Rouva n.70 - 80v kaipasi säilykelihaa, mutta hänellä ei ollut.
Lähettäkää säilykelihaa 100.000prk Ukrainaan myös 325.000e plus bensakulut.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/b51fd79b-5df2-44e3-ad32-552a33aa4800
Söin äsken 2 leiwänsiiwua. Juustoa ja jäävuorisalaattia oli markariinin lisäksi lechem in päällä.
Selef Urge
Lähettäkää säilykelihaa 100.000prk Ukrainaan myös 325.000e plus bensakulut.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/b51fd79b-5df2-44e3-ad32-552a33aa4800
Söin äsken 2 leiwänsiiwua. Juustoa ja jäävuorisalaattia oli markariinin lisäksi lechem in päällä.
Selef Urge
Vastaukset 12
Vanhimmat
Söin äsken ison kinkkuroispalan , piitin ( baitin, pite, bite) ja lanttulaatikkova. Oli sinappijakin ja valkovijoletti sipulija, punasipulija.
Mä oon nyt kyllänen.
Ja iloinen kaa.
Lauhkea kovanaama sankari,
Selef " voittoisa " Urge
Sianliha säilykkeitä vaan mummoille Ukrainaan.
Ilman muuta täältä eihän siellä kauppoja ole eikä viljan myyntiä. Niinku Arabiassa Bassano lehmät ei älyä muuttaa jordanille lorvitte täällä ilmaisruualla.
Helvetissä huomaa olevansa huonossa seurassa monen asian kohtatessa muutoksia. Tuskaisena on turha rallatella kun hyvä olo on kaukainen muisto kun edessä aukeaa Helvetin karmivin puisto.
Gan: puisto heprea
Park:puisto eng
https://www.youtube.com/watch?v=B9FzVhw8_bY
Taivaalle pian ylöstempaistabeva kova sälli ,
Selef "suurylimahtivoittoisa " Urge
Har mageddon on siellä suunnalla missä JISREEL laakso.
Taijat olla hellari kun noin varmana piät ittes taivaasee pääsyäs..!
Usko on luja luottamus Jumalanlasten Herraan Jeesukseen ja Hänen Voittoonsa ja Woimaansa, WoittoWoimassaan on minullekin Voiton Ovesta ylös ja sisääntempaisten ...
A. Jos pysyn Herran omana enkä hylkää Pelastukseni Toivoa luopijoitujen
Eller
Pee: Kun pysyn Jumalan lapsena.
En minä omariittoisuujellani omavanhurskaujella täällä yrittäjyyttä mielyttää Kuninkasta harjoittaa vaan vejota niihin perustuksiin, joijen varaan voi vajeltaa vajavaisena vajaaymmärteisenä ja rakentaa Jeesuskallijolle henjellisii tuotoksia, joista liekö palkkookin tulossa.
Tulessa ei pala turhaan tehtynä rakentamisen tuunina Jumalan evankeliumin esiinnosto erämaassa tahi muuvalla missäpäin tahhoonsa maajilman merrii.
Iloisena kun suan olla ellee köllöttee Jumalan lapsena tai milloin on sen aika niin työtä paiskijen, kas kaakelle o aakansa, aaka on ellee, aaka on kuolla, aaka o naaroo, aaka o itkee,aaka on puhhuu, aaka on olla iha hiljoo, niin näinihhään se elo on hyvvee jost voi sopivast nauttiloijahhii.
Selef " kovanaama " Urge
Ookkona kuullu notta kuka ihtesä ylentää nii se alennettahan?
Olen kuullut.
Kinkun söin loppuun tänään. Nyt juon kylmää cokista. Kääretorttuakin tein tänään.
Kerma ei vaahtoutunut jostain syystä.Tarkistin että on varmuujella kuohiukermaa.Monitoimikone harjoituskäytössä.Hitaasti vatkain heiluu kulhossa.Käsivatkain on nopejampi.
Ai miten hyväkästä coukka collaa coldina.
Joo.
Selef " voittoisa " Urge
suomessa on sentään paremmin asiat!
kun eläkerollaattoriporukalle rivitaloasukeille tuotiin lumi Colat ja Harjat, eli tehkääpä kuntouttavaa lumensiivousta itse senkin kurjat vuokralaiset!
Sinne makuupusseja myös vietävä lisää!
Kova sälli,
Selef Urge
Tässä tuli nyt sitten esimerkki siitä, kun käyttää rekisteröinnin sijaan "allekirjoitusta", mitä sillä tehdään näillä palstoilla.