Ei kuulu pihaustakaan punavihreiden feministinaisten taholta, heille siis sopii musliminaisten kyykytys.
Ohisalo kyllä sanoi, että Iranin naisten huivipakko on orjuuttamista, mutta Suomen poliisin virka-asuun hän kuitenkin haluaa muslimihuivin naisille.
Afganistanin naiset ei pääse enää yliopistoon - vihreät naiset hiljaa
38
238
Vastaukset
- Anonyymi
Ehkä sieltä otetaan nyt naiset Suomeen, miehethän tulivat jo....
- Anonyymi
Erioten koko maailman miehet ovat hiljaa, paitsi musliimimaitten miehet jotka hyväksyvät naisten koulutuksen omissa valtioissaan.
- Anonyymi
Miksi vihreät ovat hiljaa?
- Anonyymi
Muslimimiehet ja patriarkka Kirill ovat kuin kaksi marjaa: heidän mielestä naisella ei kuulu olla ihmis- eikä perusoikeuksia.
Muun maailman miehet jakautuvat sovinisteihin ja feministeihin, joista vain feministit sallivat naisille opiskelun ja työssäkäynnin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi vihreät ovat hiljaa?
No siksi jotta vaimonhakkaajat Suomessa uskaltaa puhua.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi vihreät ovat hiljaa?
Entä miksi Sanna on hiljaa, muistelen että olisi joskus ollut huolissaan sellaisista ihmisoikeuksista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Entä miksi Sanna on hiljaa, muistelen että olisi joskus ollut huolissaan sellaisista ihmisoikeuksista.
No purra menee sinne pureen niitä ilkeitä miehiä. Purra on rohkea, ainakin huhutaan niin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No purra menee sinne pureen niitä ilkeitä miehiä. Purra on rohkea, ainakin huhutaan niin.
No miksi juuri Purra?
- Anonyymi
Eukothan voisi alkaa vaikka "penaalilakon", kunnes vapaus koittaa.
- Anonyymi
Siinä tulee pataan mieheltä.
- Anonyymi
Vihreät ovat kiinnostuneita erilaisista sekosukupuolista ja niiden oikeuksista, ei oikeiden naisten.
- Anonyymi
Juuri niin. Vihreät suosivat ei-heteroiden henkilöiden oikeuksia, eivät heteronaisten ihmis- ja perusoikeuksia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juuri niin. Vihreät suosivat ei-heteroiden henkilöiden oikeuksia, eivät heteronaisten ihmis- ja perusoikeuksia.
musliminaiset eivät ole heteroja. Islamissa lapset saavat alkunsa raiskauksesta.
- Anonyymi
Vihreät on fanaatikkojen puolue.
- Anonyymi
Kaikki suomalaiset puolueet koostuvat fanaatikoista
Kokoomus, Vihreät, PS, KD, KEPU, RKP, SDP - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaikki suomalaiset puolueet koostuvat fanaatikoista
Kokoomus, Vihreät, PS, KD, KEPU, RKP, SDPPerustelut?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Perustelut?
Trollit ei perustele.
- Anonyymi
No nyt aloittaja osuit just asian ytimeen hyvä !
- Anonyymi
Vihreiden unelmaa kuuluu naisten alistaminen koiran asemaan. Aika omituista mutta voiko idiooteilta muuta odottaa.
- Anonyymi
Vihreiden politiikka on eksyneen ihmisen harhailua.
- Anonyymi
Ei ole uutinen, vihreissä ei ole feministejä. Ei ole ollut pitkään aikaan.
- Anonyymi
No mitäs ne on?
- Anonyymi
Vihreät siiderivalaat ovat Suomessakin muslimi miestensä alistamia. Ei ne valita siksi, jos muslimi miehet kohtelee naisia kuin ilmaa
- Anonyymi
Vihreän naisen unelma on olla ruskean nyrkin ja hellan välissä.
- Anonyymi
Kuka onkaan se rasisti. Naisten alistaminen on rasismia naisia kohtaan.
- Anonyymi
Juuri niin. Sovinistit ovat rasisteja.
- Anonyymi
Parrakkaat rättipäät johtavat nyt maata ja järjestävät asiat. Kaiken kehitysyhteistyön voi nyt lopettaa.
- Anonyymi
Voi teitä persuleita.:( Mitä hyötyä on huudella? Vaikutusmahdollisuuksia ei ole, sillä talebanit on jo eristetty. Suomenkin suurlähetystö suljettu ja kahdenvälinen kehitysyhteistyö keskeytetty.
- Anonyymi
Afganistanissa noudatetaan niitä oppeja, joita Suomi siellä 20 vuotta koulutti. Hienoa työtä Suomi! 10 pistettä!
- Anonyymi
Suomen veroeuroja kului tuohonkin Afganistanin kehittämiseen tasa-arvoisemmaksi maaksi ja hukkaan meni nekin rahat kuten moni muukin ulkomaille hallituksen heittämät eurot kaiken maailman hyödyttömiin projekteihin. Kotimaan hyvinvointiin rahaa ei sitten ole, resurssit ovat olemattomat, mutta valtion velka kasvaa.
- Anonyymi
Ja täällä mietitään oikein kuinka saataisiin nicabit ja burkhat sovitettua suomalaisiin työpaikkoihin erit, valtiolliselle ja kunnallisille ”työnantajille”.
Ihan oikeasti mikä h…tin kaksinaismoralismi on valloillaan täällä?
Ja Afganistanin naisille mukamas kerätään rahaa, herätkää v…tun pökiöpäät …..- Anonyymi
Sitähän se on, tosi kummaa alistumista ja nöyristelyä.
- Anonyymi
Minäkin ihmettelen tuota rahankeräystä. Selvä petos, kun nykyään miehet hoitaa kaikki raha-asiat Afganistanissa
- Anonyymi
Toimivalta tuo Iranin systeemi vaikuttaa. Suomikin säästäisi reilusti koulutusmenoissa ja tarvitaanhan täälläkin matalapalkka alojen työntekijöitä.
- Anonyymi
Eiköhän ne kohta tuoda Suomeen 😭😭😭😭😭😭
- Anonyymi
Suomen polliisit vois alkaa käyttää pellenaamareita partioidessaan, näin säilyis kasvot 🤣🤣🤣🤣
- Anonyymi
Eivät puutu todellisiin ongelmiin.
- Anonyymi
Miksei elokapina ja muut aktivistit tee mitään?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan Emma gaala.
Luuleeko Martina olevansa koko Emmagaalan pääjehu vai mikä on? Monta päivää jo laittanut itseään gaalaa varten,ja tottakai, pois kotoa hotelliin pakko2731900Ilman heijastinta ?
Kauhavalla lenkkeilijä menehtyi auton törmättyä päin. Kyllä se heijastin on halpa henkivakuutus pimeällä, toki ei ole tietoa että onko heijastinta käy121573Olen tajunnut että tein virheen
Kun meidän yhteys katkesi. Olisit ollut se oikea nainen mulle, miten enää voisin asian korjata? Olen pahoillani.1091336- 2391124
- 1321033
Kerro itsestäsi jotain, joka tulisi todennäköisesti yllätyksenä kaivatullesi
Hyvässä tai pahassa. (Mutta mieluummin tietysti olisi kiva kuulla niitä hyviä asioita!)871025Erika Vikman Emmagaalassa
Luulin nähneeni tuolta harakalta kaiken, mutta erehdyin. Mikä hiton riepu sillä on päällä? Hirveä ilmestys!113912Miehen malli ja rooli tässä yhteiskunnassa
Eli olen jo pitkään ollut sitä mieltä, että miehen rooli on ollut murroksessa jo vuosikymmenien ajan ja yhä edelleen se on vähän hakusessaan. En ole228876Martina, uusi hirviö Jocelyn Wildenstein
Emma gaalan matolla Martinan esiintyi tänään, naama muuttuneena hirviön kaltaiseksi, kuten överi kauneusleikkauksia itselleen tehnyt Jocelyn Wildenste21586882 prosenttia kannattaa Natoa!!!
SUOMALAISTEN Nato-jäsenyyden kannatus on koko ajan vahvistunut ja vankistunut. IS:n Taloustutkimuksella teettämän kyselyn mukaan 82 prosenttia on sit165671