Laittanut sairaanhoidon ongelmia kuntoon vaan hassasi käsittämättömän määrän veronmaksajien varoja ympäri maailmaa.
Eipäs Marinin vihervasemmistohallitus
Anonyymi-ap
13<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
SDP:n Myrkynvihreä Vassarihallitus Kepu ja RKP halusi Välttämättä antaa Rahaa Ulkomaille, muka Kehitysapuun (välikäsille) - Ne rahat olisi pitänyt sijoitta Suomeen ja Suomalaisia Auttamaan !
Kansa Muistaa ja Kansa Kostaa Vaaleissa SDP:n hallitukselle, - Tosi On !
Onneksi On PerusSuomalaiset Puolustamassa Kansaa !
Samanlainen pettymys Persutkin. Turha äänestää koska entistä huonommaksi menee asiat Suomessa aina vaan. Sama mitkä ukot ja akat siellä ovat. Itse ne hyötyvät asemansa tuomasta vaurastumisesta ja se siitä.
Mariini ja kiuru ovat laittaneet Suomen sosiaali- ja terveydenhoidon kuntoon. Siihen ei mennyt kiurulta kuin muutama tunti.
Sosiaali-ja terveydenhoitoon on satsattu miljardeja ja nyt punikkihallitus on valmis synnyttämään soten.
Sdp on vääntänyt sotea kuin vasemmistolainen kyykkypaskaa ja huorapuolueen punikkiosasto pitää pottaa vasurin perseen alla. Kiuru ottaa syntyneen paskatangon kapaloon ja nimeää sen sote ykköseksi.
1.1.2023 aloittaa punikkisote. Yhtään ihmistä ei jää hoitamatta eikä kukaan joudu jättämään hoivaa rahanpuutteen takia. Punikit ja huorapuolue tanssivat ripaskaa sote ykkösen ympärillä.
Nykyhallitus on huolissaan laittomasta maassa olevien palveluista, Marin sanoi että miljoona on pikkuraha näiden palveluihin, huolimatta että laiton maassa olo on rikos.
Mongooliasta muuttanut sairaanhoitajaksi opiskellut ja toiminut tehohoidossa, hänestä maahanmuuttovirasto teki poliisille rikosilmoituksen syynä ko.viraston väärin tulkitut tiedot. Sensijaan kahdelle "thaihierojalle" oli annettu työluvat, eikä tarkistettu ovatko ihmiskaupan uhreja, seksikauppaa tarvitaan enemmän kuin sairaanhoitajia.
Haatainen kehui kuinka hallitus on sujuvoittanut työlupia, oma alaisensa epäiltynä ihmiskaupasta.
Siinähän sinä lyhykäisesti kerroit sen, että mitä "työperäinen" maahanmuutto on. Ne, jotka töitä tekisi ja opiskelee kielen, heitetään pihalle ja ne, keillä ei ole em asioita tarkoituskaan tehdä, paapotaan. Ei tarvitse älykääpiöiden ihmetellä, miksi rasismi kasvaa. Syy löytyy täysin norsunluutornilaisista.
Sannahan on tiennyt tämän hoitajatilanteen jo vuosikausia KOSKA ITSE aikoinaan kehoitti naisia menemään yleislakkoon jotta asiaan saadaan korjaus!
Kaikesta huolimatta SDP/Marin ei ole tehnyt mitään tilanteen korjaamiseksi! Päinvastoin, on säätänyt lakeja paperittomien sairaanhoidon varmistamiseksi jolla ei tietenkään ole muuta merkitystä kuin se että osoittaa karulla tavalla Sannan prioriteetit asian suhteen!
Kepun Saarikkokin väitti suu ammollaan että kun SOTE tulee niini kaikki tulevat saamaan perus palvelua siellä omalla terveysasemalla!
Kyllä taitaa SOTE olla vuosituhannen kusetus, nekin miljardit kun olisi ohjattu KELA korvauksiin yksityiselle puolelle niin julkisen jonot olisivat historiaa - MUTTA eihän porvari (yksityiset lääkäriasemat) saa hyötyä tilanteesta, mielummin vasuri vaikka kuolee hoitojonoon!
Sote on vasta tulossa ja jo nyt tulon aattona uutisten mukaan päivystys HUS:ssa ja TAY:ssa on kriisissä.
Ja kriisiytyminen jatkuu ja leviää kuin syöpä koko maahan tappaen lopuksi koko julkisen terveydenhoidon ( miljardien eurojen tuhoamisen jälkeen).
Rahaa kuitenkin tuntuu vielä riittävän:
HUS:iin hankittiin 800 miljoonalla eurolla Apotti jo ennen sotea.
Toimimattomaksi Apottisa ei voi sanoa, sillä se on onnistuneesti pystynyt viemään hoidosta tehokkuuden ja inhimillisyyden pois ja imuroimaan soteyhtymän rahat.
Saatikka sarastian palkanlaskenta, joka on tarkoitus ottaa käyttöön muissakin shp:ssä sotkun, nimeltä SOTE myötä. Ei palkkaa, ei työntekijöitä. Hyvin ymmärrettävä asia kaikkien mielestä, mutta huorahallitus ei vaan tajua.
Erikoinen yhtälö, että miten voi olla mahdollista, että valtion tulot ovat ennätyskorkealla ja ne on paasattu menemään ja lisäksi vielä velkarahaa 50 miljardia euroa a Suomen kansan elintaso on romahtanut töydellisesti. Mihin nämä kaikki rahat on oikein paasattu menemään? Luulisi että tuollainen rahamäärä näkyisi Suomalaisten elintasoa nostavasti.
Eipä tuohon kukaan muu kuin Sanna pystykään ja tavalliselle ihmiselle täysin käsittämätön yhtälö.
Miten voi olla edes mahdollista että veronmaksajien rahat törsätään ulkomaille?
Se oli kyllä yllätys
Nyt suunnitellaan lisää velkaa ja KUNNOLLA,sähköhintakatto voimaan ja satoja miljoonia euroja velkaa ylimenevän osan kattamiseen jonka veronmaksajat maksaa.Nostetaan lisää sähkönhintaa että sähköpörssiomistajat saa enemmän valtiolta korvauksia ja sukupolvet kituu vielä pitkään näistä rosvojen ryöväämistä rahoista.Hallitus on mukana suunittelussa,onko oma lehmä ojassa?Miksi esim tuottajat ja ammattiautoiliat sekä kansalaiset ei jo herää ja laita barrikaadeja ympäriinsä,ei tätä voi hiljaa hyväksyä!meidät ryövätään näitten paskiaisten toimesta kokonaan,perkl mitä touhua!