Ei pystynyt saalistamaan rauhassa ja karkoittivat saaliinkin seuratessaan koko ajan. Eikö ihmisillä ole parempaa tekemistä.
Muuramessa bongareita villinnyt tunturipöllö on kuollut
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/b9ef1447-f435-4e75-aab1-4df77a950bba
Tuskinpa se nälkään olisi kuollut ellei olisi häiritty koko ajan.
Bongarit tappoi tunturipöllön
8
293
Vastaukset 8
- Anonyymi
Samaa mieltä, ei onnistunut saalistus. Bongarit häiritsi, selvä nälkäkuolema.
- Anonyymi
Nämä uusavuttomat zoomibongarit pitäs ahdistaa nurkaan ja tukehduttaa hengiltä . Kun ahdistivat luontokappaletta .
- Anonyymi
Terve lintu olisi noussut siivilleen ja häipynyt.Sairas eläin jää paikoilleen kyhjöttämään.
- Anonyymi
Koitappa itse saalistaa kun kokoajan häiriköidään !Tirppa asui alueella jolla saalistettavaa oli, heikentyneenä on huonoa lähteä vaellukselle tuntemattomille alueille.
- Anonyymi
Sairaat bongarit kyhjötti pöllöä häiritsemässä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sairaat bongarit kyhjötti pöllöä häiritsemässä.
Juuri noin! Sairasta oman egon pönkittämistä ajella ympäri Suomen, että saa itse ottamansa kuvan jostain harvinaisemmasta linnusta. Samalla tuhotaan ilmastoa turhalla ajelulla ja ollaan olevinaan niin luontoystävällisiä! Sairasta bongailua, tehkää vaikka humanitaarista työtä Ukrainan hyväksi!!!
- Anonyymi
Vastaava tapaus jossa muuten onnistunut merikotkan pesintä tuli jatkuvasti häirityksi muoti-ilmiötä toteuttavien "bongarien" idioottimaisuuden seurauksena.
Jokaisen pölvästin piti käydä ottamassa sillä omalla kameralla kuvia ja selfietä pesäpuun juurella ja vartioimatta jäänyt pesä tuli lopulta ryöstetyksi. - Anonyymi
lintubongarit = paparazzeja. Ahneita hysteerikkoja jotka eivät muuta ajattele kuin omaa himoaan.
Muuttomatkaa varten tankatessaan jokin eteläinen laji, tai pakkasessa nälissään ruokaa katseellaan etsivä pöllö ei todellakaan kaipaa näitä v:n paparazzeja häiriköimään. Pitäisi lailla kieltää moinen perseily.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja2801111Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "242909Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔49900- 98841
- 73778
- 96775
- 107659
- 64566
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh2541Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh11430