Monesti puolisoni toteamaan Monesti sen kuulleena, oli ihan ehkä kiireinen päivä mutta kiire olisi vähempää kun ne tupakalla olevat ja kahvitunti rupattelijat tekisi hiukan enemmän töitä sen sijaan kymmenen kertaa 10min plus neljä 15m taukoa on yli kaksituntia maksettua työaikaa
Vanhustenhoivassa työssä olevan puoliso
6
232
Vastaukset
- Anonyymi
Puolisosi kannattaa avata suunsa työpaikallaan työkavereidensa ylimääräisistä tauoista ja laiskottelusta. Työpaikalla se ongelma on, ei teillä kotona.
- Anonyymi
Niin, harvemmin se kotona ja keskustelupalstoilla itkeminen muutoksia saa aikaan, vastuullinen työntekijä ottaa ongelmat puheeksi siellä, missä niitä on - eli työpaikalla.
- Anonyymi
Ei kuitenkaan kovin kiire tainnut olla.
Kun minun työpaikallani on kiire, teemme tehokkaasti töitä saadaksemme hommat hoidettua. Ei tule kuuloonkaan, että ehtisimme kiireessä laskemaan ja kellottamaan kollegoiden taukoja.
AInahan jokaisella työpaikalla on yksi tuollainen aloituksessa mainitun kaltainen työpaikkakyttääjä.- Anonyymi
Työpaikkakyttääjä kirjoittaa siinä. Vihamielisyys niitä kohtaan, jotka haluaisivat, että maksetulla työajalla tehtäisiin töitä eikä juoruiltaisi savuverhon suojissa.
Kun työpaikalla on kiire, tulee tehdä tehokkaasti töitä, jotta saadaan hommat hoidettua. Ei tule kuuloonkaan, että ehtisi kiireessä juoruilemaan tupakka suupielessä niistä, jotka tekee työt sillä aikaa, kun tyhmikset tupakoi. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Työpaikkakyttääjä kirjoittaa siinä. Vihamielisyys niitä kohtaan, jotka haluaisivat, että maksetulla työajalla tehtäisiin töitä eikä juoruiltaisi savuverhon suojissa.
Kun työpaikalla on kiire, tulee tehdä tehokkaasti töitä, jotta saadaan hommat hoidettua. Ei tule kuuloonkaan, että ehtisi kiireessä juoruilemaan tupakka suupielessä niistä, jotka tekee työt sillä aikaa, kun tyhmikset tupakoi.Nimenomaan😂 Aina on niitä, jotka ”aina tekevät kaiken”. Saivat minun puolestani tehdäkin, kun eivät kuitenkaan tehneet. Hoitotyö nyt on vaan itseään korostavia tyyppejä täynnä.
- Anonyymi
Onhan se nyt aika idioottimaista huhkia hiki hatussa ja tehdä muiden työt, ja sitten mennä kotiin nillitämään kun on niin kamalaa. Kunnon puoliso toki auttaa kirjoittamalla Suomi24:een kirjoittaa tästä epäkohdasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla6922734Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,311376Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki131294- 1131235
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2471208- 1041060
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?112963Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k105949Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai50779- 64761