Keskustelujen aloittajana on sama henkilö.

Anonyymi-ap

Kun vertaa Juuan alueen keskustelujen avauksia naapurikuntien vastaaviin niin otsikot ovat yksinkertaisen hyviä mutta puheen avaus alkaa 70%:sti kysymyssanalla eli henkilö kuvaa täysi toopea Juukalaista tai sitten onki itse toope. ONKO, MISSÄ, MISTÄ, MILLOIN? Tällaista hölmöyttä en havaitse paljonkaan naapurikuntien sivuilla. Mahdollista myös että henkilö on myöskin sama maso kiveksiensä litistelijä, sekä polttaja "KELJES". Olkaamme lukijat tarkkana ja narauttakaa "KELJES"!

20

479

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllähän tuo on ihan hirveetä jos on puoletkaan totta!

      • Anonyymi

        Aloittaja selkeesti vetäny kasapäin kamaa.


    • Anonyymi

      Taitaa vaan jollakin päässä viirata näistä keskustelun avauksista päätellen. Hullulla on halvat huvit yleensä.

    • Anonyymi

      Kysyvä ei tieltä eksy. Mitäpä jos turhan spekuloinnin ja pään aukomisen sijaan auttaisit kysyjää parhaasi mukaan. Aika vähän näkyy tulleen asiallisia vastauksia asiallisiin kysymyksiin.

    • Anonyymi

      Mistäs sitten johtuu että Juuan sivulla kysytään eniten mitä hulluimpia kysymyksiä? Muiden kuntien sivulla samaa ei ole.

    • Anonyymi

      Kukahan tuo tiedonjanoinen aloittelija on? Kunnan sivuilta, netistä ja Vaarojen Sanomista löytyy kaikki paitsi oikea lääkeresepti, sen verran spekuloin.

    • Anonyymi

      Kuka se on se Keljes ja mistä tämä nimi tulee?

    • Anonyymi

      What Does Keltjes Mean?
      It is often strong personalities who have this name. Energetic, charismatic, ambitious and focused.

      Born to be an executive. If they have true passion for something, they can give everything for it.

    • Anonyymi

      Taidat olla joku vanha ukko joka ei ole saanut munaa pystyyn vuosikymmeniin.

    • Anonyymi

      Aloittelija on Juuan "The man wih no penis" eli Keljes.

    • Anonyymi

      Mieheltä siis puuttuu penis ja jäljellä on vain keljekset? Siitäkö "keljes"?

    • Anonyymi

      Mikä tämä keljes juttu on

    • Anonyymi

      Kutsumme "Keljekseksi" Juuan palstan keskustelujen availijaa. Hän avaa aina keskustelun heittämällä asiallisen tai rivon kysymyksen saadakseen huomion, sitten hän kokreettisesti iskee munansa pöytään, milloin paistettuna, litistettunä tai maustettuna.(masokisti). Keljekseltä puuttu normaali sosiaalinen mahdollisuus puhua, kuunnelle, ja kohdata. Hän vaikuttaa syrjäytyneeltä, koska tuntee
      antipatiaa kieppiä kohtaan. Kieppi edustaa hänelle sosiaalisia kontakteja ja ihmisiä, jotka toimivat ympäristössä mistä hän on itse sulkeutunut ulos. Samoin hän mollaa ABC:n asiakkaita ja ryhmiä, joilla on tapana kahvitella "huoltsikalla". Keskustelua avatessaan Keljes pukeutuu tietämättömän rooliin ja aloittaa kysymyksellä. Muiden kuntien sivuilla ei tällaista pervertikkoa ole, vaan avaukset ja keskustelut ovat järkeviä ja laajempialaisia, ei vain kylän nurkkiin kohdistuvaa nälvimistä ja kyselyä.
      Keljes on ressukka, kiveksiään ronkkiva masokisti.

    • Anonyymi

      Tänäänkin hän kyselee huomiotamme näytellen muka niin tietämätöntö, voi olla Lössöstä.

      • Anonyymi

        Höpö höpö, sinä se taidat olla aika huru ukko.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Höpö höpö, sinä se taidat olla aika huru ukko.

        Hei huru ukot hyppikää nyt on riemun riettahin aika


    • Anonyymi

      Mikä tää keljessä juttu on? Onks tää jonkun Juukalaisen oma henkilökohtainen In side vitsi?

    • Anonyymi

      Keljes roikkuu kevät talvisin naapurin postilaatikoissa kivekset hirtoksissa ja kesällä patrilalla lämmittelee kiveksiään nauraen vieressä olevalle nyhtöposulle. Keljes on pukki vailla vertaa elikkä joka kolmannen juukalaisen isä ja iso isä.

    • Anonyymi

      Keljes on ahnusmies ja poikamies jo kolmannessa sukupolvessa

      • Anonyymi

        Keljeksellä on paljaat keljekset.


    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      121
      8716
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      435
      7975
    3. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      11
      5553
    4. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      82
      5189
    5. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      29
      5029
    6. Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa

      Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?
      Ikävä
      237
      3527
    7. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      125
      3234
    8. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      85
      3129
    9. Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?

      Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os
      Tv-sarjat
      35
      3126
    10. Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?

      Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps
      Tv-sarjat
      25
      2730
    Aihe