Sanon näin silläkin uhalla, että joku kiihkovapari vetää siitä herneet nenään. Hyvää tällä sanomisella vain tahdotaan. Älkää kiukustuko.
Siunattua joulua vapareillekin!
7
138
Vastaukset
Emme toki, kun kerran tarkoitus on hyvä. Minä en toivota siunattua joulua, mutta toivotan rentouttavaa joulua, mukavaa herkuttelua, perheen kanssa olemista ja mitä nyt itsekukin joulultaan odottaakin.
- Anonyymi
Erotkaa vapareista!
Anonyymi kirjoitti:
Erotkaa vapareista!
Hyvää joulua sinullekin. Väitellän va-jäsenyyden merkityksestä parin päivän päästä, nyt olkoon joulu.
- Anonyymi
jori.mantysalo kirjoitti:
Hyvää joulua sinullekin. Väitellän va-jäsenyyden merkityksestä parin päivän päästä, nyt olkoon joulu.
Tänään voit erota vapareista. Se kannattaa.
- Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17679883D
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Luultavasti moni vapari saa raivarit tästä.
- Anonyymi
Aijai, nyt tulee pian pukki ja hakee lahjat takaisin. Peräti epäkilttiä on joulun juhlinnan ja joulutoivotusten sijaan miettiä miten saisi toiselle pahan mielen. Mahtaako olla edes kristillistä se?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse654444Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky983697Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1083331Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.211896Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575681883Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.871129- 88861
- 49821
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.105817Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä23774