Nyt täytyy kiittää Vantaan julkista terveydenhuoltoa, Tikkurilan terveyskeskusta.
Isovarvas tulehtui ja turposi yhtäkkiä niin, ettei kenkää tahtonut saada jalkaan. Lisäksi se oli tosi kivulias. Lääkäriin, mihin tahansa, siis piti päästä mahdollisimman nopeasti. Eikun kännykkä ’käyntiin’.
Ensin selailin netistä niin Tikkurilan yksityiset terveysasemat kuin terveyskeskuksenkin.
Ja arvatkaapas. Tikkurilan terveyskeskukseen sain iltapäivälle lääkäriajan. Toisessa isoista yksityisistä terveystaloista olisi löytynyt myös aika tuntia myöhemmin ja toisesta vasta huomisiltapäivälle.
Lisäksi säästin hiukan vajaat 100€, vaikka säästö ei tuossa ollut ratkaiseva, vaan odotusaika.
Lisäksi palvelu oli erinomaista.
Miellyttävä yllätys
Anonyymi-ap
4
210
Vastaukset
- Anonyymi
Sellaisissa kunnissa ja työpaikoilla, jotka ovat Terveystalon asiakkaita, tuo on ollut arkipäivää jo kauan. Saas nähdä mihin tämä hallintobyrokratiaa kasvattava uudistus johtaa ?
- Anonyymi
Terveystaloon olisi päässyt, mutta tuntia myöhemmin. Ja maksanut kuusi kertaa enemmän. Mehiläiseen seuraavana päivänä. Ja kuusi kertaa kovemmalla kustannuksella.
Työterveys ei enää minua koske, olen eläkkeellä.
- Anonyymi
Samaa mieltä, hoito on hyvää jos sinne vain pääsee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit585503Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4334779Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483919KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1913499Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142596Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222345Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182308Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1542111- 1282069
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241539