Nyt täytyy kiittää Vantaan julkista terveydenhuoltoa, Tikkurilan terveyskeskusta.
Isovarvas tulehtui ja turposi yhtäkkiä niin, ettei kenkää tahtonut saada jalkaan. Lisäksi se oli tosi kivulias. Lääkäriin, mihin tahansa, siis piti päästä mahdollisimman nopeasti. Eikun kännykkä ’käyntiin’.
Ensin selailin netistä niin Tikkurilan yksityiset terveysasemat kuin terveyskeskuksenkin.
Ja arvatkaapas. Tikkurilan terveyskeskukseen sain iltapäivälle lääkäriajan. Toisessa isoista yksityisistä terveystaloista olisi löytynyt myös aika tuntia myöhemmin ja toisesta vasta huomisiltapäivälle.
Lisäksi säästin hiukan vajaat 100€, vaikka säästö ei tuossa ollut ratkaiseva, vaan odotusaika.
Lisäksi palvelu oli erinomaista.
Miellyttävä yllätys
Anonyymi-ap
4
215
Vastaukset
- Anonyymi
Sellaisissa kunnissa ja työpaikoilla, jotka ovat Terveystalon asiakkaita, tuo on ollut arkipäivää jo kauan. Saas nähdä mihin tämä hallintobyrokratiaa kasvattava uudistus johtaa ?
- Anonyymi
Terveystaloon olisi päässyt, mutta tuntia myöhemmin. Ja maksanut kuusi kertaa enemmän. Mehiläiseen seuraavana päivänä. Ja kuusi kertaa kovemmalla kustannuksella.
Työterveys ei enää minua koske, olen eläkkeellä.
- Anonyymi
Samaa mieltä, hoito on hyvää jos sinne vain pääsee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2453719- 583513
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I962915Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk542693Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve1202466Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro352082Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1012021Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva421885Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1071826Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli711189