Meidän edestajamme Sanna alkoi puhumaa.
Vaikka olisin persu, niin oli pakko vaihtaa kanavaa, myötähäpeä nousi liian korkeaksi.
Kyselytunti
19
424
Vastaukset
- Anonyymi
minä myös myötähäpeän ja säälin tyttöraukkaa
- Anonyymi
Olipa onni, että joku muu kyselytuntia seurannut ehti tänne ennen minua, joten hän sanoi lyhyesti ja tyhjentävästi Sannan puheenvuorosta sen kaiken olenaisen. Voi sitä "merkitsevien" hymyjen ja virnistysten määrä, mitä saimme puheenvuoron aikana katseltavaksemme. Ei jatkoon!
- Anonyymi
Paras Perussuomalainen joka hoitaa paikkakunnan asiat kuntoon eikä puhu vaan
- Anonyymi
Halloo, mitä hyvää hän on paikkakunnan eteen tehnyt? Itselleen on duunannut sairaanhoitajan tittelin, jos bonjaat, mitä tarkoitan ja tarkoitanhan minä!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Halloo, mitä hyvää hän on paikkakunnan eteen tehnyt? Itselleen on duunannut sairaanhoitajan tittelin, jos bonjaat, mitä tarkoitan ja tarkoitanhan minä!
anonyymi ei tiedä et julkiterhikistä voi katsoa hoitajien oikeusasiat.huom.outokummun kepu
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
anonyymi ei tiedä et julkiterhikistä voi katsoa hoitajien oikeusasiat.huom.outokummun kepu
Näköjää totta ainakin koulutus ja ammatti, onko sitten pätevä ja osaava ei tarina sitä kerro..
Hakutulos
Nimi: Sanna Maarit Antikainen
Syntymävuosi: 1988
Rekisteröintinumero: 60503960381
Oikeudet:
sairaanhoitaja
lähihoitaja (sosiaalihuolto)
lähihoitaja (terveydenhuolto)
- Anonyymi
Sanna on edustaja joka sentään tekee jotain, hänen aloitteen ansiosta tuli 500 000e eduskunnan joululahjarahoja paikkakunnalle :)
Hyvä Sanna!- Anonyymi
Sanna saa taas äänemme kun on tehnyt hyvää työtä paikkakuntamme eteen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sanna saa taas äänemme kun on tehnyt hyvää työtä paikkakuntamme eteen.
Hyvä Sanna jatka samaan malliin!!!
- Anonyymi
Täähän oli kyll se Hanna, mutta melkeen sama nimi. Ymmärrän virheen
- Anonyymi
Sanna ei ole joulurahoja myöntämässä..
Hanna sentään voi ja tekee myös sen pyyteettömästi, istuuhan hän hallituksessa toisin kuin Antikaisen vinkuja..
- Anonyymi
Tervetuloa valokuitu Outokumpuun. Nyt on oikeat päättäjät asialla muistakaa äänestää!
- Anonyymi
Juurikin näin, nyt ei tyhmät kun SA persuineen vastusta edistystä kun kaupunki on mukana hankkeessa.
- Anonyymi
Ylös
- Anonyymi
Ylös
- Anonyymi
Parasta ennen meni jo
- Anonyymi
Antikainen on perus-yksinkertainen ihminen, jättäkää hänet jo rauhaan.
- Anonyymi
Antikainen on poliittinen ruumis. Onhan se tietenkin hyvä, jos hänellä on duunipaikka odottamassa, kun putoaa eduskunnasta. Se on tietenkin eri asia, miten motivoitunut työntekijä hänestä tulee eduskunnan lihapatojen vieressä vietettyjen aikojen jälkeen. Voi olla, että joutuu hakemaan jonkin aikaa työmotivaatiota. Ei päärrä enään ilmaiset taksit Helsingin yössä.
- Anonyymi
Valehtelijoiden klubi
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2753514Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1421941Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3041681- 861548
- 901536
Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:531202Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001170Uudessa testamentissa on kaksi ristiriidassa olevaa kastekäskyä
Uusi testamentti käskee kastamaan kahdella eri tavalla. Näinhän ei voi olla. Ilmiselvään ristiriitaan on löytynyt selity2671156Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois731123- 631041