Mistä apua kun on ajettu kotoa syyttömästi, varastettu omaisuutta, väkivaltaa, levitetty vääriä tietoja, kuin olisin ollut rutto tautinen.
Ja sitä on tehnyt uskovaiset ja vastuuta ei he suostu ottamaan. Tappoivat jopa minun rakkaan koirani. Miksi? Siksi että se oli minun. Nin minua on vihattu.
Kaikki alkoi kauan sitten mutta painajaisista ei pääse eroon eikä traumasta.
Jotkut uskovat narsisteja ja sosiopaatteja eivätkä he tunne katumusta ja kieltävät kaiken. Helvettiä on mutta vielä elän.
Täässä olen, mitä teen?
Väärinkohdeltu aina
6
293
Vastaukset 6
- Anonyymi
Oletko täysin viaton kaikkeen? Siis pyhimys tasoa, jota vihataan sen tähden? He eivät kestä olla lähellä sinua ja hyvyyttäsi, vaan kokevat itsensä niin syntiseksi. Silloin he vihaavat. He eivät koskaan pääse tasollesi.
- Anonyymi
niinhän ne "opettajat" kuvittelee olevansa parempia tyyliin:
"me emme ole niinkuin nuo toiset"
Raamattu : "Olemmeko me muita parempia ? Emme suinkaan, olemmehan juuri osoittaneet, että kaikki niin juutalaiset kuin kreikkalaisetkin ovat synnin alaisia" Room: 3: 9 - Anonyymi
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17657650U
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Aloitus kuulostaa Tukiaisen tyyliltä. Viaton uhri ja kaikki muut ovat pimeyden kätyreitä. Ei kannattaisi demonisoida muita, kun itse ei pysty näyttämään pyhää elämää ja käyttäytymään esimerkillisesti.
- Anonyymi
"Ei kannattaisi demonisoida muita, kun itse ei pysty näyttämään pyhää elämää ja käyttäytymään esimerkillisesti."
Fundisliikkeissä on huomattavan paljon todellista pahuutta mm. hengellisen väkivallan eri muodoissaan, joista yksi on pyrkiä eri tavoin kontroloimaan toisten elämää ja rankaisemaan vääristä ajatuksista.
Normaalisti rakentuneen ihmisen ei edes tarvitse "näyttää pyhää elämää" tuon uskovien ladatun kielenkäytön suuntaisesti.
Riittää että irtaantuu fundisliikkeestä ja alkaa elää normaalien terveiden ihmisten ja ihmisarvojen mukaisesti, saadakseen fundisliikkeen, eli "aitojen uskovien" vihat niskaansa.
Avaajalle. Jätit kaiken oleellisen viitekehyksestä kertomatta.
Kuitenkin ainoa keino terveeseen elämään on välttää kaikkia toksisia ihmissuhteita ja viitekehyksiä ja alkaa rakentaa omaa tevettä elämää.
- Anonyymi
Synnin käsite on hukassa monilta uskovaisiltakin ja tässä linkissä siitä lisää. https://www.youtube.com/watch?v=WLcW9fyi3bA
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1061281
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku94908Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31824- 66703
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93642- 32635
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16584- 18568
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43533- 10486