Huuhaa-palkinto

Anonyymi-ap

7

537

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eiköhän tuo huuhaa-palkinto olisi parempi antaa helluntailaisille ihmeparantajille ja muutenkin koko lahkolle.

      • Anonyymi

        🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒

        🍒 ­­­N­y­m­­­f­o­­m­a­a­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17662455p

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      Taas se aiheeton sensurointi alkoi. Asiallinen viestini on poistettu. Täytynee jättää tämä palsta Olli-Santtusen temmellyskentäksi ja luottaa ihmisten järkevyyteen, että kukaan ei Ollin vuoksi haksahtaisi. No, hän taitaakin karkottaa ihmisiä mormonismista siinä missä Päivi Räsänen ev.lut-kirkosta...

      • Tässä kirkossa saa puhua asiallisesti homoista ja mitä heistä Raamatussa sanotaan ja myös nykyajan ymmärrys asiasta hyväksytään, eli kukaan ei sen takia lähde.

        Ehkä joku lähteekin, mutta on silloin ymmärtänyt väärin kirkon opin, kuten Päivi Räsäsenkin sanat. Kyllä Raamattua saa siteerata. Sitten saa selittää, miten kukin ne tulkitsee, Suomessa on uskonvapaus.


      • Kristuksen Kirkon vihaajien temmellyskenttähän tämä on. Jotkut kirkon puolustajat joskus vaivautuvat rienaajia oikomaan.


      • Anonyymi
        santtunen kirjoitti:

        Kristuksen Kirkon vihaajien temmellyskenttähän tämä on. Jotkut kirkon puolustajat joskus vaivautuvat rienaajia oikomaan.

        Ei todellakaan ole Kristuksen Kirkon vihaajien temmellyskenttä! Mormoneista täällä sanotaan aiheellisestikin pahaa, mutta en ole huomannut erityisestä Kristusta vastaan hyökätyn.


    • Anonyymi

      Ja taas on poistettu yksi vastaukseni. Jos ylläpito haluaa tästä palstasta Ollin temmellyskentän, en voi asialle mitään. Yritän vastailla niissä ketjuissa, joissa olen jo aloittanut vastailun, mutta uusia en enää avaa. Lopetin jo aiemmin kirjoittelun tänne samasta syystä (asiaton sensurointi), mutta tulin vielä uudestaan katsomaan, että mikä on meno nyt. Sama meno, joten pitäkää tunkkinne!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      83
      7101
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7053
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      108
      6157
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5404
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5228
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5185
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5098
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4585
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3467
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3380
    Aihe