Niin kovan ja selväsanaisen puheen eduskunnassa, että nyt vihreätkin tuli Perussuomalaisten linjalle maturikollisuudessa .
Riikka Purra piti
Anonyymi-ap
10165
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Hyvä ja tervejärkinen puhe ja se ymmärrettävästi kiusaannutti hallitusta.
Täysin turhaa sanahelinää. Ei tuo auta pätkääkään jos todetaan syylliset mutta ei ilmoiteta selväsanaisesti mitä tehdään asian korjaamiseksi.
Yhtä hyödytöntä kuin todeta Venäjä yksin syylliseksi ukrainan sotaan.
Matuilla ei edes ydinaseita eikä sarjatuli aseita siinä määrin kuin venäjällä.
Luulisi olevan helppo tehtävä löytää keinot matujen kuriinpistämiseksi. Jotkuthan kuvittelee että on keinoja Venäjänkin kuriin pistämiseksi?
Minulta loppui persuilut siihen paikkaan,
kun kuulin niiden natokiimasta.
juurikin niin.
Persut vain totesivat turvallisuustilanteen muuttuneen ja päivittivät näkemyksiään se on ihan viisasta
Punavihreäthän on kaakattanu natoon liittymisen puolesta. Ootkona tuurottanu jossain korvalaput ummessa.
Purra on VEGAANI....tämäkö täti ajaa Suomen liha- ja karjatalouden asiaa?? Heh!
Perussuomalaisethan ovat asiantuntijoita rikosten tekemisessä joten kyllä heitä kannattaa kuunnella myös rikosten torjunnasta. Parhaitenhan kassakaappimies tietää millaiset suojaukset kaappiin kannattaa rakentaa hänenlaistensa varalle.
Itse kyllä lähtisin tuossa sille linjalle että aseita vaan kunnolla noille matu jengeille olisi se oikea keino tilanteen korjaamiseksi.
A: Ampuvat toisiaan niillä aseilla joten paskasta päästään luonnollisesti eroon.
B: Ampuvat siviilin jolloin poliisin helppo ampua matu.
Nyt matuja hankala pistää lujille koska ei löydy edes laittomia aseita. Uskaltavat paskat hengailla julkisilla paikoilla ilman aseita. Hakevat aseet sitten vain keikoille mukaan.
Tilanteen pitäisi olla sellainen etteivät ilman asetta uskaltaisi edes julkisella paikalla liikkua.
Sekopäiset pikkulasten sormettajat heräsi. Vastustatte siis rikollisjengien kuriin laittamista.Huumeillako heitä agitoitte.