Mites meille käy?
https://yle.fi/a/74-20009125
Mitäs sitten jos Venäjä voittaa Ukrainassa?
7
67
Vastaukset
- Anonyymi
Sitten se hyökkää Suomeen
- Anonyymi
Käihkö onkin kaksoisagentti pietarin trolli.
- Anonyymi
Ei mitenkään, mitä intressiä Venäjällä on meidän maata vallata? 80 v ollaan oltu rauhassa. Suomen provosoiva linja vaan ei tee hyvää suhteille. Venäläiset ei pääse tänne ilman pätevää syytä mutta suomalaiset pääsevät Venäjälle ihan normaalisti.
Suomi on ikäänkuin lähtenyt sotaan naapuriamme vastaan, miksi? - Anonyymi
Ei Suomi provosoi. Suomalaiset eivät voi ryhtyä pelehtimään Eu.n selän takana venäläisten kanssa .
Sitten kun rauha tulee Ukrainaan palataan vähitellen entisiin uomiin. Riippuu tietenkin paljon myös venäläisistä miten suhteet paranevat.- Anonyymi
Venäläisiä ei voi päästää maahamme noin vain koska heidän joukossaan on sabotöörejä ja vakoilijoita.
- Anonyymi
Baltian maat ja suomalainen zitten.
Tnx. Ei meidän käy kui. Kun Venäjä LUOVUTTAA Ukrainassa me ollaan jo Natossa. 😐
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1825097Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813646SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun233069SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt602692Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers72375SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412306Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1032253Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?292107Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan752095Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja922049