Kuseskelevat taksikuskit ovat ongelma, varsinkin naiskuskit

Anonyymi-ap

Työnantajan velvollisuus on järjestää WC ja taukotilat työntekijöille. Näin ei tietenkään taksialalla ole tehty, koska koko toimialalla voi tehdä mitä lystää. Laiskat ja vastuuttomat viranomaiset makailevat toimistoissaan, samalla kun taksinkuljettajien perusoikeudet on laiminlyöty. Kuljettajat eivät voi juoda tai syödä työvuorojen aikana, koska ahne ja häikäilemätön riistäjätyönantaja on vienyt heiltä senkin mahdollisuuden.

Asialla on myös ympäristöongelma, koska on pakko kuseskella minne sattuu. Varsinkin naisten kohdalla viaton ohikulkija voi joutua järkyttävään tilanteeseen hehtoperän ruiskiessa virtsaa kadulle.

8

285

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Naisten virtsaaminen päivisin on kiellettävä lailla.

      • Anonyymi

        Eikös sanota että miehet ja koirat kusee minne sattuu. Ja tupakantumppeja on tosi paljon taksitolpilla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eikös sanota että miehet ja koirat kusee minne sattuu. Ja tupakantumppeja on tosi paljon taksitolpilla.

        Suurin osa asiakkaista kuseskelee minne sattuu ja polttelee tupakkaa. Varsinkin naiset kuseskelee taksitolpilla autoa odottaessa.


    • Anonyymi

      Rakko on herkkä ja nuttura heiluen pusikkoon.🤪

    • Anonyymi

      Taksikuskit ovat invaliideja, ainakin siitä päätellen että suunnistavat suoraan invavessaan kuseksimaan.

      • Anonyymi

        Invavessat on tarkoitettu kaikkien käyttöön. Niitä voi käyttää jokainen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Invavessat on tarkoitettu kaikkien käyttöön. Niitä voi käyttää jokainen.

        Aivoinvalidi kuvittelee, että invavessat olisi vain invoille. Tervepäinen tietää niiden olevan kaikkien käytössä.


    • Anonyymi

      Et taida paljoa naisista ymmärtää.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      151
      6543
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      3908
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      45
      3066
    4. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      132
      3034
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      2806
    6. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2176
    7. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      271
      1968
    8. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      51
      1908
    9. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      36
      1803
    10. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      29
      1746
    Aihe