Vastuunottaminen erinäisistä asioista

Anonyymi-ap

Antaisitko alkoholistin vastuulle kuolinpesän asioita hoitaakseen.. Esimerkiksi perunkirjoitusta pitävään henkilöön yhteydenoton tai valtuutus pankkiasioita hoitamaan...Ei, en suosittele nimittäin henkilökohtainen kokemus on ettei alkoholistin vastuulle voi näitä asioita antaa. Ties vaikka päihteiden rahoittamiseen menee ja ottaa rahat kuolinpesän tililtä.

3

119

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niinpä, ja silti meillä Suomessa on arviolta 300.000 - 500.000 työssä käyvää ihmistä, joita yhdistää vakava alkoholiongelma ja he ovat siis alkoholisteja.
      Näitä ihmisiä on kaikissa eri ammattiryhmissä aina kansanedustajista betoniraudottajiin, rekkakuskeista opettajiin, kaupan kassoista pappeihin ja lääkäreistä eri alojen yrittäjiin.
      Nämä tekevät työssään vaativiakin ratkaisuja, ja saattavat silti olla humalassa tai krapulassa.

    • Anonyymi

      Kun olin aikoinaan ns. alkoholin vallan alla, en olisi edes ottanut itselleni mitään vastuullista tehtävää, vaikka joku olisi pyytänyt.
      Sen tajusin itsekin itsestäni, etten olisi pystynyt hoitamaan sellaisia juttuja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      336
      11471
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      356
      7833
    3. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      87
      2654
    4. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      95
      2185
    5. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      140
      2056
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1611
    7. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      110
      1251
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      52
      1054
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      26
      898
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      312
      782
    Aihe