Autoilla leikkiminen yleisillä teillä

Anonyymi-ap

Lunta tuli ja heti alkoi näkyä teiden ojanpientareilla ja jopa ojan pohjalla asti auton peräpään luisuttelujälkiä. Ihmeellistä leikkimistä vuodesta ja talvesta toiseen. Kauanko tuon vielä annetaan jatkua ilman, että mikään taho puuttuu asiaan?

14

246

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuvittelee olevansa kovia kuskeja kun mutkitellaan suoralla tiellä.
      Kädettömiä tolloja.

      • Anonyymi

        Vähän nii kuin kauhavalaiset vanhemmat henkilöt. Kaksin käsin pidetään ratista kiinni ja tuijotetaan eteenpäin vaikka kärkikolmio heillä..täysillä vain risteyksen yli katsomatta..Millähän lailla nuokin saisi pois liikenteestä.


    • Anonyymi

      Noin kävi myös meidän tiellä,sama juippi rälläsi ja ajoi poikki kaikki aurausviitat iltaisin,kolusi pitkin ojanpohjia.Pidin pojalle kahdenkeskisen puhuttelun,loppui siihen.Huom jonkun aurausviitan voi tehdä 20mm harjateräksestä,raapasee mukavasti.

    • Anonyymi

      Vois nuo tien pientareet miinoittaa.

      • Anonyymi

        Maan vetovoima vetää bemareita ojiin


    • Anonyymi

      Ei nyt räjäytellä sentään..

    • Anonyymi

      Jatkuu niin kauan kunnes jollekin käy pahemmin.

    • Anonyymi

      Peltiä menöö ruttuhun.

    • Anonyymi

      Onneksi on nykyään muovia enemmän.

    • Anonyymi

      Ex-poliisin poika asialla. Taas.

    • Anonyymi

      Ei se omena yleensä kauas puusta putua.

    • Anonyymi

      Härmäs osataan ajaa paremmin mitä kantahomees. Varsinkin Alahärmäs, siinä paremmas siis. Täällä osataan myös hevoshommat, ja tiedetään miten niiden kanssa toimitaan. Alahärmäs on kadutkin aurattu millin tarkasti, kantahomees taas kuin juostenkusten hälläväliä tyylillä sinne päin. Alahärmäs muutenkin ihmiset astelevat tarkasti ja täydellisesti kaduilla, sekä tekevät muutkin asiat millintarkasti, autolla ajetaan täydellisesti ajolinjoilla, ja ryhmittymiset sekä vilkuttamisey sujuu, tarkasti kuten alahärmäläiseen luonteenlaatuun kuuluu, kaikki tehdään millintarkasti justihin eikä melkeen.

    • Anonyymi

      Eiks vanha kunnantupa ookkaan homehes?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      177
      4161
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      82
      2701
    3. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      126
      2193
    4. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      72
      2159
    5. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      2011
    6. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      18
      1916
    7. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      125
      1763
    8. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      82
      1747
    9. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      20
      1743
    10. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      12
      1547
    Aihe