Hyvää joulua Suomalaiset

Anonyymi-ap

Viettäkää viimeinen joulu itsenäisenä kansana. Ensi jouluna olette osa Venäjän imperiumia.

17

93

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihan oikeasti ensi vuonna Venäjä liitetään Suomeen, ainakin Karjala, Petsamo ja Pietari.

      • Anonyymi

        Ensi vuonna Suomi käy rajaneuvotteluja Kiinan kanssa. Kiinalalaisia rajamiehiä on tervehdittävä.


    • Anonyymi

      Suomi on jo liitetty yhteen kommunismiin. Toista ei kaivata.

      • Anonyymi

        Veit sanat suustani. Suomalaiset eivät ole olleet itsenäistä kansaa 1.1.1995 alkaen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Veit sanat suustani. Suomalaiset eivät ole olleet itsenäistä kansaa 1.1.1995 alkaen.

        Älä viitsi vinkua joutavia. Jos maailma olisi oikeudenmukainen, sinullekin löytyisi jotakin tekemistä ja työtä sen sijaan, että iniset täällä 24/7.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Veit sanat suustani. Suomalaiset eivät ole olleet itsenäistä kansaa 1.1.1995 alkaen.

        Päin vastoin. EU takasi Suomelle paikan läntisten sivistysvaltioiden joukossa. EU jäsenyys velvoittaa EU säädösten noudattamiseen, mutta antaa myös Suomelle sananvaltaa säädösten laadintaan.

        Itsenäisyys ei ole sama asia kuin eristäytyneisyys kansainvälisestä toiminnasta. Siitä oli aikaisemmin Europpassa hyvänä esimerkkinä Albania ja nyt maailman mitassa Pohjois-Korea. Joku voi toki haluta sellaistakin itsenäisyyttä, mutta täysipäisille sivistyneille ihmisille itsenäisyys on aivan jotain muuta.

        Oliko Suomi itsenäinen kansa silloin kun Neuvostoliitto saneli Suomen ulkopoliittisen linjan ja myös pitkälti myös sisäpoliittisen?


    • Anonyymi

      Kerran suomalainen, AINA SUOMALAINEN, meillä on yhteinen hiili puhaltakaamme siihen.

      VAPAUS JA ELÄMÄ mitäs muuta tarvitsisimme.

    • Hyvää joulua teille putinin kokin propaganda mölytorville. Miten aiot osallistua aiheuttamienne vahinkojen korjaamiseen Ukrainassa?

      • Anonyymi

        Tottakai Venäjä rakentaa koko Ukrainan aivan uusiksi kun sinä onneksi huomasit vaatia sitä tällä kansainvälisesti arvostetulla foorumilla.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Tottakai Venäjä rakentaa koko Ukrainan aivan uusiksi kun sinä onneksi huomasit vaatia sitä tällä kansainvälisesti arvostetulla foorumilla.

        Mahtava mölähdys. Onhan se nyt kohtuutonta olettaa että vahinggon aiheuttaja ei korvaa tekemäänsä tuhoa. Miksi muiden pitäisi siivota putinin sotkut venäjän hävittyä sodan ukrainassa?


    • Anonyymi

      Älä sure. Kyllä se joulupukki sinullekin jotakin tuo. Vaikkapa uudet sukat.

    • Anonyymi

      Juo lisää viinaa niin katkeruutesi kasvaa vielä suuremmaksi.

    • Anonyymi

      Nyt jo 100K rikollista hyökkääjää pirun orrella. Lisää mahtuu, että tervetuloa vaan koittamaan piippalakit.

    • Anonyymi

      Viettäkäämme Me aidot Suomalaiset iloista Joulua.

    • Anonyymi

      Uni seis.

    • Anonyymi

      2023 juhlimme Novy God juhlaa johon on Sotamarsalkka Kenraali ja Sotasankari Vladimirov Putin kutsuttu mukaan.
      Putin en halua tulla Suomeen valloittajana vaan Vapauttajana!
      Valheellinen Suomi on poistettava vaikka asein sanoo KenraaliMarsalkka Putin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      169
      6169
    2. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      212
      3547
    3. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      16
      3230
    4. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      60
      2921
    5. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      94
      2638
    6. Tämä on persut

      Persut kannattavat koko Suomen alueiden luovuttamista Venäjälle. Kannattavat myöskin väestönvaihtoa suomalaisten ja ven
      Maailman menoa
      2
      2525
    7. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      29
      2256
    8. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      25
      1973
    9. Linta ja Pete vievät UMK:n tänä vuonna

      Aika nopeasti näki kuulematta tarjonnasta ketkä homman hoitaa. Mutta etukäteen jo kiitos muille osallistujille. https:
      Euroviisut
      56
      1754
    10. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      47
      1732
    Aihe