Mites SKP?

Anonyymi-ap

Mites SKP aikoo reagoida kohta käsittelyyn tulevaan Natoon liittymislakiesitykseen?
Vaikka eipä SKP:n mielipidettä kukaan tule kysylemään, joten sitten heidän on nillitettävä täällä. Eikä sillä ole mitään merkitystä.

Eikös tämä demokratia ole hieno juttu?

7

128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lilleri Lalleri itkeskelee, kun isäAurinkoinen (Stalin) ei tuukkaa autteleen !

      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        🍒 ­­­N­y­m­f­­o­­m­­a­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17658392Z

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Täysjäsenyys Natoon etenee, pääasia on että liitytään. Balttian Puolan ja Norjan puolustaminen on Natolle tähän asti ollut vaikeaa, koska Suomi ja Ruotsi ovat puuttuneet yhteisestä Nato-rintamasta.
      Naton näkökulmasta Venäjän naapurimaan ja liittokunnan reunavaltio Suomen jäsenyys vahvistaa Naton pohjoista reunaa sekä Itämeren aluetta, yhdessä Ruotsin kanssa.

      • Anonyymi

        Kapitalistiselle maailmalle on olennaista varustautuminen sotaan. Sotaa pidetään normaalina ilmiönä kaupan jatkeena.


      • Anonyymi

        Joko kohta sotaa käyvä natomaa Turkki hyväksyy vieraskansa Suomen natoon!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Joko kohta sotaa käyvä natomaa Turkki hyväksyy vieraskansa Suomen natoon!

        Merkittävin suora uhka Naton jäsenmaille sekä euroatlanttisen alueen vakaudelle on Venäjä, eikä Turkki. Naton rooli Suomen ja Ruotsin kannalta on liittyä Pohjois-Atlantin liittoon. Venäjän rooli suurena ydinasevaltiona ja vielä luokiteltuna terroristivaltiona puoltaa meidän Nato-jäsenyyttä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kapitalistiselle maailmalle on olennaista varustautuminen sotaan. Sotaa pidetään normaalina ilmiönä kaupan jatkeena.

        Kuinkas syvällä kapitalismissa se Neuvostoliitto olikaan hyökätessään Puolaan syyskuussa 1939 ja Suomeen vain muutamaa kuukautta myöhemmin?

        Kiinan kommunismidiktatuurin johtaja Xi Jinping uhosi lokakuun puoluekokouksen puheessaan, ettei Kiina koskaan sulje pois voiman käyttöä Taiwanin kysymyksen ratkaisussa, eli uhkasi käytännössä Taiwania hyökkäyssodalla.

        Pohjois-Korean kommunismidiktatuuri kehittää ydinaseita ja uhkailee ohjuksillaan jatkuvasti.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      59
      5099
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      54
      4592
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      122
      4539
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      296
      1757
    5. 91
      1432
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      82
      1399
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      228
      1328
    8. 315
      1039
    9. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      199
      950
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      50
      850
    Aihe