USA:n poliisien kaksois- tai monistandardit.

Olemme kaikki saaneet katsoa leffoista ja sarjoista sekä videoilta kuinka jenkkipoliisit pysäyttelevät autoja.
Käsi aseenkahvalla komentavat kuskin ulos ja penkovat taskut ja tarkastavat auton.
Jos autosta löytyy pienikin hippunen marihuanajämiä vaikka jalkatilan maton alta niin kuski raudoitetaan ja tungetaan poliisiauton takapenkille ja roudataan jatkokäsittelyyn. Tuloksena voi olla ehdoton vankeustuomio huumerikoksesta.

Näin toimitaan vain republikaanien hallinnoimissa eteläisissä osavaltioissa kuten esim. Texasissa joissa ei kunnioiteta ihmisoikeuksia.

Toista se on demokraattien hallinnoimilla alueilla. Siellä arvostetaan ja kunnioitetaan yksilön vapauksia päättää omasta elämästään ilman häiritseviä huumelakeja.

Saanko esitellä vapaita demokraattisia ihmisiä jotka elävät onnellisina ilman painostavia republikaanien holhousta:
https://www.youtube.com/watch?v=XCaIRCGnXNA

11

102

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Katselin joutessani videokuvia Moskovasta.

      Länsi on lyönyt Venäjän polvilleen onnistuneilla talous-yms- pakotteillaan.
      Se näkyy ensimmäisenä ostoskeskuksissa ja kaduilla mistä kansainväliset trendimerkit ovat poistuneet. Joka puolella nälkää näkevät rääsyläiset pyydystelevät rottia henkensä pitimiksi ja kiroavat Putinia:
      https://www.youtube.com/watch?v=JjAdxpcgK7s

      • Anonyymi

        Ei näkynyt venäläisiä autoja. Saksalainen auto on paras myös venäläisen mielestä. Putinkin ajoi tänään Kertsinsalmen yli milläs muullakaan kuin aidolla Mercedeksellä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei näkynyt venäläisiä autoja. Saksalainen auto on paras myös venäläisen mielestä. Putinkin ajoi tänään Kertsinsalmen yli milläs muullakaan kuin aidolla Mercedeksellä.

        Mainittakoon, että eräs itävaltalainen herrasmies ajoi myös Mercedeksellä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mainittakoon, että eräs itävaltalainen herrasmies ajoi myös Mercedeksellä.

        Ironisen asiasta tekee tietysti se, että ilman niitä vihaamiaan natseja, ei Putin, eikä kukaan muukaan venäläinen, nyt ajaisi Mercedeksellä tai millään muullakaan hienolla saksalaisella autolla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ironisen asiasta tekee tietysti se, että ilman niitä vihaamiaan natseja, ei Putin, eikä kukaan muukaan venäläinen, nyt ajaisi Mercedeksellä tai millään muullakaan hienolla saksalaisella autolla.

        Tämä sopiikin aloituksen aiheeseen paremmin kuin nenä päähän:

        kaksois- tai monistandardit.

        🤣😂🤣😂


      • Anonyymi

        Glasnost!
        Sputkink!
        Harashoo!
        Het!
        🤣👀


      • Ostoskeksuksesta suomalaisittain katsottuna puuttui laumoittain parveilevat joutilaat matut. Tuonnehan vois vaikka muuttaakkin. Afrikan ja Ukrainan mamut pitäkööt velkasuohon uppoavan suomen maan.


    • Anonyymi

      Mutta Viki voisi koittaa mitä tapahtuu kun tekee seuraavat asiat:

      1. Mene huutelemaan Bidenin vastaisia juttuja minkä tahansa Amerikan kaupungin keskustaan. Saat jatkaa asiaa niin kauan kuin jaksat.

      2. Mene huutelemaan Putinin vastaisia juttuja Punaiselle Torille ja miliisi vie sut tuntemattomaan paikkaan josta kenties et koskaan pääse pois minuuteissa.

      Kummassa maassa saa elää vapaasti?

      Jälkikommentti, en itse haluaisi asua nykyisessä Amerikassa tuosta "vapaudesta" huolimatta, siellä kun on myös vapaus joutua ammutuksi; joko poliisin tai aseita kantavan kansalaisen toimesta.

      Jälkikommentin jälkikommentti, mene johonkin Republikaani-enemmistöiseen kaupunkiin ja ala huutelemaan Trumpin vastaista. Saat vähintään turpaan, kenties joku kansalainen saattaa jopa ampua.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Valinnnan vapaus, se on aina ollut kommunistien (nyk. vihervasemmisto) päämääränä.

      Saat olla mitä mieltä tahansa kunhan se ei ole heidän ideologiansa vastaista.
      Jos pullikoit vastaan ja olet tunnettu henkilö niin elinkeinosi ja elämäsi tuhotaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2185
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      64
      791
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      780
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      696
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      512
      691
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      630
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      62
      586
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      570
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe