Keskustelujen aloittajana on sama henkilö.

Anonyymi-ap

Kun vertaa Juuan alueen keskustelujen avauksia naapurikuntien vastaaviin niin otsikot ovat yksinkertaisen hyviä mutta puheen avaus alkaa 70%:sti kysymyssanalla eli henkilö kuvaa täysi toopea Juukalaista tai sitten onki itse toope. ONKO, MISSÄ, MISTÄ, MILLOIN? Tällaista hölmöyttä en havaitse paljonkaan naapurikuntien sivuilla. Mahdollista myös että henkilö on myöskin sama maso kiveksiensä litistelijä, sekä polttaja "KELJES". Olkaamme lukijat tarkkana ja narauttakaa "KELJES"!

20

400

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllähän tuo on ihan hirveetä jos on puoletkaan totta!

      • Anonyymi

        Aloittaja selkeesti vetäny kasapäin kamaa.


    • Anonyymi

      Taitaa vaan jollakin päässä viirata näistä keskustelun avauksista päätellen. Hullulla on halvat huvit yleensä.

    • Anonyymi

      Kysyvä ei tieltä eksy. Mitäpä jos turhan spekuloinnin ja pään aukomisen sijaan auttaisit kysyjää parhaasi mukaan. Aika vähän näkyy tulleen asiallisia vastauksia asiallisiin kysymyksiin.

    • Anonyymi

      Mistäs sitten johtuu että Juuan sivulla kysytään eniten mitä hulluimpia kysymyksiä? Muiden kuntien sivulla samaa ei ole.

    • Anonyymi

      Kukahan tuo tiedonjanoinen aloittelija on? Kunnan sivuilta, netistä ja Vaarojen Sanomista löytyy kaikki paitsi oikea lääkeresepti, sen verran spekuloin.

    • Anonyymi

      Kuka se on se Keljes ja mistä tämä nimi tulee?

    • Anonyymi

      What Does Keltjes Mean?
      It is often strong personalities who have this name. Energetic, charismatic, ambitious and focused.

      Born to be an executive. If they have true passion for something, they can give everything for it.

    • Anonyymi

      Taidat olla joku vanha ukko joka ei ole saanut munaa pystyyn vuosikymmeniin.

    • Anonyymi

      Aloittelija on Juuan "The man wih no penis" eli Keljes.

    • Anonyymi

      Mieheltä siis puuttuu penis ja jäljellä on vain keljekset? Siitäkö "keljes"?

    • Anonyymi

      Mikä tämä keljes juttu on

    • Anonyymi

      Kutsumme "Keljekseksi" Juuan palstan keskustelujen availijaa. Hän avaa aina keskustelun heittämällä asiallisen tai rivon kysymyksen saadakseen huomion, sitten hän kokreettisesti iskee munansa pöytään, milloin paistettuna, litistettunä tai maustettuna.(masokisti). Keljekseltä puuttu normaali sosiaalinen mahdollisuus puhua, kuunnelle, ja kohdata. Hän vaikuttaa syrjäytyneeltä, koska tuntee
      antipatiaa kieppiä kohtaan. Kieppi edustaa hänelle sosiaalisia kontakteja ja ihmisiä, jotka toimivat ympäristössä mistä hän on itse sulkeutunut ulos. Samoin hän mollaa ABC:n asiakkaita ja ryhmiä, joilla on tapana kahvitella "huoltsikalla". Keskustelua avatessaan Keljes pukeutuu tietämättömän rooliin ja aloittaa kysymyksellä. Muiden kuntien sivuilla ei tällaista pervertikkoa ole, vaan avaukset ja keskustelut ovat järkeviä ja laajempialaisia, ei vain kylän nurkkiin kohdistuvaa nälvimistä ja kyselyä.
      Keljes on ressukka, kiveksiään ronkkiva masokisti.

    • Anonyymi

      Tänäänkin hän kyselee huomiotamme näytellen muka niin tietämätöntö, voi olla Lössöstä.

      • Anonyymi

        Höpö höpö, sinä se taidat olla aika huru ukko.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Höpö höpö, sinä se taidat olla aika huru ukko.

        Hei huru ukot hyppikää nyt on riemun riettahin aika


    • Anonyymi

      Mikä tää keljessä juttu on? Onks tää jonkun Juukalaisen oma henkilökohtainen In side vitsi?

    • Anonyymi

      Keljes roikkuu kevät talvisin naapurin postilaatikoissa kivekset hirtoksissa ja kesällä patrilalla lämmittelee kiveksiään nauraen vieressä olevalle nyhtöposulle. Keljes on pukki vailla vertaa elikkä joka kolmannen juukalaisen isä ja iso isä.

    • Anonyymi

      Keljes on ahnusmies ja poikamies jo kolmannessa sukupolvessa

      • Anonyymi

        Keljeksellä on paljaat keljekset.


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      175
      5625
    2. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      103
      5574
    3. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      180
      4548
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      51
      4013
    5. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      61
      3890
    6. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      30
      3548
    7. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      127
      1254
    8. Jotenkin tämä

      tilanne taas eskaloitui ja saat mut roikkumaan täällä palstalla. Turhaan. Ei nämä tekstit sua koskaan tavoita. 😭
      Ikävä
      33
      940
    9. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      17
      918
    10. Kivitippu Forenomille

      Ei tiedä itkeäkö vai nauraa kun taas joukolla vakuutetaan kansainvälisten turistien ryntäystä kivitippuun, ja vielä rake
      Lappajärvi
      102
      898
    Aihe