Häviäjä ajaa halvimmalla. Taksipulju on varaton ja kuski ei saa kuin lantteja. Halpa taksa tarkoittaa huonoa tulosta ja huonoa palkkaa. Halvimman hinnan tarjonneet ovat alan tyhmimpiä luusereita.
Se nyt on vaan niin tyhmää ajaa halvalla.
Anonyymi-ap
7
127
Vastaukset
- Anonyymi
Päinvastoin, on tyhmää maksaa liikaa, vaikka joku menneen ajan taksari sitä vaatisikin.
- Anonyymi
Vielä tyhmempää kuskata yöllä jurripeikkoja liian halvalla.
- Anonyymi
Kuskin kannattaa ajaa firmassa, jossa on korkeimmat hinnat.
- Anonyymi
Kyllä pääkaupunkiseudulla asuvilla on rahaa. Miksi taksiautoilu ei saisi kannattaa ?
- Anonyymi
Välitysyhtiöt ovat kusettaneet taksiautoilijoiden ammattiryhmää liian halvoilla hinnoilla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Välitysyhtiöt ovat kusettaneet taksiautoilijoiden ammattiryhmää liian halvoilla hinnoilla.
Kusetettavia kusetetaan. Kapitalismin perussääntö.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1087017
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t324158törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/353620Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3971930- 321447
- 351438
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi531295Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv121068Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen1721035Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11990