Nu får vi svenskspråkiga säkert önska ett nytt år

utan pakkosuomi,och utan onödiga påhopp för att man svenskspråkig.
4<50
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Gärna vill vi också behålla vårt språk i fortsättningen som nationalspråk.

2Äänestä
  • Önska kan man men önskningar blir sällan uppfyllda.

    2Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Önska kan man men önskningar blir sällan uppfyllda.

    Så är det tyvärr.

    2Äänestä

Finska nog men frivilligt val.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

utan pakkosuomi,och utan onödiga påhopp för att man svenskspråkig.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu