Monesti puolisoni toteamaan Monesti sen kuulleena, oli ihan ehkä kiireinen päivä mutta kiire olisi vähempää kun ne tupakalla olevat ja kahvitunti rupattelijat tekisi hiukan enemmän töitä sen sijaan kymmenen kertaa 10min plus neljä 15m taukoa on yli kaksituntia maksettua työaikaa
Vanhustenhoivassa työssä olevan puoliso
6
217
Vastaukset
- Anonyymi
Puolisosi kannattaa avata suunsa työpaikallaan työkavereidensa ylimääräisistä tauoista ja laiskottelusta. Työpaikalla se ongelma on, ei teillä kotona.
- Anonyymi
Niin, harvemmin se kotona ja keskustelupalstoilla itkeminen muutoksia saa aikaan, vastuullinen työntekijä ottaa ongelmat puheeksi siellä, missä niitä on - eli työpaikalla.
- Anonyymi
Ei kuitenkaan kovin kiire tainnut olla.
Kun minun työpaikallani on kiire, teemme tehokkaasti töitä saadaksemme hommat hoidettua. Ei tule kuuloonkaan, että ehtisimme kiireessä laskemaan ja kellottamaan kollegoiden taukoja.
AInahan jokaisella työpaikalla on yksi tuollainen aloituksessa mainitun kaltainen työpaikkakyttääjä.- Anonyymi
Työpaikkakyttääjä kirjoittaa siinä. Vihamielisyys niitä kohtaan, jotka haluaisivat, että maksetulla työajalla tehtäisiin töitä eikä juoruiltaisi savuverhon suojissa.
Kun työpaikalla on kiire, tulee tehdä tehokkaasti töitä, jotta saadaan hommat hoidettua. Ei tule kuuloonkaan, että ehtisi kiireessä juoruilemaan tupakka suupielessä niistä, jotka tekee työt sillä aikaa, kun tyhmikset tupakoi. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Työpaikkakyttääjä kirjoittaa siinä. Vihamielisyys niitä kohtaan, jotka haluaisivat, että maksetulla työajalla tehtäisiin töitä eikä juoruiltaisi savuverhon suojissa.
Kun työpaikalla on kiire, tulee tehdä tehokkaasti töitä, jotta saadaan hommat hoidettua. Ei tule kuuloonkaan, että ehtisi kiireessä juoruilemaan tupakka suupielessä niistä, jotka tekee työt sillä aikaa, kun tyhmikset tupakoi.Nimenomaan😂 Aina on niitä, jotka ”aina tekevät kaiken”. Saivat minun puolestani tehdäkin, kun eivät kuitenkaan tehneet. Hoitotyö nyt on vaan itseään korostavia tyyppejä täynnä.
- Anonyymi
Onhan se nyt aika idioottimaista huhkia hiki hatussa ja tehdä muiden työt, ja sitten mennä kotiin nillitämään kun on niin kamalaa. Kunnon puoliso toki auttaa kirjoittamalla Suomi24:een kirjoittaa tästä epäkohdasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää382181Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten642022Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211930HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363881670Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031641Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241464Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821092Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75915
- 27899