KANSALLINEN HÄTÄTILA!!!

Anonyymi-ap

Köyhyystutkija Ohisalo sen sanoi!!!Suomen metsät eivät ole enää HIILINIELUJA!!! APUAAAA!!! HÄTÄTILA!!!!HETI!!!

15

99

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      kaikella sitä rahaa kusetetaankin !

    • Anonyymi

      Hyvin on köyhyyttä tutkinu ja nyt toteuttanut,vanha sanonta Suomi elää metsästä ja meidän vihreä kulta,ne ovat nyt imperfekti.Pienmetsänomistajien metsä on arvotonta,arvo täys nolla myyntiverojen sekä korjuukustannuksien jälkeen ja nyt vielä tämä.Nyt toteutetaan sitä mitä nämä vihreät vouhottajat on aina halunnu,lahotetaan puut pystyyn ja annetaan toukkien herkutella.Eipä kannata muutamaa hehtaaria hakata,jää vain taimenistutus ja muu hoito itselle harmiksi moneksi vuotta ja myydystä puusta ei saa sen vertaa että kulut kattaisi.Tyhjän saa tekemättäkin.

    • Anonyymi

      Ei tässä auta kuin eroaminen EUS.ta. Ei meillä ole varamaa maksaa miljardeja siitä että olemme euroopan metsäisin maa. Nämä vihreät ovat raiskauttaneet suomineidon ja nyt siitä tehdään kehitysmaa jotta eräillä olisi hyvä olo.

    • Anonyymi

      Nyt tulee KÖYHYYSTUTKIJA Ohisalolle lisää töitä,kun ViherVasemmisto rupeaa perimään miljardiluokan HIILINIELU maksuja Suomen veronmaksajilta. Näin saadaan Köyhyys ja Kurjuus maksimoitua,ja KÖYHYYSTUTKIJA Ohisalolle lisää töitä.

      • Anonyymi

        Tämä nykyinen uusavuttomien hallitus on yhdessä toiminut niin, että kansalla on tiedossa laihoja vuosia edessään. Järjetöntä on ollut näiden vihervassareitten vouhotus olla maailman ykkösmaa ilmastontorjunnassa. Nyt sitten joudutaan sitä katkeraa satoa niittämään.


      • Anonyymi

        Köyhyyttä ja kurjuutta on lisättävä suomessa (ei koske matuja) T: ohisalo. muut vihreät idiootit.


    • Anonyymi

      Eihän kaadetut puut olekaan hiilinieluja. Elävät pystyssä olevat puut sen sijaan ovat.

      • Anonyymi

        Miten tämä vihreiden ennallistaminen tuhoaakaan hiilinieluja.
        Puut kuolee kun alue soistuu.. Kasvaako sitten hiilinielu.
        Missä näiden piiperoiden järki on? Pahasti kadoksissa.


    • Anonyymi

      Hiilinielusössötystä ja muuta lapsellista vihervouhotusta on lisättävä, ja katujengejä on tuotava äkkiä lisää maahan !!

    • Anonyymi

      Vihreiden ympäristöosaaminen loistaa jälleen totaalisella poissaolollaan. Eihän se metsä ole ollut siinä kuin pienen ikuisuuden. Muutos metsässä tuli poliitikoille jälleen täytenä yllätyksenä.

    • Anonyymi

      Venäjällä on hiilinielua, heti rajan jälkeen siberiaan asti, joka vaikuttaa myös suoleen?👽

    • Anonyymi

      Mikä näitä piipertäjiä vaivaa, maailma on sekaisin ja nämä pipopäät vohkaa metsistä ja ilmastosta. istutaan pitkin ajoteitä ja työllistetään virkavaltaa, odotetaan kuunvaihdetta että saadaan kelan ja sossun tuet.

      • Anonyymi

        Kysykääs joku ohisalolta hänen miehensä tuulivoimakaupoista jossa valtioo
        kupattiin... Nyt ennellistetaan ja metsää tuhoutuu siis soistuu ja hiilinielua pitää kasvattaa...
        Piiperoiden yhtälöt ei toimi. Lisää pakolaisia lentokoneilla ja kaikille hienot autot
        ja asunnot.


    • Anonyymi

      Tampereen kaupunki pitää kiiresti ennallistaa. Puita lisää! Pensaat takaisin!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      152
      10997
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5250
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2463
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      30
      2153
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1721
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1584
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      31
      1270
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1196
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      92
      935
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      317
      902
    Aihe