Onko tämä taas niitä juttuja?

Ukrainalainen poliitikko, toimittaja Ivanna Klympush Tsyntsadze kertoo löytäneensä kuvia hirtetyistä siviileistä.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009217548.html

Luhanskin kuvernööri kuitenkin toteaa että kuvien aitoutta ei voida varmistaa.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/9435695b-e455-4c18-8a2d-68e6e241c31f

Ukraina on luvannut tutkia asiaa, siinä on pieni ongelma, kuinka Ukrainan viranomaiset voivat mennä tutkimaan asiaa Venäjän alueelle, Luhanskiin?

Alue on Venäjän hallussa nyt ja siellä on asunut venäjän kielistä ja venäjänmielistä väkeä, joten mahdolliset hirtetyt voivatkin olla Ukrainan sotilaiden hirttämiä venäläisiä siltä ajalta kun alue oli Ukrainan hallussa.
Onko tämä taas niitä juttuja jotka on keksittyjä, samoin kun Ukrainan ihmisoikeusvaltuutetun Ljudmila Denisovan valeet, joista Ukrainan hallitus erotti Denisovan.
13110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Ihan täyttä huuhaata...

Äänestä
  • Tuskimpa Ukrainan viranomaiset Venäjän hallitsemille alueille menee tutkimaan, he "tutkivat" asiaa vaan hetken ja ilmoittavat että kuvat ovat aitoja. Mistä he sen tietävät, eivät mistään, he vain kertovat sen. Hirtettyjä ei välttämättä ole olemassakaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Tuskimpa Ukrainan viranomaiset Venäjän hallitsemille alueille menee tutkimaan, he "tutkivat" asiaa vaan hetken ja ilmoittavat että kuvat ovat aitoja. Mistä he sen tietävät, eivät mistään, he vain kertovat sen. Hirtettyjä ei välttämättä ole olemassakaan.

    Joko se ammuttuje siviilienja sotilaitten salainen hautapaikka Ukrainassa on avattu ja tutkittu? Sinnehän piti matkustaa länsimaiset tutkija paikanpäälle?

    Äänestä

  • 🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

    😍 ­­­N­­y­­­m­­f­o­m­­a­­­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17657678J

    🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Hirtettyihin en ota kantaa, mutta muuten kyllä koko maailma tietää mitä venäläiset ovat tehneet kaikilla valtaamillaan alueilla. Tämän ovat vahvistaneet sekä YK:n että Amnestyn ja Human Right Watchin omat tutkijat paikan päällä. Venäläisten tekemiä törkeitä sotarikoksia, joista ei ole pienintäkään epäselvyyttä.

https://news.un.org/en/story/2022/09/1127691

https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/yk-n-tutkijat-vahvistavat-venaja-syyllistynyt-useisiin-sotarikoksiin-ukrainassa/8519726#gs.kepl0o

Äänestä

Tuo häikäilemätön, jatkuva paskanpuhuminen on vahvistanut mielikuvaa todella vastenmielisestä maasta ja kansasta! Aina saavat anteeksi, kerta toisensa perään! Pitäisi vielä auttaa loputtomasti ja lahjoittaa kaikki verovarat sinne...

Onko Ukrainassa mitään hyvää? Jenkkien hännystely ja biolaboratoriot ihmisten maailmanhallintaa varten? Jonkun Marinin ja Niinistön mielestä varmaan nuo ovat meriittejä?

Äänestä
  • Ukrainalainen elinkauppa ja lapsiuhrit rituaaleihin ovat maailmanluokkaa! Samoin naispornotähdet.

    Äänestä

  • RyzzänaZit raivoavat kun Venäjän sota on täysin ryssitty ja venäjä tulee häviämään. Venäläiset ja venäjämieliset valehtelevat aina kaikesta. Onko syynä se, että Venäjällä totuuden puhuminen on lailla kiellettyä ja siitä saa 15 vuotta vankeutta, ellei sitä ennen putoa ikkunasta.

    Mutta vastenmielinen terroristivaltio on vastenmielinen terroristivaltio, eihän siitä mihinkään pääse. Rikollinen terroristivaltio Venäjä toimii aina rikollisesti, kuten sen kannattajatkin, vailla mitään moraalin tapaistakaan. Alhaiset ja halveksittavat saastat ja terroristit.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Ukrainalainen elinkauppa ja lapsiuhrit rituaaleihin ovat maailmanluokkaa! Samoin naispornotähdet.

    Kun "kulttuuri" on tuota luokkaa, niin ei niillä ole mitään esteitä kiduttaa ja tappaa Ukrainan venäläisväestöä ja syyttää siitä Venäläisiä siviilien kiduttamisesta.

    Äänestä

  • Amerikkalaiset ovat lahjoittaneet Ukrainaan kymmeniä miljardeja dollareita, mutta juutalaispressa on tyytymätön. Aina kinuaa lisää ja lisää rahaa ja aseita. Mikään ei riitä kehitysmaalaiselle!

    Äänestä

Kasaarille ominaista on VALEHTELU ja terrori - silmitön raaka terrori.

Äänestä
  • Kun sota loppuu niin monet valeet Venäjästä joudutaan oikomaan jos kanttia riittää ja monet totuudet Ukrainasta paljastuu.

    Äänestä

Natsi-Venäjän sotarikokset Ukrainassa ovat mitoiltaan valtavat. Siinäpä ihmettelet nyt muutamaa natsi-Venäjän hirttämää ukrainalaista. Venäjä on oksettava terroristivaltio!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ukrainalainen poliitikko, toimittaja Ivanna Klympush Tsyntsadze kertoo löytäneensä kuvia hirtetyistä siviileistä.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009217548.html

Luhanskin kuvernööri kuitenkin toteaa että kuvien aitoutta ei voida varmistaa.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/9435695b-e455-4c18-8a2d-68e6e241c31f

Ukraina on luvannut tutkia asiaa, siinä on pieni ongelma, kuinka Ukrainan viranomaiset voivat mennä tutkimaan asiaa Venäjän alueelle, Luhanskiin?

Alue on Venäjän hallussa nyt ja siellä on asunut venäjän kielistä ja venäjänmielistä väkeä, joten mahdolliset hirtetyt voivatkin olla Ukrainan sotilaiden hirttämiä venäläisiä siltä ajalta kun alue oli Ukrainan hallussa.
Onko tämä taas niitä juttuja jotka on keksittyjä, samoin kun Ukrainan ihmisoikeusvaltuutetun Ljudmila Denisovan valeet, joista Ukrainan hallitus erotti Denisovan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu