Toivotaan, ettei mene joulupuurot ja vellit sekaisin. Joko tai...sulle mulle... herkkää hommaa... seuraillaan tilannetta ja tarvittaessa tutkitaan..
Jääväys on joskus paikallaan.
Killin kyläyhdistys vs yrittäjä
30
3272
Vastaukset
- Anonyymi
Totta. Helposti sekoittuu ja siitä seuraa aina ongelmia.
- Anonyymi
Ollaas kuulolla,siälä liikku tosi isot rahat. Voi pian rikastua ja sehän mua karehrituttas.
- Anonyymi
Hyh, moukkamaista käytöstä täällä. Kertonee enemmän kirjoittajan omasta rehellisyydestä (tai sen puutteesta).
- Anonyymi
Puuroaja velliä pitää sekoittaa, muuten paakkuuntuu uhdeksi klöntiksi
- Anonyymi
Onko Kimmo sekottamassa?.
- Anonyymi
Killi kehittyy👍
- Anonyymi
Killissä on mennyt usein urheiluseuran ym järjestöjen rahat sekaisin mutta villaisella painettu joka penni..
- Anonyymi
Bingostakin viätihin kerran rahat ja palakinnot,myrskyn rahaa hävinny. Mutta kukaan ei varmaan näillä rikastu. Tekee ittensä vaan hymyilyn kohteeksi.
Hyvää joulua killinkoskelle ja ootellaan kesää virtain ainoolle matkailukohteelle.- Anonyymi
Täytyy tutkia joulubingo!
- Anonyymi
Yrittäjyys vs. hyväntekeväisyys / ilmaistyö?
- Anonyymi
Miljoonat pyörii Killissä,kauppa tuottaa miljoonia ja kirppis ja kahvio,nauhamyymälä tuottaa miljoonia. Kantsii karehtia.
- Anonyymi
No voi ristus mitä paskaa yritetään vääntää! Kuka kehtaa, vanha eläkepieru?
- Anonyymi
Killissä on kapinahenki löyhtynyt,saadaanko TY talo vielä lämpimäksi.
Katto putoo pian liiveristä/ huussista,talkoisiin killiläiset. T räätäli Halme.
HYVÄÄ UUTTA VUOTTA🥰 1,8 prom - Anonyymi
Pieni piiri häärää.
- Anonyymi
Lukekaapas Killinkosken kyläkirja,on myynnissä museolla.
- Anonyymi
Killis kuhisee 😂
- Anonyymi
Taemppiä kaikille jotka tätä vanhaa tehdasta jaksaa pyörittää ja kauppaa Killissä.🙏🏻
- Anonyymi
Onhan tuo vanha tehdas jo aikansa elänyt. Ei mitään uutta pitkään aikaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onhan tuo vanha tehdas jo aikansa elänyt. Ei mitään uutta pitkään aikaan.
En ole virtolainen ja voin kertoa että moni vieraspaikkakuntalainen tietää Killinkosken tehdasalueen, mutta ei sitten muuta Virtain tarjonnasta matkailijalle. Torisevan rotkojärvet ehkä tunnetaan, mutta kahvimajalle ei lähdetä erikseen kesälomareissulle, poiketaan korkeintaan ohi kulkiessa. Killiin on lähdetty ja todettu että voi tulla uudestaankin, nähtävää on sen verran paljon koko perheelle "vauvasta vaariin". Kirppis on saanut kehuja.
Virrat saa olla ylpeä Killin tehdasalueesta, se pesee mennen tullen Perinnekylän ja.... niin, mitäs muuta matkailijalle, erityisesti lapsiperheelle on tarjolla?
- Anonyymi
Niinpä, hatunnoston paikka. En jaksas kadehtia enkä maalata piruja seinille jossei syytä oo.
- Anonyymi
Joka vuosi jotain uutta,siksi ainut paikka Virroilla jossa käy väkeää,oikeen erikseen lähdetään käymään,eikä vaan läpikulkumatkalla poiketa.
- Anonyymi
Killin Kimmo oli opin käynyt killin kanavalla juu....
- Anonyymi
Kertakäynti riittää ko. kohteessa.
- Anonyymi
Osta olkaimet, hanki henkselit.
- Anonyymi
Ainut kohde virroilla.
- Anonyymi
Jatkuvasti 20 30 autoa pihassa.👍
- Anonyymi
Minkä korjaamon pihassa ? Romuilla ajellaan Killissä 😁
- Anonyymi
Miksi ei talvikirppistä?
Tietysti pöydissä voisi olla vaihtuvuutta hiukka enemmän, eli myyntipaikka vaikka kuukaudeksi tai pariksi kerrallaan. Näin ei samat tavarat lojuisi kuukaudesta toiseen. - Anonyymi
Killin kaupanpitäjille voimaa tulevaan,käykää sielä kaupassa killiläiset.
- Anonyymi
Virrat vahvistuu, Killi kehittyy !
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 686987
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on636813Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1495473Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist514559En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204109Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53740- 313297
- 373288
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris792811Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....
Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta402279