Keskustan SOTILAS, de facto

On parasta mahdollista turvaa isänmaalle. Antti Kaikkonen siitä hieno esimerkki. On vauhdilla viemässä Suomea Natoon!
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Juuri näin! Miehen teko Antilta ja Väyrysellä alahuuli pajatson kuppina ja väpättää, kun sivusta katsoo, de facto keskustalaisen sotilaan Natoon menoa!

Äänestä

Reservin kapteeni Kaikkonen onkin oikea Keskustan SOTILAS.

Äänestä
  • De facto, VKKssa on ainoastaan, de facto ryssämielisiä, matala otsaisia ja lyhyt jalkaisia Anon Turtiainen örkkejä, vähä-älyisiä samaa hokevia, de facto Kapeja pelkääviä pillipiipareita.

    Äänestä

Menikö TAAS kerran nikki poistoon, vai miksi ihmeessä nyt tiesmikäSOTILASääliö ilman nimimerkkiä?

Äänestä
  • Avaus ei ole tiesmikäSOTILAALTA. Joku piruilee lainaten hänen otsikkojaan ja alkusanomisiaan. TiesmikäSOTILAS ei ole oikeasti keskustalainen vaan on Ano Turtiaisen VKK:n kannattaja ja Natojäsenyytemme vastustaja.

    Äänestä

Onko vihollisen soluttama sotilas...

Äänestä

Desantti sotilas on Keskustan sotilas

Äänestä

Rauhoittukaa jätkät ja viilennystä kumpaankin päähän ! Kaikkosella sama ilme naamataulussa, oli kyse vaikka aidan seipäästä. Se on kuulkaas pojut tilanne, ettei Suomi ole läheskään takuuvarma Turkin ja Unkarin ratifioinneista. Eduskuntaa yritetään siitä huolimatta pakkovispilöidä maa Natoon. Henkilögalluppeja tehtaillaan asian tiimoilta. Pysykääpä poitsut nahoissanne . Mikään ei ole niin varmaa kuin epävarma. Suhdanteet saattavat muuttua laservauhdilla. Siinä ei tärkeä ilme enää auta.

Äänestä
  • Tuo ei ole de facto, vaan errare humanum est, olet siis piiloryssä, M.O.T. Mene kyykkyyn oikeiden, de facto Keskusta sotilaiden edessä VKK apina, kampaa ensin naamasi.

    Äänestä

Mutta mites tää liittyy Suomen Keskustaan?

Äänestä
  • Onko puute lukukyvystäsi vai kyvystä ymmärtää lukemaasi? Toistellaanpa tällä aloituksella sanottua:

    Keskustan sotilas on parasta mahdollista turvaa isänmaalle. Reservin kapteeni keskustan kansanedustaja puolustusministeri Antti Kaikkonen siitä hieno esimerkki. On vauhdilla viemässä Suomea Natoon!

    Äänestä

Hieno Antti, hoitaa homman kuin homman.

Äänestä

VKK sotilaalla on tänään mustan hatun päivä! Suomen itsenäisyyspäivä ei ole VKK sotilaan itsenäisyyspäivä. VKK sotilaan itsenäisyyspäivä on ryssän ZZ-joukkojen voitonpäivä. Heil Anu Turtiainen!

Äänestä

VKK sotilas on de facto uskollinen putlerille ja pyhälle ryssälle!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

On parasta mahdollista turvaa isänmaalle. Antti Kaikkonen siitä hieno esimerkki. On vauhdilla viemässä Suomea Natoon!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu