Keskustelujen aloittajana on sama henkilö.

Anonyymi-ap

Kun vertaa Juuan alueen keskustelujen avauksia naapurikuntien vastaaviin niin otsikot ovat yksinkertaisen hyviä mutta puheen avaus alkaa 70%:sti kysymyssanalla eli henkilö kuvaa täysi toopea Juukalaista tai sitten onki itse toope. ONKO, MISSÄ, MISTÄ, MILLOIN? Tällaista hölmöyttä en havaitse paljonkaan naapurikuntien sivuilla. Mahdollista myös että henkilö on myöskin sama maso kiveksiensä litistelijä, sekä polttaja "KELJES". Olkaamme lukijat tarkkana ja narauttakaa "KELJES"!

20

390

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllähän tuo on ihan hirveetä jos on puoletkaan totta!

      • Anonyymi

        Aloittaja selkeesti vetäny kasapäin kamaa.


    • Anonyymi

      Taitaa vaan jollakin päässä viirata näistä keskustelun avauksista päätellen. Hullulla on halvat huvit yleensä.

    • Anonyymi

      Kysyvä ei tieltä eksy. Mitäpä jos turhan spekuloinnin ja pään aukomisen sijaan auttaisit kysyjää parhaasi mukaan. Aika vähän näkyy tulleen asiallisia vastauksia asiallisiin kysymyksiin.

    • Anonyymi

      Mistäs sitten johtuu että Juuan sivulla kysytään eniten mitä hulluimpia kysymyksiä? Muiden kuntien sivulla samaa ei ole.

    • Anonyymi

      Kukahan tuo tiedonjanoinen aloittelija on? Kunnan sivuilta, netistä ja Vaarojen Sanomista löytyy kaikki paitsi oikea lääkeresepti, sen verran spekuloin.

    • Anonyymi

      Kuka se on se Keljes ja mistä tämä nimi tulee?

    • Anonyymi

      What Does Keltjes Mean?
      It is often strong personalities who have this name. Energetic, charismatic, ambitious and focused.

      Born to be an executive. If they have true passion for something, they can give everything for it.

    • Anonyymi

      Taidat olla joku vanha ukko joka ei ole saanut munaa pystyyn vuosikymmeniin.

    • Anonyymi

      Aloittelija on Juuan "The man wih no penis" eli Keljes.

    • Anonyymi

      Mieheltä siis puuttuu penis ja jäljellä on vain keljekset? Siitäkö "keljes"?

    • Anonyymi

      Mikä tämä keljes juttu on

    • Anonyymi

      Kutsumme "Keljekseksi" Juuan palstan keskustelujen availijaa. Hän avaa aina keskustelun heittämällä asiallisen tai rivon kysymyksen saadakseen huomion, sitten hän kokreettisesti iskee munansa pöytään, milloin paistettuna, litistettunä tai maustettuna.(masokisti). Keljekseltä puuttu normaali sosiaalinen mahdollisuus puhua, kuunnelle, ja kohdata. Hän vaikuttaa syrjäytyneeltä, koska tuntee
      antipatiaa kieppiä kohtaan. Kieppi edustaa hänelle sosiaalisia kontakteja ja ihmisiä, jotka toimivat ympäristössä mistä hän on itse sulkeutunut ulos. Samoin hän mollaa ABC:n asiakkaita ja ryhmiä, joilla on tapana kahvitella "huoltsikalla". Keskustelua avatessaan Keljes pukeutuu tietämättömän rooliin ja aloittaa kysymyksellä. Muiden kuntien sivuilla ei tällaista pervertikkoa ole, vaan avaukset ja keskustelut ovat järkeviä ja laajempialaisia, ei vain kylän nurkkiin kohdistuvaa nälvimistä ja kyselyä.
      Keljes on ressukka, kiveksiään ronkkiva masokisti.

    • Anonyymi

      Tänäänkin hän kyselee huomiotamme näytellen muka niin tietämätöntö, voi olla Lössöstä.

      • Anonyymi

        Höpö höpö, sinä se taidat olla aika huru ukko.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Höpö höpö, sinä se taidat olla aika huru ukko.

        Hei huru ukot hyppikää nyt on riemun riettahin aika


    • Anonyymi

      Mikä tää keljessä juttu on? Onks tää jonkun Juukalaisen oma henkilökohtainen In side vitsi?

    • Anonyymi

      Keljes roikkuu kevät talvisin naapurin postilaatikoissa kivekset hirtoksissa ja kesällä patrilalla lämmittelee kiveksiään nauraen vieressä olevalle nyhtöposulle. Keljes on pukki vailla vertaa elikkä joka kolmannen juukalaisen isä ja iso isä.

    • Anonyymi

      Keljes on ahnusmies ja poikamies jo kolmannessa sukupolvessa

      • Anonyymi

        Keljeksellä on paljaat keljekset.


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kotihoito suomussalmella

      Mitämieltä ootte suomussalmen kotihoidosta?
      Suomussalmi
      24
      4758
    2. Persujen VigeIius noIasi taas itsensä

      Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k
      Maailman menoa
      239
      4469
    3. Oli kiva nähdä sut

      vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi
      Suhteet
      39
      4291
    4. Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?

      Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️
      Ikävä
      36
      4144
    5. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      203
      4053
    6. Kohtalokas laukaus

      IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k
      Kajaani
      26
      4002
    7. Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä

      Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem
      Maailman menoa
      140
      3646
    8. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      68
      3593
    9. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      20
      2994
    10. Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes

      Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!
      Maailman menoa
      27
      2971
    Aihe