Venäjän lonkerot yltää tännekin

Venäjä otti ja myrkytti sitten Georgian entisen peresidentin, joka ei ollut Putinin mieleinen päämies.
Kuka seuraavaksi?
Meidän pressa ei ole ollut pahasanainen häntä kohtaan, mutta pääministerimme on.
2362
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

viherpunikit on uhrattavissa.

Äänestä

Putin on niin pitkävihainen, että kuka tahansa on uhan alla.

Äänestä

Putinilla ei ole syöpää, vaan Putin ON syöpä.

Äänestä
  • Syöpä kehittyy, kuten puttekin huonompaan suuntaan.

    Äänestä

Putinilla on oma säde (säteily) hoito arsenaali valmiina.
Tsernobyl toimi esimerkkinä.
Onkohan syöpä aggressiivista lajia?

Äänestä

Maailma on sairas.
Kirjaimellisesti.

Äänestä

Onko uv-hoitoa vielä kokeiltu?

Äänestä

Purppuran värinen sädehoito voisi olla Putinin pelastus.
Vaihtoehdot ovat sikäli toki vähissä.
Punainen väri on jo käytetty ja toimimattomaksi havaittu.
Suorastaan huonoksi.
Sininen väri jäänee viimeiseksi vaihtoehdoksi, mikäli muista ei ole mihinkään.

Äänestä

Niin, eihän USA:lla ole lonkeroita missään, eikä Biden koskaan ole esim. uhannut USA:n tuhoavan North Stream kaasuputkia. Kun ne sitten tuhottiin, oli Suomella ja muilla länsimailla helppo syyttää heti Venäjää. Tilanne olisi ollut toinen, jos USA olisi uhannut tuhoavansa putket vaikkapa rangaistukseksi Venäjälle, mikäli se hyökkää Ukrainaan. Onneksi mitään tällaista USA ei koskaan ollut uhannut, joten tietenkin lännen mielestä Venäjä itse ne räjäytti.

Äänestä

Toivotaan, että Putin kuntoutuu.
Elämä on lahja, niin se kannattaa käyttää hyvin.

Äänestä

Lonkero se on parasta.

Äänestä
  • Mulla on vaan suomalaiset lonkerot.

    Äänestä

  • Minä en saa lonkeroa
    Siinä on greippiä 😠

    Äänestä

Aikanaan Viktor Juštšenko myös sai myrkkysatsin, ei kuollut, mutta iho jäi arpiseksi.

https://fi.m.wikipedia.org/wiki/Viktor_Juštšenko

Tällä palstalla tuo Anonyymi on kirjoitellut kriittisiä kommentteja, kuinka hänen mahtaa käydä?

Äänestä

Suomi keksi Lonkeron v. 1952 Olympialaisten aikaan. Venäjälläkin myydään lonkeroa, mutta hehän tietysti varastivat meiltä idean ja tekivät siitä oman versionsa. (Niin kuin kaikessa muussakin.)

Mutta yllätys yllätys, en aiokkaan nyt haukkua heitä lonkerosta, koska heiltä löytyy myös isoissa tölkeissä 8% vahvuista lonkeroa. Miksihän meillä määriteltiin se, että ei saa ruokakaupoissa olla yli 5,5 vahvuisia juomia? Mihin tuo prosentti perustuu?

Äänestä

Tarkkailkaa mitä Valko-Venäjän korkeinmassa johdossa tapahtuu.
Epämääräiset kuolemat tulevat lisääntymään. GRU:n käsi on pitkä.

Äänestä

Ketään ei ole myrkytetty, uuvatti XD Mutta varmaan ihan kiva nautiskella sellaisilla fantasioilla.

Äänestä

Voihan se olla ruokamyrkytys

Äänestä
  • Tai Korona piikki.

    Äänestä

Valko-Venäjän armeijaa saatetaan Venäjän armeijan alaisuuteen.
Tätä vastustavat raivataan keinoja kaihtamatta pois tieltä.
Suljetussa yhteiskunnassa ilmoitetaan, mikä parhaiten propagandaan soveltuu, mutta totuus noista sairastumisista ja kuolemasta tulee ennenpitkää julki.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Venäjä otti ja myrkytti sitten Georgian entisen peresidentin, joka ei ollut Putinin mieleinen päämies.
Kuka seuraavaksi?
Meidän pressa ei ole ollut pahasanainen häntä kohtaan, mutta pääministerimme on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu