Huuhaa-palkinto

Anonyymi-ap

7

502

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eiköhän tuo huuhaa-palkinto olisi parempi antaa helluntailaisille ihmeparantajille ja muutenkin koko lahkolle.

      • Anonyymi

        🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒

        🍒 ­­­N­y­m­­­f­o­­m­a­a­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17662455p

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      Taas se aiheeton sensurointi alkoi. Asiallinen viestini on poistettu. Täytynee jättää tämä palsta Olli-Santtusen temmellyskentäksi ja luottaa ihmisten järkevyyteen, että kukaan ei Ollin vuoksi haksahtaisi. No, hän taitaakin karkottaa ihmisiä mormonismista siinä missä Päivi Räsänen ev.lut-kirkosta...

      • Tässä kirkossa saa puhua asiallisesti homoista ja mitä heistä Raamatussa sanotaan ja myös nykyajan ymmärrys asiasta hyväksytään, eli kukaan ei sen takia lähde.

        Ehkä joku lähteekin, mutta on silloin ymmärtänyt väärin kirkon opin, kuten Päivi Räsäsenkin sanat. Kyllä Raamattua saa siteerata. Sitten saa selittää, miten kukin ne tulkitsee, Suomessa on uskonvapaus.


      • Kristuksen Kirkon vihaajien temmellyskenttähän tämä on. Jotkut kirkon puolustajat joskus vaivautuvat rienaajia oikomaan.


      • Anonyymi
        santtunen kirjoitti:

        Kristuksen Kirkon vihaajien temmellyskenttähän tämä on. Jotkut kirkon puolustajat joskus vaivautuvat rienaajia oikomaan.

        Ei todellakaan ole Kristuksen Kirkon vihaajien temmellyskenttä! Mormoneista täällä sanotaan aiheellisestikin pahaa, mutta en ole huomannut erityisestä Kristusta vastaan hyökätyn.


    • Anonyymi

      Ja taas on poistettu yksi vastaukseni. Jos ylläpito haluaa tästä palstasta Ollin temmellyskentän, en voi asialle mitään. Yritän vastailla niissä ketjuissa, joissa olen jo aloittanut vastailun, mutta uusia en enää avaa. Lopetin jo aiemmin kirjoittelun tänne samasta syystä (asiaton sensurointi), mutta tulin vielä uudestaan katsomaan, että mikä on meno nyt. Sama meno, joten pitäkää tunkkinne!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      148
      2493
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      180
      1728
    3. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      92
      1598
    4. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      69
      1543
    5. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      6
      955
    6. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      80
      938
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      68
      871
    8. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      61
      846
    9. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      188
      834
    10. Milloin viimeksi

      Tunsit perhosia vatsassa? 🦋🦋
      Ikävä
      61
      808
    Aihe