansa parempia tyyliin:
        "me emme ole niinkuin nuo toiset"

        Raamattu : "Olemmeko me muita parempia ? Emme suinkaan, olemmehan juuri osoittaneet, että kaikki niin juutalaiset kuin kreikkalaisetkin ovat synnin alaisia" Room: 3: 9


      • Anonyymi

        🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒

        ❤️ ­­­N­­y­­­m­­­f­­­o­m­­a­­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17657650U

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Aloitus kuulostaa Tukiaisen tyyliltä. Viaton uhri ja kaikki muut ovat pimeyden kätyreitä. Ei kannattaisi demonisoida muita, kun itse ei pysty näyttämään pyhää elämää ja käyttäytymään esimerkillisesti.

      • Anonyymi

        "Ei kannattaisi demonisoida muita, kun itse ei pysty näyttämään pyhää elämää ja käyttäytymään esimerkillisesti."

        Fundisliikkeissä on huomattavan paljon todellista pahuutta mm. hengellisen väkivallan eri muodoissaan, joista yksi on pyrkiä eri tavoin kontroloimaan toisten elämää ja rankaisemaan vääristä ajatuksista.

        Normaalisti rakentuneen ihmisen ei edes tarvitse "näyttää pyhää elämää" tuon uskovien ladatun kielenkäytön suuntaisesti.

        Riittää että irtaantuu fundisliikkeestä ja alkaa elää normaalien terveiden ihmisten ja ihmisarvojen mukaisesti, saadakseen fundisliikkeen, eli "aitojen uskovien" vihat niskaansa.

        Avaajalle. Jätit kaiken oleellisen viitekehyksestä kertomatta.

        Kuitenkin ainoa keino terveeseen elämään on välttää kaikkia toksisia ihmissuhteita ja viitekehyksiä ja alkaa rakentaa omaa tevettä elämää.


    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      103
      5698
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      64
      2546
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      238
      1516
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1313
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1077
    6. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      837
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      58
      793
    8. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      791
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      71
      752
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      731
    Aihe