Ambulanssin "kiireitä".

Anonyymi-ap

TV ja lehdet kertovat kuinka sairaaloissa ja hoitohenkilöstöllä on nyt kiireisiä aikoja ja hoitopaikat täynnä. Se ei näytä koskevan kaikkia, koska maanantaina yhden ambulanssin henkilöstö ehti puhdistamaan yhden henkilön auton runsaasta lumesta. Normaalit hoitovaatteet oli päällä ja pitkillä harjoilla homma hoitu. Ambulanssin kyljessä isokokoinen 9, lieneekö yksityinen kiireiden täydentäjä. Vakavasta jutusta ei liene ollut kysymys, koska ns. potilas hetken päästä ulkoilutti koiria.Toivottavasti kiireiset "oikeat" potilaat eivät joutuneet odottamaan.

10

344

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No hö. Olivatko ketjuilla kiinni autossa tai muulla tavoin estetty lähtemään keikalle?

    • Anonyymi

      Olipa avaus.Aina kannattaisi ottaa selvää asioista ennenkuin kirjoittelee julkiseen mediaan näin harhaanjohtavaa ja paikkansa pitämätöntä juttua.

      • Anonyymi

        Kaikkihan tuon näki julkisen kadun varrella. Siinä moni totesi että tärkeysjärjestys sen olla pitää.


    • Anonyymi

      Vuosikymmeniä on Hyvinkäällä purnattu siitä miksi määrätyt kadut aurataan lumesta heti aamusta, mutta viereinen katu ei. Syynä lienee se ettei nappaskengillä voi lumisella kadulla liikkua.

      • Anonyymi

        On tainnut aloittaja tutustua ajoissa glögin salaisuuksiin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        On tainnut aloittaja tutustua ajoissa glögin salaisuuksiin.

        Lienee osunut arkaan asiaan varsinkin kun ajankohtaisohjelmat kertovat toimimattomasta terveydenhuollosta. Työnantajan kaluston käyttö sivutoimiin tai tuttujen auttamisiin huomataan heti tälläisena aikana.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lienee osunut arkaan asiaan varsinkin kun ajankohtaisohjelmat kertovat toimimattomasta terveydenhuollosta. Työnantajan kaluston käyttö sivutoimiin tai tuttujen auttamisiin huomataan heti tälläisena aikana.

        Jutut se kuin pehmenee.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jutut se kuin pehmenee.

        Niin näkyy osuneen.


    • Anonyymi

      Sivutoimiset tehtävät ohi kaiken kirjandon ovat aina olleet tuottoisinta toimintaa. Ne vain pitää osata tehdä mahdollisimman huomaamattomasti.

      • Anonyymi

        Saattaahan siinä olla kyseessä myös tilattuun työhön kuuluva osuus. Nuo yksityiset yhtiöt tekevät rahasta melkein mitä vain. Tietysti vaatetus hoitotyöhön täytyy vaihtaa esim. renkaanvaihdon jäljiltä. Nähtävästi palkkaus suurempi kuin kunnallisella puolella.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      68
      6872
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      63
      6803
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      148
      5456
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      50
      4493
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      20
      4089
    6. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3680
    7. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      37
      3258
    8. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      28
      3173
    9. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      75
      2779
    10. Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....

      Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta
      Maailman menoa
      40
      2269
    Aihe