Miksi niin monet julkkikset vetää viinaa

Anonyymi-ap

Ja mitä vanhemmaksi tullaan niin kasvaa
tajuton möhömaha ja naama kuin puli-
ukolla jota plastiikilla ei pelasteta ja lavalla kontataan ja tarvitaan apuvoimia että pääsee
paareilla kotiin potemaan kankkusta.
Vaihtoehtona olisi terveet elämän tavat, ruoka ja päihteet pois ja alkaisi kroppa ja
naama näyttämään hyvännäköisiltä

3

147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olen ajatellut tuota joskus itsekin ei-julkkiksena.
      Kenties julkisuudellakin on vahva psyykkinen vaikutus.
      Kun miettii, että julkkis on jatkuvasti yleisönsä seurattavana, niin varmasti on, ja tulee henkisiä paineita, ahdistusta, pystyykö täyttämään ihmisten odotukset, onko tarpeeksi hyvä, onko riittävä, jne.

      Pitkälti taitaa liittyä itsetuntoa koskeviin kysymyksiin juuri sitä kautta, että on ehkä epäluuloa itseään kohtaan, kun ajattelee yleisöä, ja itseään yleisön silmissä.
      Ehkäpä jopa tullee pettymyksiä itselle, vaikkei välttämättä yleisölle, kokee ettei ole onnistunut jollain kerralla. Voi tulla huonouden ajatuksia, itsensä ruoskimista.

      Julkkiksille voi tulla päihteet kuvioihin periaatteessa samoista syistä kuin taviksillekin, halutaan päästä ahdistavista ja ikävistä ajatuksista ja tunteista eroon, edes hetkellisesti.
      Julkkiksetkin ovat tavallisia ihmisiä, on vain ammatti joka erottaa heidät muista.

    • Anonyymi

      Kyllä minun tuntemista kovista viinan vetäjistä yksikään ei ole julkkis, muuta kuin omalla kylällään.
      Aloittajan väite on pelkkää mutua, mikään ei puolla sitä väitettä, että julkkikset olisivat useammin juoppoja kuin ei-julkkikset.
      Julkkikset ja julkkisten tekemiset ovat vaan paremmin esillä, kun taas me tavikset saadaan vetää pitkiäkin putkia eikä kukaan huomaa mitään, paitsi tietysti läheiset ihmiset ja naapurit.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      101
      3248
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      1
      2613
    3. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      75
      2506
    4. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      64
      1463
    5. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      91
      1445
    6. Valkoinen Golf

      Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.
      Kuhmo
      16
      1045
    7. Kaikki ovat syntisiä!!!

      Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N
      Luterilaisuus
      334
      964
    8. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      184
      955
    9. Moottorisahalla kauppaan

      Missäs päin kaupunkia tämä yöllä moottorisahalla kauppaan yrittänyt asiakas askaroi? https://poliisi.fi/-/mies-yritti-s
      Kajaani
      10
      857
    10. Jos olisit kaivattusi

      Kanssa kahdestaan samassa tilassa niin miten kävisi
      Ikävä
      50
      834
    Aihe