Ei pystynyt saalistamaan rauhassa ja karkoittivat saaliinkin seuratessaan koko ajan. Eikö ihmisillä ole parempaa tekemistä.
Muuramessa bongareita villinnyt tunturipöllö on kuollut
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/b9ef1447-f435-4e75-aab1-4df77a950bba
Tuskinpa se nälkään olisi kuollut ellei olisi häiritty koko ajan.
Muuramessa bongareita villinnyt tunturipöllö on kuollut
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/b9ef1447-f435-4e75-aab1-4df77a950bba
Tuskinpa se nälkään olisi kuollut ellei olisi häiritty koko ajan.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Samaa mieltä, ei onnistunut saalistus. Bongarit häiritsi, selvä nälkäkuolema.
Nämä uusavuttomat zoomibongarit pitäs ahdistaa nurkaan ja tukehduttaa hengiltä . Kun ahdistivat luontokappaletta .
Terve lintu olisi noussut siivilleen ja häipynyt.Sairas eläin jää paikoilleen kyhjöttämään.
Koitappa itse saalistaa kun kokoajan häiriköidään !Tirppa asui alueella jolla saalistettavaa oli, heikentyneenä on huonoa lähteä vaellukselle tuntemattomille alueille.
Sairaat bongarit kyhjötti pöllöä häiritsemässä.
Juuri noin! Sairasta oman egon pönkittämistä ajella ympäri Suomen, että saa itse ottamansa kuvan jostain harvinaisemmasta linnusta. Samalla tuhotaan ilmastoa turhalla ajelulla ja ollaan olevinaan niin luontoystävällisiä! Sairasta bongailua, tehkää vaikka humanitaarista työtä Ukrainan hyväksi!!!
Vastaava tapaus jossa muuten onnistunut merikotkan pesintä tuli jatkuvasti häirityksi muoti-ilmiötä toteuttavien "bongarien" idioottimaisuuden seurauksena.
Jokaisen pölvästin piti käydä ottamassa sillä omalla kameralla kuvia ja selfietä pesäpuun juurella ja vartioimatta jäänyt pesä tuli lopulta ryöstetyksi.
lintubongarit = paparazzeja. Ahneita hysteerikkoja jotka eivät muuta ajattele kuin omaa himoaan.
Muuttomatkaa varten tankatessaan jokin eteläinen laji, tai pakkasessa nälissään ruokaa katseellaan etsivä pöllö ei todellakaan kaipaa näitä v:n paparazzeja häiriköimään. Pitäisi lailla kieltää moinen perseily.