Ajatteli alkaa ajamaan taksia harrastuksenaan. Kuljettaja kurssi ja lääkärin todistus, mutta pitääkö olla kuljettajan ajopäiväkirja. Ja onko kuinka tarkkaa jos?? Onko järkee yleensä?
Jään ehkä kohta elääkkeelle
10
136
Vastaukset
- Anonyymi
Eikö löydy muuta alaa? Muutenkin asiakkaita vähän ja sit porukka tulee harrastelemaan ja viemään leivän pöydästä ammattikuskeilta.
- Anonyymi
Ei provikalla kannata lähteä ellei perustoimeentulo tule jostain muualta. Ilmeisesti tolpalla istuminen voittaa kotiolot.
- Anonyymi
Ei onnistu, koska rikostausta tarkistetaan.
- Anonyymi
"Ajatteli alkaa ajamaan" Kuka siis ajatteli alkaa ajamaan?
- Anonyymi
Kun eläke pieni niin jos saisi jonku satasen lisää kuluihin/elämiseen. Aivan satunnaisesti ja myös ajankuluksi.
- Anonyymi
Oli eläke pieni tai iso, niin harrastuksesta täytyy maksaa melkoinen vero, sillä tulohan tulee eläketulon päälle. Eläketulon veroa ei kannata nostaa, koska eihän sitä etukäteen tiedä paljonko tulee harrastettua.Ja joku saattaa ehdottaa muuta mukavaa jolloin ei ehdi viikkokausiin ajamaan. Se, että joku vinoilee siitä, että vie jonkun työn, on suuri harha . Käsitys johtuu ymmärtämättömyydestä ja omasta laiskuudesta.
- Anonyymi
Taksilla ajaminen on verovapaata tuloa. Kyse on luonnonvaraisten tuotteiden keräilystä kaduilta, kuppiloista ja erityisesti hoitolaitoksista. Luonnonvaraisten tuotteiden keräämisestä ja myymisestä saatujen tulojen verottomuus astui voimaan vuonna 1975.
- Anonyymi
Verotus takaa sen, että eläkkeellä ei kannata tehdä koskaan mitään, paitsi pimeästi.
- Anonyymi
Ei nyt niinkään. Jos tonnin tienaa niin tuskin siitä puolet verotetaan. Ei vaan eläkkeellä elä, pakko kerätä kolikot jostakin. Kommenttia jotka ajaa eläkeläisenä, mielellään maaseudulta
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei nyt niinkään. Jos tonnin tienaa niin tuskin siitä puolet verotetaan. Ei vaan eläkkeellä elä, pakko kerätä kolikot jostakin. Kommenttia jotka ajaa eläkeläisenä, mielellään maaseudulta
Minulta verotetaan 42%. Lisäksi menee jotain sotujuttuja. Tonnista jää käteen 550€.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271964
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001700Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy561336Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?731285Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311028Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47926Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51923Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44882- 108840
Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37830