Hei!
Hakusessa on pitkään ollut elokuva, jonka muistan vain hatarasti lapsuudestani.
Saisikohan joku kiinni näistä muistojen hatarista pätkistä ja osaisi kertoa minulle elokuvan nimen?
- Muistan elokuvan 90-luvun alusta, tarkemmin vuosien 1990-1992 väliseltä ajalta.
- Elokuvassa oli (kaksos-?) tytöt, jotka ehkä löysivät toisensa jos oikein muistan.
- Elokuvaan kuului laulu, jota tytöt lauloivat yhdessä. ”Together” on ainoa sana jonka muistan laulusta, koska en osannut silloin vielä englantia :D Tytöillä oli ehkä tummansiniset koulupuvut jossain kohdin päällä.
- Kyseessä hyvin samantapainen elokuva kuin esimerkiksi ”Parent trap” tai ”It takes two”, mutta täytyy olla muutaman vuoden näitä vanhempi.
Kiitos jos joku osaisi auttaa!!
Hakusessa leffa, jota näytettiin 90-luvulla telkkarista.
Anonyymi-ap
2
308
Vastaukset
- Anonyymi
Löytyy ainakin "The Parent Trap II" vuodelta 1986 jossa on kaksi tyttöä mutta muuta en siitä tiedä. (Tämä on siis jatkoa 60-luvun elokuvalle "The Parent Trap", ei 90-luvun elokuvalle.
Tältä listalta voi katsoa tuntuuko mikään tutulta (tässä siis on yritetty listata elokuvia jotka ovat samantapaisia kuin 90-luvun The Parent Trap - joskus tämän sivuston listaukset osuu oikeaan, joskus eivät):
https://bestsimilar.com/movies/20043-the-parent-trap
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?944182- 272285
- 2002136
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell1011952PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä
Toivottavasti on s i n i v u o k k o nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w3941744- 1431337
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale1001249Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi
Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.321045Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen
Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha72956Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?78815