Näin ihanaa unta...

Moskovaan osui 400kilotonnin ydinpommi ja venäläiset juoksivat soihtuina kaduilla..
15261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Oletko menossa sotaan jos sota tulee? Jos menet, sinulla on oikeus lietsoa sotaa, mutta jos olet vanhus EI.

Äänestä
  • Eihän tuossa sotaa lietsota, vaan näki vain unia.Onko sekin jo kielletty suomessa?

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Eihän tuossa sotaa lietsota, vaan näki vain unia.Onko sekin jo kielletty suomessa?

    Ei se sinänsä ole kiellettyä, mutta ei voi olettaa, että joku muu menee sitten tekemään se työn eli sotimaan!

    Äänestä

  • Oletko sinä joku lupien jakaja? :D

    Äänestä

  • Ai mihin olen menossa? No jos kutsuvat nelikymppisen palvelukseen niin sitten sinne. Olen tänä vuonna urheillut ahkerasti notta olisin palveluskunnossa.

    Jos nyt oli puhe ydinsodasta, ja en ole matkalla rintamalle, niin sitten menen tohon Helsingin alla sijaitsevaan jättimäiseen ydinpommisuojaa. Vanhempani menevät varmasti mökille evakkoon. Siellä vietän itsekin sitten vapaat turvassa. Mutta muuten pysyn Helsingissä ja hoidan työni. Ei tulisi mieleenkään lähteä Amerikkaan siskon luokse turvaan.

    Äänestä

Tuuli tuo sitten hyvät säteilyt Suomeenkin. Helsingissä asuvat kellareissaan. Joditabletteja napsii koko kansa.
Kun Kiovan lähellä atomivoimalasta purkautui ydinvoimaa ulos, niin ensin Suomessa salattiin asia, sitten Ruotsin kautta satiin tietoa ja lopulta suomalaisia olipakko varoittaa keräämästä sieniä ja marjoja, eikä pikkulapset saaneet mennä lätäkköihin lotraamaan tai hiekkalaatikolla pistää hiekkaista kättä suuhun! Syöpäkuolemat lisääntyivät nopeasti!
Pienestä ydinpäästöstä Suomikin sai osansa. Joten kuo kunnon ydinpommi tuhoaa myös suomalaiset!

Äänestä
  • Oho! Unesta tulee ydinsäteilyä suomeen!

    Näinkö siellä ryssänkoulussa opetetaan 😆🖕

    Äänestä

Ihanaa. Samanlaisia minäkin näen silloin tällöin. mm sellaisia joissa on hiilikassa joka ulottuu silmänkantamattomiin ja keskeltä törröttää hiiltynyt kremlin torni.

Äänestä

Sese vasta ihanaa olisi, kun niiden oma pommi osuisi gremlin muurien sisään.

Äänestä

Toi olisi liian iso tulee jo ilmakehään reikä jos tollasen 400 megatonnisen ampuisi suurin testattu oli 100 megatonnia starbomba.

Äänestä
  • Kilotonneista olikin puhe.

    Äänestä

Minäkin näin unta että megaluokan ydinkärki osui Washingtonniin, siellä oli Biden joka sanoi "Cmon man!" ja siitä jäi jäljelle vain ruskea pieru =D käkäkäkä!

Äänestä

Aika mitätön latinki. Itse uneksin vähintään 50 megatonnin latauksesta keskelle moskovaa.

Äänestä

Tähän liittyen voinee kysyä, että jos Putin tuhoaa Venäjän kansan, niin ketä siitä voi syyttää?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Moskovaan osui 400kilotonnin ydinpommi ja venäläiset juoksivat soihtuina kaduilla..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu