Olen aiemmin ajatellut, että olisi tärkeä saada seuraavaksi presidentiksi joku Nato-myönteinen henkilö, eli vaikka joku kokoomuskainen, koska Kokoomus on ollut Nato-myönteinen puolue jo lähes parikymmentä vuotta (kaikki muut puolueet ovat tässä suhteessa takinkääntäjiä, jotka tätä ennen pelasivat Nato-asiassa Putinin pussiin).
Mutta nyt kun päätös Nato-jäsenyydestä on jo tehty, niin on ihan se ja sama, kuka tulee presidentiksi. Ei ole väliä, vaikka se olisi puppeli-Pekka. Itse asiassa Pekan avulla Suomi saisi taas valtavaa kansainvälistä huomiota, koska Suomella olisi maailman ensimmäinen julkihomo pressana. Mutta mikään Pekan kannattaja en kyllä ole. Ominaisuuksiltaan paras pressa voisi olla hyvinkin vaikka Stubbelo, joka on edustava ja puhuu kieliä eikä mitään rallienglantia, niin kuin nykyinen pressa.
Nyt kun Suomi liittyy Natoon, niin on ihan sama kuka tulee seuraavaksi presidentiksi - vaikka Pekka!
10
169
Vastaukset
- Anonyymi
Pekkakin on pasifisti; ei saada ydinpuolustusta ja menetetään suvereniteetti; joko Suomea uhataan ydinaseilla ja Suomi antautuu, tai hyökätään Suomeen miljoonilla, kun ei ole ydinaseista vaaraa.
- Anonyymi
Pekka Puupää olisi johdonmukainen seuraaja Sauli Niinistölle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pekka Puupää olisi johdonmukainen seuraaja Sauli Niinistölle.
tai Pedo Bear- kun kansainvälisissä NATO-USA-peleissä ollaan nyt mukana?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
tai Pedo Bear- kun kansainvälisissä NATO-USA-peleissä ollaan nyt mukana?
Ransu ehkä?
- Anonyymi
tsuppari Stubb on bi.
- Anonyymi
Näyttää siltä että kaikki nykypoliitikot ovat hyvää presidenttiainesta. Kaikki ovat koko Suomen kansan kuolemaan asti uskollisia Natolle ja Brysselille.
Pekka Haavisto ei pääse presidentiksi. Hän otti Vihreiden listoille Anni Sinnemäen, joka on tehnyt laulun Ampukaa komissaarit, nuo hullut koirat. Siinä laulussa kiihoitetaan kansalaisia eurooppalaisia vastaan. Anni Sinnemäen mukaan eurooppalaiset ovat häpeäksi koko ihmiskunnalle, eikä tällaista politiikkaa tukemalla pääse Suomen presidentiksi.
- Anonyymi
No hui kauheaa…
Kyllä nyt pelottaa tiltu. Äkkiä Nato hakemus roskiin ja anteeksipyyntö putinille. - Anonyymi
Professoriksi CV:ssä väärentäytynyt peräreikä-Pekka olisi maailmanlajuisesti ainutlaatuinen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti23745139Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12025951SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32115629Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16110772Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229697Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369121Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla828451Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2386808Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2196463Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!306463