Lunta tuli ja heti alkoi näkyä teiden ojanpientareilla ja jopa ojan pohjalla asti auton peräpään luisuttelujälkiä. Ihmeellistä leikkimistä vuodesta ja talvesta toiseen. Kauanko tuon vielä annetaan jatkua ilman, että mikään taho puuttuu asiaan?
Autoilla leikkiminen yleisillä teillä
14
248
Vastaukset
- Anonyymi
Kuvittelee olevansa kovia kuskeja kun mutkitellaan suoralla tiellä.
Kädettömiä tolloja.- Anonyymi
Vähän nii kuin kauhavalaiset vanhemmat henkilöt. Kaksin käsin pidetään ratista kiinni ja tuijotetaan eteenpäin vaikka kärkikolmio heillä..täysillä vain risteyksen yli katsomatta..Millähän lailla nuokin saisi pois liikenteestä.
- Anonyymi
Noin kävi myös meidän tiellä,sama juippi rälläsi ja ajoi poikki kaikki aurausviitat iltaisin,kolusi pitkin ojanpohjia.Pidin pojalle kahdenkeskisen puhuttelun,loppui siihen.Huom jonkun aurausviitan voi tehdä 20mm harjateräksestä,raapasee mukavasti.
- Anonyymi
Vois nuo tien pientareet miinoittaa.
- Anonyymi
Maan vetovoima vetää bemareita ojiin
- Anonyymi
Ei nyt räjäytellä sentään..
- Anonyymi
Jatkuu niin kauan kunnes jollekin käy pahemmin.
- Anonyymi
Peltiä menöö ruttuhun.
- Anonyymi
Onneksi on nykyään muovia enemmän.
- Anonyymi
Ex-poliisin poika asialla. Taas.
- Anonyymi
Ei se omena yleensä kauas puusta putua.
- Anonyymi
Härmäs osataan ajaa paremmin mitä kantahomees. Varsinkin Alahärmäs, siinä paremmas siis. Täällä osataan myös hevoshommat, ja tiedetään miten niiden kanssa toimitaan. Alahärmäs on kadutkin aurattu millin tarkasti, kantahomees taas kuin juostenkusten hälläväliä tyylillä sinne päin. Alahärmäs muutenkin ihmiset astelevat tarkasti ja täydellisesti kaduilla, sekä tekevät muutkin asiat millintarkasti, autolla ajetaan täydellisesti ajolinjoilla, ja ryhmittymiset sekä vilkuttamisey sujuu, tarkasti kuten alahärmäläiseen luonteenlaatuun kuuluu, kaikki tehdään millintarkasti justihin eikä melkeen.
- Anonyymi
Eiks vanha kunnantupa ookkaan homehes?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1166310Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3776113Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695810Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443952Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452345Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42335Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1151390- 121211
- 1821052
- 59867