Hyvää joulua Suomalaiset

Anonyymi-ap

Viettäkää viimeinen joulu itsenäisenä kansana. Ensi jouluna olette osa Venäjän imperiumia.

17

116

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihan oikeasti ensi vuonna Venäjä liitetään Suomeen, ainakin Karjala, Petsamo ja Pietari.

      • Anonyymi

        Ensi vuonna Suomi käy rajaneuvotteluja Kiinan kanssa. Kiinalalaisia rajamiehiä on tervehdittävä.


    • Anonyymi

      Suomi on jo liitetty yhteen kommunismiin. Toista ei kaivata.

      • Anonyymi

        Veit sanat suustani. Suomalaiset eivät ole olleet itsenäistä kansaa 1.1.1995 alkaen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Veit sanat suustani. Suomalaiset eivät ole olleet itsenäistä kansaa 1.1.1995 alkaen.

        Älä viitsi vinkua joutavia. Jos maailma olisi oikeudenmukainen, sinullekin löytyisi jotakin tekemistä ja työtä sen sijaan, että iniset täällä 24/7.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Veit sanat suustani. Suomalaiset eivät ole olleet itsenäistä kansaa 1.1.1995 alkaen.

        Päin vastoin. EU takasi Suomelle paikan läntisten sivistysvaltioiden joukossa. EU jäsenyys velvoittaa EU säädösten noudattamiseen, mutta antaa myös Suomelle sananvaltaa säädösten laadintaan.

        Itsenäisyys ei ole sama asia kuin eristäytyneisyys kansainvälisestä toiminnasta. Siitä oli aikaisemmin Europpassa hyvänä esimerkkinä Albania ja nyt maailman mitassa Pohjois-Korea. Joku voi toki haluta sellaistakin itsenäisyyttä, mutta täysipäisille sivistyneille ihmisille itsenäisyys on aivan jotain muuta.

        Oliko Suomi itsenäinen kansa silloin kun Neuvostoliitto saneli Suomen ulkopoliittisen linjan ja myös pitkälti myös sisäpoliittisen?


    • Anonyymi

      Kerran suomalainen, AINA SUOMALAINEN, meillä on yhteinen hiili puhaltakaamme siihen.

      VAPAUS JA ELÄMÄ mitäs muuta tarvitsisimme.

    • Hyvää joulua teille putinin kokin propaganda mölytorville. Miten aiot osallistua aiheuttamienne vahinkojen korjaamiseen Ukrainassa?

      • Anonyymi

        Tottakai Venäjä rakentaa koko Ukrainan aivan uusiksi kun sinä onneksi huomasit vaatia sitä tällä kansainvälisesti arvostetulla foorumilla.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Tottakai Venäjä rakentaa koko Ukrainan aivan uusiksi kun sinä onneksi huomasit vaatia sitä tällä kansainvälisesti arvostetulla foorumilla.

        Mahtava mölähdys. Onhan se nyt kohtuutonta olettaa että vahinggon aiheuttaja ei korvaa tekemäänsä tuhoa. Miksi muiden pitäisi siivota putinin sotkut venäjän hävittyä sodan ukrainassa?


    • Anonyymi

      Älä sure. Kyllä se joulupukki sinullekin jotakin tuo. Vaikkapa uudet sukat.

    • Anonyymi

      Juo lisää viinaa niin katkeruutesi kasvaa vielä suuremmaksi.

    • Anonyymi

      Nyt jo 100K rikollista hyökkääjää pirun orrella. Lisää mahtuu, että tervetuloa vaan koittamaan piippalakit.

    • Anonyymi

      Viettäkäämme Me aidot Suomalaiset iloista Joulua.

    • Anonyymi

      Uni seis.

    • Anonyymi

      2023 juhlimme Novy God juhlaa johon on Sotamarsalkka Kenraali ja Sotasankari Vladimirov Putin kutsuttu mukaan.
      Putin en halua tulla Suomeen valloittajana vaan Vapauttajana!
      Valheellinen Suomi on poistettava vaikka asein sanoo KenraaliMarsalkka Putin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen

      Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o
      Maailman menoa
      284
      4452
    2. Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen

      Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin
      Maailman menoa
      125
      2451
    3. Olen Päivi Räsäsen puolella

      En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit
      Maailman menoa
      317
      2407
    4. Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.

      Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.
      Maailman menoa
      148
      2312
    5. Nuhteettomia edustajia

      Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no
      Politiikka
      191
      2163
    6. Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...

      ...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a
      Maailman menoa
      477
      1183
    7. Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus

      Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii
      Luterilaisuus
      384
      1108
    8. Huumeliika mellastaa Suomussalmella

      Varastanut S-marketissa, jopa kolme kertaa päivässä. Päätekijä pitänyt kuumeorjanaan naistaan useita vuosia. Mies potki
      Suomussalmi
      11
      1000
    9. Ihana sinä (m)

      Oispa kiva nähdä sua. Uskomatonta, miten paljon sä pyörit mun ajatuksissa. Oonkohan mä sun mielessä? Haluaisitko nähdä v
      Ikävä
      38
      903
    10. Oletko koskaan miettinyt

      kun sua ei kukaan puolusta missään tilanteessa? Eikö ole omituista?
      Viha
      89
      868
    Aihe