Ja vesimaksut nousee

Anonyymi-ap

Minkä takia vesimaksut nousee niinkin paljon, kuin 30% ? Siis kolmekymmentä prosenttia. Ja kukaan ei pukahda asiasta mitään. Paljonko palkat nousee, onko 1% jos sitäkään. Koska tää kansa herää?

15

818

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vihreää siirtymää. Kiitä keskustapuoluetta siitä, että he mahdollistaa punavihreän politiikan.

      • Anonyymi

        Kepu pettää aina.


    • Anonyymi

      Nyt mahdollisimman moni kuluttaja-asiamiehelle valitus, kohtuuttomasta korotuksesta, jossa ei ole mitään perusteluita, miksi

      • Anonyymi

        Lue ne perustelut teknisen lautakunnan, kunnanhallituksen ja valtuuston pöytäkirjoista. Soita Paavolle 📞☎️📲


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lue ne perustelut teknisen lautakunnan, kunnanhallituksen ja valtuuston pöytäkirjoista. Soita Paavolle 📞☎️📲

        Höpö höpö. Ei ollu mitään kirjees selostettu. Ylimielistä touhua. Nyt tulee seurauksia!!!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Höpö höpö. Ei ollu mitään kirjees selostettu. Ylimielistä touhua. Nyt tulee seurauksia!!!

        Voi sua 😄 Jos kirjeeseen olisi vielä kerrattu ne perustelut mitkä löytyy pöytäkirjoista, niin niin pitkiä tarinoita ei kukaan lukisi, vaan taksankorotuskirje menisi suoraan roskiin.

        Kannattaa ottaa tavaksi lukea esityslistat ja pöytäkirjat netistä, niin ei tarvi joka asiaa ihmetellä.


    • Anonyymi

      Keskustelun kuluessa Salme Hautala totesi, että esitetty jäteveden perusmaksun korotus olisi liikaa ja esitti, että perusmaksua korotettaisiin viisi prosenttia. Hannu Akkanen, Johanna Reinilä ja Helena Rahkola kannattivat esitystä.

      Puheenjohtaja totesi, että asiasta on äänestettävä ja teki seuraavan äänestysesityksen: ne, jotka kannattavat kunnanjohtajan pohjaehdotusta, äänestävät jaa ja ne, jotka kannattavat Salme Hautalan esitystä, äänestävät ei. Äänestystavaksi päätettiin nimenhuutoäänestys.

      Pidetyssä nimenhuutoäänestyksessä jaa äänestivät Antti Ålander, Jussi Haapala, Reetta Kananoja, Juhana Lähdesmäki ja Riikka Mänty. Ei äänestivät Hannu Akkanen, Salme Hautala, Helena Rahkola, Johanna Reinilä, Noora Seppä-Ritola ja Kirsi Perälä.

      Kunnanhallituksen puheenjohtaja totesi, että kunnanhallitus hyväksyi Salme Hautalan esityksen äänin 6-5.

      Kepu ja Kristillinen olisi nostanut taksoja paljon enemmän. Onneksi Sdp, PS ja Kokoomus ovat järjen ääniä.

    • Anonyymi

      Taas pilattiin hyvä juttu totuudella.

    • Anonyymi

      Keskustapuolue taas nostamassa maksuja.

      • Anonyymi

        Tämäkään ei yllätä.


    • Anonyymi

      Pannaan sodan piikkiin tämäkin.

    • Anonyymi

      Voisko laittaa coronan, carunan tai venäjän syyksi?

    • Anonyymi

      Johtunee kepusta

    • Anonyymi

      Kepu on syöpä

    • Anonyymi

      Keskusta haluaa rakentaa miljoonien viemärin Peuralaan, vaikka juuri kukaan ei siihen halua liittyä.
      Tyypillistä kepuille.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      85
      7455
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      96
      5394
    3. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      257
      4595
    4. Haluun sua niin paljon

      ❤️🥰🥹 Miehelle
      Ikävä
      44
      4495
    5. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      62
      3257
    6. Mitä palveluita mies..

      Haluaisit tilata minulta? -N
      Ikävä
      49
      2685
    7. Olet oikeasti ollut

      Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.
      Ikävä
      22
      2348
    8. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      49
      2323
    9. Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit

      Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘
      Ikävä
      29
      2322
    10. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      41
      2184
    Aihe