Viettäkää viimeinen joulu itsenäisenä kansana. Ensi jouluna olette osa Venäjän imperiumia.
Hyvää joulua Suomalaiset
17
109
Vastaukset
- Anonyymi
Ihan oikeasti ensi vuonna Venäjä liitetään Suomeen, ainakin Karjala, Petsamo ja Pietari.
- Anonyymi
Ensi vuonna Suomi käy rajaneuvotteluja Kiinan kanssa. Kiinalalaisia rajamiehiä on tervehdittävä.
- Anonyymi
Suomi on jo liitetty yhteen kommunismiin. Toista ei kaivata.
- Anonyymi
Veit sanat suustani. Suomalaiset eivät ole olleet itsenäistä kansaa 1.1.1995 alkaen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Veit sanat suustani. Suomalaiset eivät ole olleet itsenäistä kansaa 1.1.1995 alkaen.
Älä viitsi vinkua joutavia. Jos maailma olisi oikeudenmukainen, sinullekin löytyisi jotakin tekemistä ja työtä sen sijaan, että iniset täällä 24/7.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Veit sanat suustani. Suomalaiset eivät ole olleet itsenäistä kansaa 1.1.1995 alkaen.
Päin vastoin. EU takasi Suomelle paikan läntisten sivistysvaltioiden joukossa. EU jäsenyys velvoittaa EU säädösten noudattamiseen, mutta antaa myös Suomelle sananvaltaa säädösten laadintaan.
Itsenäisyys ei ole sama asia kuin eristäytyneisyys kansainvälisestä toiminnasta. Siitä oli aikaisemmin Europpassa hyvänä esimerkkinä Albania ja nyt maailman mitassa Pohjois-Korea. Joku voi toki haluta sellaistakin itsenäisyyttä, mutta täysipäisille sivistyneille ihmisille itsenäisyys on aivan jotain muuta.
Oliko Suomi itsenäinen kansa silloin kun Neuvostoliitto saneli Suomen ulkopoliittisen linjan ja myös pitkälti myös sisäpoliittisen?
- Anonyymi
Kerran suomalainen, AINA SUOMALAINEN, meillä on yhteinen hiili puhaltakaamme siihen.
VAPAUS JA ELÄMÄ mitäs muuta tarvitsisimme. Hyvää joulua teille putinin kokin propaganda mölytorville. Miten aiot osallistua aiheuttamienne vahinkojen korjaamiseen Ukrainassa?
- Anonyymi
Tottakai Venäjä rakentaa koko Ukrainan aivan uusiksi kun sinä onneksi huomasit vaatia sitä tällä kansainvälisesti arvostetulla foorumilla.
Anonyymi kirjoitti:
Tottakai Venäjä rakentaa koko Ukrainan aivan uusiksi kun sinä onneksi huomasit vaatia sitä tällä kansainvälisesti arvostetulla foorumilla.
Mahtava mölähdys. Onhan se nyt kohtuutonta olettaa että vahinggon aiheuttaja ei korvaa tekemäänsä tuhoa. Miksi muiden pitäisi siivota putinin sotkut venäjän hävittyä sodan ukrainassa?
- Anonyymi
Älä sure. Kyllä se joulupukki sinullekin jotakin tuo. Vaikkapa uudet sukat.
- Anonyymi
Juo lisää viinaa niin katkeruutesi kasvaa vielä suuremmaksi.
- Anonyymi
Nyt jo 100K rikollista hyökkääjää pirun orrella. Lisää mahtuu, että tervetuloa vaan koittamaan piippalakit.
- Anonyymi
Viettäkäämme Me aidot Suomalaiset iloista Joulua.
- Anonyymi
Uni seis.
- Anonyymi
2023 juhlimme Novy God juhlaa johon on Sotamarsalkka Kenraali ja Sotasankari Vladimirov Putin kutsuttu mukaan.
Putin en halua tulla Suomeen valloittajana vaan Vapauttajana!
Valheellinen Suomi on poistettava vaikka asein sanoo KenraaliMarsalkka Putin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi434006Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal513651- 703218
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak933087Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no882066- 352028
- 241889
- 311841
- 341830
Olisitpa se hellä
Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k231774