Johtajiensa takia. Lakkoja pitää tasaisin väliajoin saa kiihottajat kiihotettua lakkoihin.
https://www.uusisuomi.fi/uutiset/nain-tienasivat-tyomarkkinapomot-ay-johtajalle-yli-25-000-kk/d7964909-4584-4c29-98db-4b4f9c29499a
Ayliike on yksi monista turhuuksita, kun laki hoitaa asiat paremmin, ei tarvita verovapaita maaherroja sillipuvuissaan.
Ayliike SAK jämähtänyt höyryveturi aikaan
7
103
Vastaukset
Ennen kuin poltat SAK:n jäsenkirjasi niin muista, että vahvat liitot ja sitä kautta yhteiskunnan kokonaisetua palvelevat kolmikantaneuvottelut takasivat yhteiskuntarauhan maassamme. Nyt kun mätä ahne porvaristo nostaa päätään, työntekijäliitot heikkenevät ja valta kulminoituu oikealle, samoin pääoma. Tästä seuraa kasvavaa jenkkiytymistä eli elinolojen syvällistä rappiota. Vika on toki suomalaisen äänestyskäyttäytymisen; keskiluokka leikkii niin niin porvaria mutta samalla, äänestämällä väärin, tuhoaa demokratiaa ja tasa-arvoa. Vasemmisto saisi rutkastikin ääniä, jos porvarin alistama ja päähän potkima kansanosa ei enää alistuisi, vaan lähtisi sankoin joukoin uurnille. Kaikkein huonoin äänestysaktiivisuus on toivonsa menettäneiden ja syrjäytyneiden piirissä.
Vaalien alla vasemmiston tulee nyt aktivoitua, esim. järjestämällä satoja bussikyydityksiä uurnille köyhän kansan kulkea, lähdöt esim. ammattiliittojen ja tyväentalojen edustoilta kiertäen vähäosaisten asuinalueita. Piparia ja sumppia voisi myös tarjota. Bussien seinillä voisi olla pirunsarvin koristeltujen ökyporvarien kuvia mässäilemässä notkuvien pöytien rasvaista sikaa ja venäläistä (hyi) kaviaaria. Tämä jos mikä muuttaisi viimeistään kyyditettävien mielen puhtaaksi ja oikeaksi. Ääni vasemmalle on ääni inhimilliselle elämänmenolle. Ja talikkokommarit mukaan... jos ei vasemmisto niin sitten demari, niitä äänestätte. Tuliko tämä nyt selväksi ?- Anonyymi
Ayliike on kommunistinen. Kommunisteista pääseminen vie aikansa Ayjohtajat elää ruhtinaallisesti. Kommunistit palvoo heitä pikku Stalinisteina.
Yritä jo kaappikommari ymmärtää, että Ayliike on vasemmistolainen, tai siis työväen Ay-liikkeet ovat. Kommunismia tai Venäjä-kaipuuta niistä et löydä.
Toki on jo käynyt juurta jaksain selväksi halusi palvoa Stalinin muistoa mutta ymmärrä, että Stalin oli äärimmäisen julma mistään piittaamaton kansanmurhaaja, ihmissaasta.- Anonyymi
Aragoni kirjoitti:
Yritä jo kaappikommari ymmärtää, että Ayliike on vasemmistolainen, tai siis työväen Ay-liikkeet ovat. Kommunismia tai Venäjä-kaipuuta niistä et löydä.
Toki on jo käynyt juurta jaksain selväksi halusi palvoa Stalinin muistoa mutta ymmärrä, että Stalin oli äärimmäisen julma mistään piittaamaton kansanmurhaaja, ihmissaasta.Vasemmsitopuolueet voisi hyvin lopettaa, ei kuulu nykyaikaan. Työntekijät tekee työsopimukset työantajan kanssa, siinä ei 25000 € kuussa tienaavia maaherroja tarvita välikätenä. lait sitten hoitaa asiat kuten vaikkapa takuueläkeekkin, josta SDP oli kovasti vastaan ettei saa perustaa.
Elät Martti menneisyydessä kommunisti kitkerässä luulossasi.
Ajat muuttuu, ei diktaattori tyylinen Ayliike palkkoineen jota Ayjohtajat itselleen laittaneet ole nykyisyyteen sopivaa.
- Anonyymi
Mites tää herjaus liittyy Suomen Keskustaan?
- Anonyymi
Mielikuvitusmajurilla vippaa taas pahasti ja joulu näyttäisi sitä alennuksen tilaa vain vahvistavan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad641216- 42901
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että335685- 51661
- 51638
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116636- 99613
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38605- 76582
- 56574