Miksi niin monet julkkikset vetää viinaa

Anonyymi-ap

Ja mitä vanhemmaksi tullaan niin kasvaa
tajuton möhömaha ja naama kuin puli-
ukolla jota plastiikilla ei pelasteta ja lavalla kontataan ja tarvitaan apuvoimia että pääsee
paareilla kotiin potemaan kankkusta.
Vaihtoehtona olisi terveet elämän tavat, ruoka ja päihteet pois ja alkaisi kroppa ja
naama näyttämään hyvännäköisiltä

3

159

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olen ajatellut tuota joskus itsekin ei-julkkiksena.
      Kenties julkisuudellakin on vahva psyykkinen vaikutus.
      Kun miettii, että julkkis on jatkuvasti yleisönsä seurattavana, niin varmasti on, ja tulee henkisiä paineita, ahdistusta, pystyykö täyttämään ihmisten odotukset, onko tarpeeksi hyvä, onko riittävä, jne.

      Pitkälti taitaa liittyä itsetuntoa koskeviin kysymyksiin juuri sitä kautta, että on ehkä epäluuloa itseään kohtaan, kun ajattelee yleisöä, ja itseään yleisön silmissä.
      Ehkäpä jopa tullee pettymyksiä itselle, vaikkei välttämättä yleisölle, kokee ettei ole onnistunut jollain kerralla. Voi tulla huonouden ajatuksia, itsensä ruoskimista.

      Julkkiksille voi tulla päihteet kuvioihin periaatteessa samoista syistä kuin taviksillekin, halutaan päästä ahdistavista ja ikävistä ajatuksista ja tunteista eroon, edes hetkellisesti.
      Julkkiksetkin ovat tavallisia ihmisiä, on vain ammatti joka erottaa heidät muista.

    • Anonyymi

      Kyllä minun tuntemista kovista viinan vetäjistä yksikään ei ole julkkis, muuta kuin omalla kylällään.
      Aloittajan väite on pelkkää mutua, mikään ei puolla sitä väitettä, että julkkikset olisivat useammin juoppoja kuin ei-julkkikset.
      Julkkikset ja julkkisten tekemiset ovat vaan paremmin esillä, kun taas me tavikset saadaan vetää pitkiäkin putkia eikä kukaan huomaa mitään, paitsi tietysti läheiset ihmiset ja naapurit.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      298
      6598
    2. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      49
      5786
    3. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      185
      5254
    4. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      61
      4033
    5. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      38
      3318
    6. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      5
      3303
    7. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      52
      3227
    8. Töppö-persut ovat todella tyhmiä

      sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan
      Maailman menoa
      29
      3008
    9. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

      Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
      Maailman menoa
      11
      2232
    10. Mitäpä ostaisin ja lähettäisin Metsa Manille joulupäkitsiä?

      Vähän vaikea miettiä ja keksiä eikä pelkkää rahalahjaa oikein kehtoo. Kertokaapa te?
      Tuusniemi
      38
      998
    Aihe