Muiden kunnioitus...
Vain "minä-minä-minä".
https://www.is.fi/viihde/art-2000009274709.html
Ei viitsisi noita sairaita juttuja edes lukea.
Vain "minä-minä-minä".
https://www.is.fi/viihde/art-2000009274709.html
Ei viitsisi noita sairaita juttuja edes lukea.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Miksi sitten postaat niitä tännekin?
ahneus ohjaa. Kapitalisti on juudas.
Nytkin nato politrukit ajaa saarnoissaan länsi busineksen etua.
Meidän elintaso laskee.
Keinottelu vie energian.
Inflaatio köyhdyttää.
Pelurit vie meiltä elintason.
Oikeita viihdejuttu on se kun joku on piksuissa, näkyy läpi tai on muodot, jotka on pakko nähdä. Se on "oikeaa" maailman menoa. Niillä mennään.
Näinhän se on, omista traumoista mennään puhumaan vaikka ihmiset on tulleet konserttiin ja pukeutua voi kyllä lämpimästi ihan nätistikin ja tilaisuuteen sopien.
Trikoota, merinovillaa ja damaskia päälle;)
Olisiko ollut maaninen vaihe päällä?
-a-teisti-
Miljoonilla suomalaisilla on todellisia traumoja ja joista eivät voisi hymyssä suin jutustella.
Myöskin lähipiirinsä henkilöiden ongelmat voisi jättää ruotimatta, vaikka itse pääsisikin näin lööppeihin.
Paras tapa päästä otsikoihin on pukeutua paljastavasti. Se on tässä ajassa niiin ihmeellistä. Miljoonien vuosien evoluutio saattanut ihmisen siihen tilaan että ihmeellisin juttu on se pukeudutaan paljastavasti, niin sen eteen pitää tehdä töitä että saa kaikkien nähtäväksi ja sillä vain myydään, vaikka jokaisen pitäisi käytännössä kyllä tietää mitä vaatteiden alla on kun eivät muutkaan hunnuissa kulje.
No kyllähän tässä se tulee mieleen ja myös Jipun "juuret" eli sinne hurmosporukkaan ollaan kallellaan. Eipä kait tuolla muuten olisikaan kolme hutia eli palo alla jos edustaisi aitoja konservatiiveja. Jippu on kyllä ihan hyvä laulaja , olen jopa ollut häntä katsomassa ennen tuota "herätystä" mutta vaikka evankelistana nyt puuhailee mitään koulutustahan tuohon ei vaadita ja laulaa vain hengellisiä lauluja pitäisi kaiken koluneella artistilla olla tyylitajua siitä, että mistä ihmiset ovat lipun maksaneet ja mitä tulleet kuuntelemaan .
Pyhä Henki on teille feikeille ihan tuntematon Jumalan kolmas persoona.
Siksi räävit aina uskovia.
No mutta eihän tuossa Pyhällä Hengellä ollut mitään tekemistä vai meinaatko , ettei hänellä ole sivistystä ja tyylitajua ?
Sinulla ei ole mitään tekemistä Pyhän Hengen kanssa. Se oli pointti.
Väitehän hipoo jo Pyhän Hengen pilkkaa. Noissa esityksissä Pyhä Henki on kyllä sivuseikka. Kyse on aivan muusta.
"Uskovaisten räävintää". Kuinka määritellä "uskova"? Uskova, mihin / kehen?
Jotenkin hassuinta tuossa on se, että tuo sama poppoo uskoo samaan aikaan, että Pyhä Henki pystyy mihin vaan.
Jokainen aito kristitty on luonnostaan evankelista.
Evankelistaksi ei ryhdytä, eikä sillä koroteta itseä.
Ihan sama kuinka asiaa ajattelee joka tapauksessa artistilla joka on kolunnut urallaan räkäisimmätkin kuppilat ja joka on tehnyt omaisuutensa nimenomaan tuolla, levyjensä myynnillä ja soittokerroilla eli toisin sanoen kuuntelijoidensa rahoilla luulisi olevan sen verta tolkkua ja tyylitajua, että jos järjestää konsertin jossa laulaa hengellisiä ja joululauluja ja johon varmasti piti ostaa lippu. Ei nyt jumakauta ilmesty sinne jossain kulahtaneissa toppahousuissa tohveleissa kun todennäköisesti yleisöllä on vähintään melkein suntisvaatteet. Tilannehan olisi ihan eri jos konsertti olisi ollut ilmainen vaikka Kiasman edessä.
Sinussa onkin tyyliä. 🤣🤣🤣
Tottakai pystyy koska Hän on Jumala.
No enpä nyt menisi retostelemaan mutta jo pienestä lähtien on opetettu pukeutumaan tilanteen vaatimalla tasolla. Voin kyllä ihan rehellisesti kertoa, että vaimo aika pitkälle tuosta huolehtii siis meikäläisen tyylistä. Toki nyt puvut olen itse käynyt ostamassa mutta paitaa ja kravattia on sitten piisannut.
Eihän täällä nyt toki arkea noissa olla. Silloin on juuri merinovillaa, työvaatetta jne. mutta nekin kuitenkin asiallisia . Ne ajat jolloin maajussit kulkivat kusenpolttamissa, pierunpieksämissä paikatuissa sinisissä koko haalareissa ovat n. 70-60 lukua. Nyt työ vaatteet ostetaan Dimexiltä, Stadiumilta ja Varustelekalta ja kengät tietenkin Sieviltä mutta ei noillakaan sentään kirkkokonserttiin lähdetä.
Jos tyhmä kuin saapas että et saa itseäsi elätettyä niin hanki köysi itselle kukaan ei kaipaa.