Hyvää joulua Suomalaiset

Anonyymi-ap

Viettäkää viimeinen joulu itsenäisenä kansana. Ensi jouluna olette osa Venäjän imperiumia.

17

71

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihan oikeasti ensi vuonna Venäjä liitetään Suomeen, ainakin Karjala, Petsamo ja Pietari.

      • Anonyymi

        Ensi vuonna Suomi käy rajaneuvotteluja Kiinan kanssa. Kiinalalaisia rajamiehiä on tervehdittävä.


    • Anonyymi

      Suomi on jo liitetty yhteen kommunismiin. Toista ei kaivata.

      • Anonyymi

        Veit sanat suustani. Suomalaiset eivät ole olleet itsenäistä kansaa 1.1.1995 alkaen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Veit sanat suustani. Suomalaiset eivät ole olleet itsenäistä kansaa 1.1.1995 alkaen.

        Älä viitsi vinkua joutavia. Jos maailma olisi oikeudenmukainen, sinullekin löytyisi jotakin tekemistä ja työtä sen sijaan, että iniset täällä 24/7.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Veit sanat suustani. Suomalaiset eivät ole olleet itsenäistä kansaa 1.1.1995 alkaen.

        Päin vastoin. EU takasi Suomelle paikan läntisten sivistysvaltioiden joukossa. EU jäsenyys velvoittaa EU säädösten noudattamiseen, mutta antaa myös Suomelle sananvaltaa säädösten laadintaan.

        Itsenäisyys ei ole sama asia kuin eristäytyneisyys kansainvälisestä toiminnasta. Siitä oli aikaisemmin Europpassa hyvänä esimerkkinä Albania ja nyt maailman mitassa Pohjois-Korea. Joku voi toki haluta sellaistakin itsenäisyyttä, mutta täysipäisille sivistyneille ihmisille itsenäisyys on aivan jotain muuta.

        Oliko Suomi itsenäinen kansa silloin kun Neuvostoliitto saneli Suomen ulkopoliittisen linjan ja myös pitkälti myös sisäpoliittisen?


    • Anonyymi

      Kerran suomalainen, AINA SUOMALAINEN, meillä on yhteinen hiili puhaltakaamme siihen.

      VAPAUS JA ELÄMÄ mitäs muuta tarvitsisimme.

    • Hyvää joulua teille putinin kokin propaganda mölytorville. Miten aiot osallistua aiheuttamienne vahinkojen korjaamiseen Ukrainassa?

      • Anonyymi

        Tottakai Venäjä rakentaa koko Ukrainan aivan uusiksi kun sinä onneksi huomasit vaatia sitä tällä kansainvälisesti arvostetulla foorumilla.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Tottakai Venäjä rakentaa koko Ukrainan aivan uusiksi kun sinä onneksi huomasit vaatia sitä tällä kansainvälisesti arvostetulla foorumilla.

        Mahtava mölähdys. Onhan se nyt kohtuutonta olettaa että vahinggon aiheuttaja ei korvaa tekemäänsä tuhoa. Miksi muiden pitäisi siivota putinin sotkut venäjän hävittyä sodan ukrainassa?


    • Anonyymi

      Älä sure. Kyllä se joulupukki sinullekin jotakin tuo. Vaikkapa uudet sukat.

    • Anonyymi

      Juo lisää viinaa niin katkeruutesi kasvaa vielä suuremmaksi.

    • Anonyymi

      Nyt jo 100K rikollista hyökkääjää pirun orrella. Lisää mahtuu, että tervetuloa vaan koittamaan piippalakit.

    • Anonyymi

      Viettäkäämme Me aidot Suomalaiset iloista Joulua.

    • Anonyymi

      Uni seis.

    • Anonyymi

      2023 juhlimme Novy God juhlaa johon on Sotamarsalkka Kenraali ja Sotasankari Vladimirov Putin kutsuttu mukaan.
      Putin en halua tulla Suomeen valloittajana vaan Vapauttajana!
      Valheellinen Suomi on poistettava vaikka asein sanoo KenraaliMarsalkka Putin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      36
      4314
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      144
      2598
    3. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      101
      2182
    4. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      22
      1704
    5. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      78
      1676
    6. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      14
      1440
    7. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      65
      1426
    8. Miksi rakastuit ?

      Kyseiseen naiseen?
      Ikävä
      73
      1378
    9. Mun on pakko uskaltaa

      Mikäköhän olisi pahin skenaario, jos vain laittaisin hänelle viestin, et haluan jutella meistä? Se, että hän vastaisi, e
      Ikävä
      79
      1331
    10. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      76
      1313
    Aihe