Isku kremliin mahdollinen

Lähteekö Ukraina kostolinjalle, jää nähtäväksi.

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009267766.html

Sensori voisi lukea jutun ennen kuin poistaa. 😑
6180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Puuttiinin pitkä pöytä päreiksi. Kannatetaan.

Äänestä
  • Voisi bunkkerikääpiö raivostua.

    Äänestä

"Isku Moskovan ytimeen olisi valtava shokki julmaa hyökkäyssotaa käyvälle Venäjälle, jonka väestö ei halua kuullakaan Ukrainan kärsimyksistä. Pelon siemen on kylvetty, sillä Ukrainalla saattaa olla kyky kaukoiskuun."

Äänestä

Putler, pikkuriiviö aikoo ottaa S..t.na-ohjuksen käyttöön. No vasta sitten se on Stana-ohjus kun päänilkki sidotaan remmillä sen kylkeen kiinni. Ukrainalaiset tosin ei piittaa vaikka sataisi äkehiä.

Äänestä
  • Bunkkerikääpiö ei elä niin kauan että näkisi sen päivän kun nuo ovat valmiita.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Lähteekö Ukraina kostolinjalle, jää nähtäväksi.

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009267766.html

Sensori voisi lukea jutun ennen kuin poistaa. 😑

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu