Bongarit tappoi tunturipöllön

Anonyymi-ap

7

130

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Samaa mieltä, ei onnistunut saalistus. Bongarit häiritsi, selvä nälkäkuolema.

    • Anonyymi

      Nämä uusavuttomat zoomibongarit pitäs ahdistaa nurkaan ja tukehduttaa hengiltä . Kun ahdistivat luontokappaletta .

    • Anonyymi

      Terve lintu olisi noussut siivilleen ja häipynyt.Sairas eläin jää paikoilleen kyhjöttämään.

      • Anonyymi

        Koitappa itse saalistaa kun kokoajan häiriköidään !Tirppa asui alueella jolla saalistettavaa oli, heikentyneenä on huonoa lähteä vaellukselle tuntemattomille alueille.


      • Anonyymi

        Sairaat bongarit kyhjötti pöllöä häiritsemässä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sairaat bongarit kyhjötti pöllöä häiritsemässä.

        Juuri noin! Sairasta oman egon pönkittämistä ajella ympäri Suomen, että saa itse ottamansa kuvan jostain harvinaisemmasta linnusta. Samalla tuhotaan ilmastoa turhalla ajelulla ja ollaan olevinaan niin luontoystävällisiä! Sairasta bongailua, tehkää vaikka humanitaarista työtä Ukrainan hyväksi!!!


    • Anonyymi

      Vastaava tapaus jossa muuten onnistunut merikotkan pesintä tuli jatkuvasti häirityksi muoti-ilmiötä toteuttavien "bongarien" idioottimaisuuden seurauksena.
      Jokaisen pölvästin piti käydä ottamassa sillä omalla kameralla kuvia ja selfietä pesäpuun juurella ja vartioimatta jäänyt pesä tuli lopulta ryöstetyksi.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      462
      2848
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      15
      2675
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      272
      1618
    4. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      84
      1204
    5. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      441
      1145
    6. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      63
      1098
    7. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      156
      980
    8. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      41
      938
    9. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      56
      909
    10. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      79
      895
    Aihe