https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000009267641.html?fbclid=IwAR2j1b2XJ0cBSAkaAMsdjd56MsjZCjlJw4XSpjR5cbc_1Uh_EWR7TFEWY8I
Kyllä on mukavata....meinaan tuo kiinteähintainen 12c/KWh sähkösopimus. Voimassa Toukokuulle 2024. Vaan mitä sanovat pörssihintasuorittajat? Olisi kiva kuulla positiivisia mielipiteitä nykyisestä sähköhinnoista...tulevista skenaarioista puhumattakaan.
Pörssisähkön hinta voi nousta jopa 10 euroa/KWh !!!!
6
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Vaikuttaako mahdollinen järkyttävä hinnannousu sähköautojen lataushintoihin? Kysyn, sillä en tunne s-autojen lataushinnoitteluja.
- Anonyymi
Näyttää vahvasti siltä, että bensiinimoottorinen auto on ylivoimaisesti se kaikkein edullisin vaihtoehto koko alkuvuoden 2023.
- Anonyymi
Meinasin ostaa sähköauton, mutta onnekseni paneuduin uutisiin sähkön hinnoista jo kuukausia sitten. Nyt ostin yhä edelleen uuden bensiinimoottorisen auton, eikä todellakaan kaduta.
- Anonyymi
jo 1-2 euroa/KWh kaataa isonumeroisesti suomalaisia yrityksiä ja kotitalouksia syvään velkahelvettiin.
- Anonyymi
Tuon uutisen täytyy olla joko ennakoitua aprillipilaa, tai ote jostakin uudesta kauhuelokuvasta. Vaikka pörssisähkön hinta ei nousisi kuin 3 euroon hetkellisesti ja 1-2 euron väliin pitkäjaksoisesti, olisi koko Suomi käytännöllisesti katsoen konkurssissa. Kymppi kilowattitunnilta olisi pysyvä maailmanloppu suomalaisille.
- Anonyymi
Nyt kotimaisen kasvihuonetomaatin kilohinta on n. 6 euroa. Mitä se on silloin, jos KWh maksaa esim. 3 euroa? kaikki muu ruuan hinnannousu tuon päälle, - perusteena kohonneet energiakustannukset. Täytynee lähteä rapakon taakse energiapakolaiseksi....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1496459- 322312
- 1872089
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101333Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.821263- 731067
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241047Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,25987Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty44951Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke10838