Meinasin ajaa kalliin autoni jonkun peräkärrynraadon aisaan joka törrötti siinä keskellä aisa pystyssä kun kävin grillillä. Ollut siinä jo näköjään kauan kun lumityötkin on tehty ympäriltä jotenkuten. Eikö kunta voisi jo puuttua siihen mitä siellä torilla saa säilöä ja mitä ei.
Romut helvettiin torilta
11
375
Vastaukset
- Anonyymi
Rengasogelmia kuulemma ollu.. Nyt on siiretty pois voit käydä kaliillas autollasi turvallisin mielin grillillä.
- Anonyymi
Oliko hyvää ruokaa kalliin auton omistaja 😂
- Anonyymi
Kuitenkin oli rahoitusyhtiön auto eikä oma:)
- Anonyymi
Turha keskustella.
- Anonyymi
Se että on rahoitusyhtiön auto ei muuta tosiasiaa, että auto on kallis.
- Anonyymi
Oliko ruoka hyvää sitähän täs kysytään. 🤔🤭
- Anonyymi
Aina löytyy syyllinen jostain joka asiaan.
Maastoa paloi Vesilahdessa – todennäköinen sytyttäjä oli lasipurkki - Anonyymi
Kallis kalun jatke on yleensä rahoitusyhtiön omaisuutta ja siinä on pakollisia vakuutuksia jotka maksaa pieni kaluisen auton.
- Anonyymi
Meinaakko että köyhät ostaa rahoituksella,ei muuten pidä paikkaansa. Ei autoa tai kallista konetta ole koskaan tarkoitus maksaa loppuun ,vaan kun tekee mieli uutta se vanha rahoitus uusitaan ja maksellaan sitten sitä uutta menopeliä. Ei maksettu auto ole kannattava sijoitus. Paitsi joku nuukailija saattaa ajaa tosi vanhalla maksetulla munan jatkeella loppuikänsä,eikä ole veloissaan ja pärjää pakollisella liikennevakuutuksella,kun ei kukaan pakota ottamaan kaskoa.
- Anonyymi
Viikonloppuna torille tulee esille kaikenmerkkisiä romuja maalaisille ihmeteltäväksi. Ihan kuin ei niitä muuten näkisi kulkevan ja liikkuvan . On siinä murinoita ihan kerrakseen. Ottaisivat vaikka äänenvaimentimet pois niistä myyränpelottimistaaan jos haluaa tavallisuudesta kovasti poiketa.
- Anonyymi
Hyvä se et joku jaksaa tapahtumia järjestää.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521663816Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään763014Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv442101Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka221934Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?461828TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain851311- 401250
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään251248Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli581028Valehdella saa, totuus salataan
Vaikuttaa vähän siltä, että sensuuria toteutetaan juorupalstallakin. Asioita saa kaunistella ja vääristellä, mutta totuu10738