Kriisikunta

Talous on kunnossa ku pomppupalloon kaupunki laittaa 100000€
5642
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Koripallo on tärkein asiaKauhajoella.
Kun KarhuBaskat pelaa Korisliigan ottelun, tuloksia ei löydy seuraavana päivänä juuri mistään valtakunnallisesta mediasta!

Äänestä

luottamushenkilöillä on I-P:n mukaan vapaaippuja

Äänestä

Kyllä tuollaiseen turhaan rahaa näyttää riittävän yllin kyllin, vaikka täällä pitäisi ymmärtää että ollaan kriisissä.
Järjen käyttö sallittu talousasioissa.
Ja mihin menee maailma.Kohta sitä on kaikki huolet ja velat niskassa.
Holtitonta on rahankäyttö.

Äänestä

Saako kaupungilta täydentävää toimeentulotukea?

Äänestä

Eiköhän olla jo täytetty kaikki kriisikunnan merkit.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Talous on kunnossa ku pomppupalloon kaupunki laittaa 100000€

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu