2021 suomessa kuoli virallisti 6 ihmistä koronarokotteen takia.
Rokotukset jatkuneet kiivaasti myös tänä vuonna, uhreilta tuskin vältytty.
Mikäs se semmonen rokote on, joka tappaa?
Rokotukset jatkuneet kiivaasti myös tänä vuonna, uhreilta tuskin vältytty.
Mikäs se semmonen rokote on, joka tappaa?
Vastaukset 54
Vanhimmat
Lääke jota et itse voi ottaa vaan annetaan rokotuksena voi tappaa sut? Jo on aikoihin eletty. Varmaan tosi hyvin testattu nuo koronapiikit.
"Varmaan tosi hyvin testattu nuo koronapiikit."
Kyllä vaan, ihan samalla tavalla kuin kaikki muutkin rokotteet. Faasi 1-2-3- ja silleen, ei mitään kummllista.
Miksikös kysyit?
Oli jaossa poikkeusluvalla ilman sitä noin 15 vuotta kestävää testiä, jonka läpikäy kaikki oikeat ja todelliset rokotteet. Kommenttisi yläpeukuttaminen osoittaa joko järjen köyhyyttä, tai asioista täysin tietämättömyyttä.
No... Suurelle osaa suomalaisista ylhäältä johdettu näkökanta on sama kuin totuus.
Alistuva lammaskansa joka ottaa kaiken maksaakseen, ja kaduilla turpaansa minkä kerkeää.
Merkkivaatteetkin antaa viedä päältään talvipakkasissa.
Perinteisiä rokotteita ei edes voi alkaa kokeilemaan ihmisillä kuin vasta vuosikausien säätämisen jälkeen, koska niissä käytetään sitä virusta jota vastaan se rokotus on tarkoitettu, mutta mRna-rokotteissa ei käytetä virusta, ja siksi niillä voidaan ryhtyä faasi 1-2 ja 3 testivaiheisiin ilman sitä vuosikausien säätämistä.
MRNA keksijä, tohtori Robert Malone, kuitenkin dissattiin ja vaiennettiin parhaan mukaan, koska oli keskeyttänyt koe-eläintestin noin 10 vuotta aikasemmin siihen, että kaikki koe-eläimet kuolivat MRNA testissä. (Mjaa.... Ihminen versus hiiri tai apina.... painoeroa sata kiloa, joten olettama että ihminen kestää vaikka ei testata enää sen enempää.)
Kerätään siis ruumiit 15 vuoden kuluttua niiden kohdalla jotka eivät kestäneet.
Noin se näytti menevän kun suurpääoma määrää rahapiirien etujen mukaisesti.
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17662504r
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Mikähän olisi uhriluku jos Suomessa ei olisi rokotettu ketään. Väittäisin , että se luku olisi tuhansissa.
Miksi olisi?
Eihän piikki edtä nuhaa, yskäisyä ei kuumetta. Uskotko, että estää kuoleman😂
Itsellä 5 koronarokotusta, elossa ollaan, eikä mitään hätää, rauhoitu sinäkin.
Et voi tietää, annettiinko sinulle placeboa. Ja syöpä kehittyy hitaasti.
Openvaers comista löytyy graafi rokotteisiin kuolleista 90-luvun alusta asti. Varsinainen jääkiekkomaila. Kannattaa pohtia, miksi tuhansia kuolleita vähätellään, kun muutama vuosi sitten jo muutama kuollut nosti äläkän. Olen kiitollinen, että tajusin totuuden ajoissa enkä piikittäytynyt. Kumppaninkin sain lopettamaan yhden pistoksen jälkeen. Hän tosin edelleen uskoo niihin, ja lopetti vain minun mielikseni! Eli väärin sammutettu, mutta sammutettu kuitenkin.
>Et voi tietää, annettiinko sinulle placeboa. Ja syöpä kehittyy hitaasti.
Niin ne jutut muuttuu! Meidän rokotettujen piti horinoittenne mukaan olla järkiään kuolleita tai kuolemansairaita jo viime vuonna, ja kun emme vieläkään ole, olemmekin saaneet plaseboa – ja lopuilla itää syöpä.
Nämä ovatkin siitä mukavia väitteitä, että niitä ei tarvitse enää muuttaa. Plasebohan ei vaikuta mitenkään, ja syövän "kehittyminen" voi ottaa miten pitkän ajan tahansa.
Kirsikkana kakussa jokainen rokotetulle ilmaantuva syöpä voidaan selittää rokotuksesta (joka siis EI tällöin ollut plaseboa) johtuvaksi – eihän kukaan tietenkään muuten syöpään sairastu...
Jos on lusikalla annettu, ei voi kauhalla vaatia.
Ei niin. Kannattaa kuitenkin lusikallakin annetulla ajattelukyvyllä varustetun katsoa tuo tilasto. Sen havainnollisemmin ei asiaa voisi esittää. Ja vaers on 'virallinen' laitos. Jos nyt joku uskoo virallisiin laitoksiin.
Koronarokote tappoi virallisesti siis 6 henkilöä, ja myötävaikutti 15 henkilön kuolemaan vuonna 2021. Mutta mitkä mahtaa olla vuoden 2022 luvut? Kaksin vai kolminkertaiset? Ja entä ne epäviralliset kuolemat?
Mistä tuo tieto "tappoi virallisesti siis 6 henkilöä, ja myötävaikutti 15 henkilön kuolemaan vuonna 2021" löytyy? En ole tuommoista nähnyt uutisissa.
Tarkoittaa varmaan tätä. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/fbdafb85-de82-43ea-a775-6d87adf259b1
Ruokaan tukehtui 50. Mikä se sellainen ruoka on mikä tappaa? Liikenteessä kuoli 200. Miten joku uskaltaa vielä liikkua?
Jos on niin tyhmä ettei tajua pureskella ruokaansa, niin hotkimalla tosiaan tukehtuu helposti, oletko possu?
Koronarokotteen haittavaikutuksia on yli 1000, josta iso osa on hengenvaarallisia.
Yksi merkittävistä haitoista on mRNA-teknologian taipumus vahingoittaa immuunipuolustusta (mm. tyypin 1 interferonien signalointi, proteiinisynteesi jne.). Kun rokotetulla immuunipuolustus vahingoittuu ja hän sen vuoksi kuolee koronaan ( tai muuhun virustautiin koronan kanssa), tämä ei näy rokotteen haittavaikutustilastossa kuolemana, vaan koronakuolleisuudessa. Kenelläkään tuskin on täsmällistä tietoa, kuinka moni koronaan kuolleeksi merkitty onkin kuollut sen vuoksi, että rokote on vahingoittanut immuunipuolustusta. Tämä on otettava huomioon erityisellä vakavuudella, jos harkitsee rokotteen ottamista. Tästähän on jo tietynlaista näyttöäkin, sillä rokotettujen parissa sairastaminen ja sairauspoissaolot ovat kasvaneet räjähdysmäisesti, kuin myös epäilyttävät äkkikuolematkin.
Koskaan ei ole ihmiskunnassa ollut niin epämääräistä touhua tautien kanssa kuin nyt koronapandemiassa. Koronarokotetta ei voi suositella kenellekään, erityisesti niille, joilla jo ennestään immuunipuolustus toimii vajaasti.
>Koskaan ei ole ihmiskunnassa ollut niin epämääräistä touhua tautien kanssa kuin nyt koronapandemiassa.
Ilmeisesti uskonlahkosi ehdottomiin pääsyvaatimuksiin kuuluu, että ei tiedä historiasta kerrassaan mitään eikä – ennen kaikkea – koskaan aio tietääkään. 😂
"Yksi merkittävistä haitoista on mRNA-teknologian taipumus vahingoittaa immuunipuolustusta (mm. tyypin 1 interf"
...siinä taas yksi itseoppinut sekatyömies-Hessu joka luennoi amispohjalta virologiasta.
- Ihan mielenkiinnosta hyvä edellinen kirjoittaja, miksi ajattelet pätevöityneesi antamaan edellisen kaltaisia lausuntoja? Ei sillä, että tuosta kukaan välittäisi, mutta miten itse ajattelet omaksuneesi tuollaisen viisauden, yli kaikkien muiden tietoisuuden??
#...siinä taas yksi itseoppinut sekatyömies-Hessu joka luennoi amispohjalta virologiasta.#
EI, vaan on osannut enemmän kuin sinä, eli on jopa käyttänyt GOOGLEA, ja kopioinut asiatietoa sinunkin kaltaisillesi, hieman yksinkertaisempaa kansanosaa edustaville osaamattomille, joille jopa Googlen käyttäminen näyttää tuottavan vaikeuksia.
Ole iloinen että joku on viitsinyt sinunkin kaltaisiasi pyrkiä auttamaan.
Suomessa kuolleet 2021
(suluissa vuoden 2020 luvut)
Kuolleita yhteensä 57 632 (55 498)
Verenkiertoelinten sairaudet 18 789 (18 496)
Kasvaimet 13 550 (13 411)
Dementia, Alzheimerin tauti 11 455 (10 673)
Tapaturmat (pl. alkoholimyrkytykset) 2 336 (2 213)
Hengityselinten sairaudet 1 766 (1 749)
Alkoholiperäiset taudit ja alkoholimyrkytys 1 646 (1 716)
Ruuansulatuselinsairaudet (ei alkoholiperäiset) 1 401 (1 359)
Itsemurhat 747 (717)
Koronavirus 952 (558)
Koronakuolemien määriin tulee varmaan muutos. Kun lopetetaan niputtamasta kaikki 30 päivän sisällä koronan sairastaneet ja muihin syihin kuolleet koronakuolleiksi.
Se on.... Ylikansoittumisen estopiikki....by Gates🧟♂️😬
Minulla ollu 3 koronaa. Ei piikkejä. Sairastamisaika 5 päivää, joista muutama hiukan flunssaisena.
En ota piikkejä, ottakoon jotka haluaa.
Kaikki rokotetut, 2-3x piikitetyt, sairasti meillä töissä koronan. Jopa kovemmin oirein.
Pahinta riskiryhmää ja 5 piikkiä otettuna. Sairastin koronan todistetusti. Päivä lievää lämpöilyä ja jo toisena päivänä taas normaalissa vedossa.
3 rokotetta, ei sairastumisia, meillä töissä sairastui lähinnä sellaiset joilla ei rokotusta. Jotkut jopa pitkäaikaisesti.
Mun työpaikalla ihan päinvastoin. Rokotetut olleet enemmän koronassa kuin rokottamattomat.
Sama, rokotetut kollegat monesti sairaana.
0 rokotusta, elossa. Turhia rokotteita heikkolahjaisille.
Ehkä turhia heikkolahjaisille muttei turhia tavallisille suomalaisille. 😂
Yksikin rokotteen aiheuttama kuolema on liikaa. Sama sääntö koskee kaikkea, mikään hoito ei saa aiheuttaa kuolemaa. Nyt kuolemat kerrottiin vasta kun kaikki on rokotettu, olisitko ottanut piikit jos olisi etukäteen kerrottu, että siihen voi kuolla? No tuskinpa.
𝙇𝙖𝙣𝙘𝙚𝙩: 𝙆𝙤𝙧𝙤𝙣𝙖𝙧𝙤𝙠𝙤𝙩𝙩𝙚𝙚𝙩 𝙚𝙨𝙩𝙞𝙫𝙖̈𝙩 𝙡𝙖̈𝙝𝙚𝙨 𝟮𝟬 𝙢𝙞𝙡𝙟𝙤𝙤𝙣𝙖𝙖 𝙠𝙪𝙤𝙡𝙚𝙢𝙖𝙖.
Koittakaas pikku follarit nyt sitten kiistää The Lancet -artikkelin sanoman.
Vaikka tähän teille tyypilliseen tapaan:
"Ei voi pitää paikkansa! Bitcutessa just oli tuore video, jossa kamerunilainen astraaliparfantaja todisti koronarokotteiden aiheuttavan kaksipäisyyttä"
😅😂🤣
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/lancet-koronarokotteet-estivat-lahes-20-miljoonaa-kuolemaa/8457500#gs.k76puj
https://www.thelancet.com/journals/laninf/article/PIIS1473-3099(22)00320-6/fulltext
Riipui siitä, mistä haki tietoa. Minulla oli hyvä käsitys tilanteesta jo kuukausia ennen kuin geenimuuntelupiikki rykäistiin käyttöön. Olin kuullut koe-eläimien kuolemista. Jo se, että ei ollut tutkittu piikkejä edes paria vuotta, saati pitempään, kertoi riittävästi, mistä oli kyse. Ja kun löytyi se tilastotieto, että maailman hallinnot olivat ostelleet testipakkauksia tuohon nimeltä jo silloin mainittuun tautiin jo kaksi vuotta ennen sen puhkeamista, olisi avannut silmäni, jos en jo silloin olisi tajunnut. Tietoa kyllä oli jos sitä halusi löytää. Pelko sai monet uskomaan 'auktoriteetteja', omaksi vahingokseen. Te, jotka teitte tuon virheen tässä kenraaliharjoituksessa, älkää nyt hyvät ihmiset ottako sitä pedonm merkkiä, kun sen aika tulee. Ilman sitä ei voi ostaa eikä myydä, mutta sen ottaneet joutuvat helvettiin. Pelastus on Jeesus. Nyt vielä pelastuu yksin uskosta ja pääsee mukaan ylöstempaukseen. Jos sinulla on pikkulapsia, hekin todennäköisesti ovat joukossamme. Kai haluaisit tulla heidän kanssaan taivaan häihin?
Buranaan kuolee n.200 joka vuosi.
Mietimpä vain että jos sinulla on esim. vakava sydänsairaus ja tarjolla on 2 vaihtoehtoa.
Joko mahdollinen kuolema ½ vuoden sisällä tai siirtosydän jossa 20% (hatusta vedetty luku) menehtymismahdollisuus.
Kumman valitset?
Aiemmista kirjoituksista päätellen otat sen lähes varman kuoleman koska siirtodydänleikkauksessa on 20% mahdollisuus kuolla.
"Yksikin rokotteen aiheuttama kuolema on liikaa.. Sama sääntö koskee kaikkea, mikään hoito ei saa aiheuttaa kuolemaa. "
Voisitko linkittää tähän sääntöön. En ole koskaan edes kuullut sellaisesta. Oletkos koskaan kuullut:
"𝙑𝙪𝙤𝙨𝙞𝙣𝙖 𝟮𝟬𝟬𝟬–𝟮𝟬𝟭𝟯 𝙩𝙤𝙙𝙚𝙩𝙩𝙞𝙞𝙣 𝙮𝙝𝙩𝙚𝙚𝙣𝙨𝙖̈ 𝟭𝟯𝟲 𝙠𝙪𝙤𝙡𝙚𝙢𝙖𝙖, 𝙟𝙤𝙞𝙨𝙨𝙖 𝙠𝙪𝙤𝙡𝙞𝙣𝙨𝙮𝙮𝙠𝙨𝙞 𝙠𝙖𝙩𝙨𝙤𝙩𝙩𝙞𝙞𝙣 𝙫𝙞𝙧𝙖𝙡𝙡𝙞𝙨𝙚𝙣 𝙠𝙪𝙤𝙡𝙞𝙣𝙩𝙤𝙙𝙞𝙨𝙩𝙪𝙠𝙨𝙚𝙣 𝙢𝙪𝙠𝙖𝙖𝙣 𝙥𝙖𝙧𝙖𝙨𝙚𝙩𝙖𝙢𝙤𝙡𝙞. 𝙆𝙖𝙞𝙠𝙠𝙞 𝙢𝙚𝙣𝙚𝙝𝙩𝙮𝙣𝙚𝙚𝙩 𝙤𝙡𝙞𝙫𝙖𝙩 𝙖𝙞𝙠𝙪𝙞𝙨𝙞𝙖, 𝙟𝙖 𝙢𝙖𝙠𝙨𝙖𝙫𝙖𝙪𝙧𝙞𝙤 𝙩𝙤𝙙𝙚𝙩𝙩𝙞𝙞𝙣 𝟲𝟭 𝙩𝙖𝙥𝙖𝙪𝙠𝙨𝙚𝙨𝙨𝙖"
-Pitäisikös esimerkiksi Burana kieltää väitämäsi mukaan ??
"Olin kuullut koe-eläimien kuolemista"
- Mitä niistä?
En ole sama jolta kysyt, mutta noin 11 vuotta sitten ensimmäisellä koekierroksella MRNA keinotekoista rokotetta kehitellessä, KAIKKI koe eläimet kuolivat.
Testi keskeytettiin ja haudattiin. MRNA keksijä oli muistaakseni tohtori Robert Malone, todennäköisesti USAsta. En ala puolestasi Googlettamaan. Googlettamisen voit hyvin tehdä myös itse.
Keksijän oma eläin koe -testi osoitti kaikkien koe eläinten kuolleen, ja näin testi keskeytettiin ja haudattiin aina tähän asti, kunnes Bill Gates ja vastaavat rahan ahneet kaivoivat sen esille.
Robert Malone on nykyään toiminut patologian laitoksella, ja varoitti heti kaikkia ihmisiä useassa symposiumissa ottamasta MRNA ta ihmiskehoon.
Rahan ahneet ajattelevat mielessään, että hiiri tai apina on ihmisen massaa niin paljon pienempi, että kyllä 100 kiloinen ihminen ainakin sen 15 vuotta elää ennenkuin mitään haittoja suuremmin alkaa näkyä.
Kun sitten ennenaikaiset kuolemat alkavat jyllätä, voi aina jo vedota että onhan siitä rokotteen ottamisesta jo niin kauan, ja että "se oli syöpä", tai "hyppykuppa", joka tappoi. EI KOSKAAN, eikä MISSÄÄN OLOSUHTEISSA IKINÄ tämä "rokote".
Näin helposti ihmiskunta oli kusetettavissa ja vietävissä naruissa kuljetettavina pässeinä.
Kaikkien aikojen suurin kusetus ja rahastus.
Myydään kalliilla epämääräistä käärmeöljyä ja kerätään kaikkien aikojen paras tulos.
Tietysti kauppaan kuului täysi vastuuvapaus käärmeöljyn haitoista.
Samalla saatiin kivasti pienyrittäjiä pois markkinoita häiritsemästä ja ajettua monenlaisia perusoikeuksien heikennyksiä läpi.
Käärmeöljy ei ehkäise koronaan sairastumista, sinua siis yritettiin huijata. 😂
öyh öyh
Tuo vastuuvapaus oli räikeä punainen vaate. Toinen varoitus oli se, että piikkiä piti pakottaa ihmisille. Jos se todella olisi ollut hyvä, se olisi ollut vapaaehtoinen ja ottajalle maksullinen. Nyt se myytiin bulkkina valtioille ja he sitten tuputtivat sitä firmoille ja ihmisille. Haisee globalistiselle väestönvähennysaseelle.
Ai 6 ihmistä aika hurjaa onhan se jopa 0.00004615384% kansasta.
Katsellaan ylikuolleisuutta 15 vuoden ajanjaksolla, jota olisi todellisen rokotteen kehittämisaika muutenkin.
Mistä tiedetään, kuka on sairastunut koronaan, kun testejä tehdään laboratoriossa vain harvoille vakavasti sairastuneille? Kotitestit ovat yhtä tyhjän kanssa.
Mihin alkuperäinen vaarallinen koronavirus katosi? Variantteja alkoi ilmestyä kuin sieniä sateella, mutta miksi uusista varianteista ei enää uutisoida? Osaavatko virukset jämähtääkin?
Samanlainen kuin kaikki lääkkeet. Yhtäkään täysin turvallista lääkettä ei ole olemassa.
Tulehduskipulääkkeisiin kuolee 100-200 vuodessa ja silti Burana on reseptitön.
Sikapiikki lopetettiin kun ilmeni narkolepsiaa. Nämä vain jatkuu vaikka sydänlihastulehduksia ja kuolemia käsittämättömät määrät ilmennyt.
Ne olisi pitänyt keskeyttää jo heti kun oli epäilyjä.
Jotain on pielessä.
"Nämä vain jatkuu vaikka sydänlihastulehduksia ja kuolemia käsittämättömät määrät ilmennyt."
- Varmaan voit linkittää johonkin tutkimukseen, jossa asia on tieteellisesti todistettu.
Ne sinulle tutut, roska-rapsodian ja paska-bitchuten voit jättää linkkaamatta, niihin ei usko kuin helposti narrattavissa oleva kansanosa.
#- Varmaan voit linkittää johonkin tutkimukseen, jossa asia on tieteellisesti todistettu.#
HAHA.. Tiedät itsekin kuinka lahjotut alustat toimivat. Vain lahjomattomilla alustoilla lääkärit voivat julkaista yleisesti "hyväksyttyä" (=suurpääoman määräämää) totuutta vastaan.
Youtube oli 30 minuuttia vuonna 2021 suljettuna kun siivosivat JOKA IKIsEN vähääkään korona "rokotetta" kyseenalaistavan aineiston pois.
No nyt huomasit?
Millään muilla kuin lahjomattomien alustoilla ei totuutta voi lukea.
Totuuksiakin on monenlaisia, joten osaathan varmasti medialukutaitoa?
Vai etkö osaa? Siksikö pelkäät mennä mainitsemillesi sivuille?
Pelkäät ettet tiedä mihin luottaa? Haluat luottaa "VIRALLISEEN" "totuuteen", jonka valtiohallinto ja THL ym. vastaavat ovat suurpääoman kanssa sopineet kansainvälisten pöytien ääressä, mitä kerrotaan ja mitä ei.
Etkö uskalla kuunnella kaikkea aineistoa, ja luoda oman näkemyksesi?
Meillä muilla on tuo taito, sekä lisäksi luottamus omaan itseen.
Huijaripiikki jäi hyllyyn ja tulee ikuisesti jäämään.
Huumausaineisiin kuoli viime vuonna enemmän kuin kertaakaan mittaushistoriassa – taustalla vaarallinen sekakäyttö.
"Mikäs se semmonen rokote on, joka tappaa?"
Mutta mikä se on semmoinen särkylääke, joka tappaa:
"𝙑𝙪𝙤𝙨𝙞𝙣𝙖 𝟮𝟬𝟬𝟬–𝟮𝟬𝟭𝟯 𝙩𝙤𝙙𝙚𝙩𝙩𝙞𝙞𝙣 𝙮𝙝𝙩𝙚𝙚𝙣𝙨𝙖̈ 𝟭𝟯𝟲 𝙠𝙪𝙤𝙡𝙚𝙢𝙖𝙖, 𝙟𝙤𝙞𝙨𝙨𝙖 𝙠𝙪𝙤𝙡𝙞𝙣𝙨𝙮𝙮𝙠𝙨𝙞 𝙠𝙖𝙩𝙨𝙤𝙩𝙩𝙞𝙞𝙣 𝙫𝙞𝙧𝙖𝙡𝙡𝙞𝙨𝙚𝙣 𝙠𝙪𝙤𝙡𝙞𝙣𝙩𝙤𝙙𝙞𝙨𝙩𝙪𝙠𝙨𝙚𝙣 𝙢𝙪𝙠𝙖𝙖𝙣 𝙥𝙖𝙧𝙖𝙨𝙚𝙩𝙖𝙢𝙤𝙡𝙞. 𝙆𝙖𝙞𝙠𝙠𝙞 𝙢𝙚𝙣𝙚𝙝𝙩𝙮𝙣𝙚𝙚𝙩 𝙤𝙡𝙞𝙫𝙖𝙩 𝙖𝙞𝙠𝙪𝙞𝙨𝙞𝙖, 𝙟𝙖 𝙢𝙖𝙠𝙨𝙖𝙫𝙖𝙪𝙧𝙞𝙤 𝙩𝙤𝙙𝙚𝙩𝙩𝙞𝙞𝙣 𝟲𝟭 𝙩𝙖𝙥𝙖𝙪𝙠𝙨𝙚𝙨𝙨𝙖"
- Ihan mielenkiinnosta, mikä onkaan koulutustasosi?
Näkyy olevan korkeampi kuin sinun
Ihan sama mitä rokotteista sanotaan en ole ottanut yhtään koronarokotetta ja olen vieraillut näinä aikoina Kiinassa,Afrikassa,saksassa,Italiassa,Norjassa,Puolassa,Thaimaassa ja Jenkeissä eikä ole edes lunssaa ole ollut.Ai niin ikää 60v ja tupakoinut 47vuotta.Ylipainoakin on.