Räjähtääkö taas ensi viikolla?

Anonyymi-ap

Siis erokäyrät kaakkoon?

7

137

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nyt et kai ymmärrä: kaakko tarkoittaa alaspäin.

    • Anonyymi

      Kai aloittaja tarkoittaa nousuun...

    • Anonyymi

      Kaakko tarkoittaa esim. vahvistimessa täyttä volumea. Toivomme, että ensi viikolla eroaminen menee yhteentoista. Katso Spinal Tap vaikka Youtubesta, jos ei ole tuttu.

    • Olisin tyytyväinen, jos entistä useampi keksisi että 31.12. eroamisen sijaan voikin erota edes 30.12, tai parhaimmillaan jopa just nyt. Vaan tuskinpa nytkään niin käy, vaan eroaminen luultavasti jatkuu ihan viime minuuteille saakka kiihtyen.

      Jos asia epäilyttää, voihan sitä erota nyt. Jos toteaa että oli huono idea, voi liittyä takaisin ja lahjoittaa seurakunnalle vuoden kirkollisveroa vastaavan summan.

      • Anonyymi

        Monelle se vuoden kirkollisvero on noin 400 euroa vuodelta. Ei siis ihan pieni summa. Sillä saa jo maksettua vaikkapa sähkölaskun.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Monelle se vuoden kirkollisvero on noin 400 euroa vuodelta. Ei siis ihan pieni summa. Sillä saa jo maksettua vaikkapa sähkölaskun.

        Onko sähkön hinnannousu siis demarien juoni tuhota kirkko?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      226
      7047
    2. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      346
      4954
    3. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      150
      3720
    4. Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue

      Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää
      Maailman menoa
      123
      3520
    5. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      76
      3456
    6. Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia

      ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi
      Tunteet
      56
      2965
    7. Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon

      Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon
      Pyhäjärvi
      270
      2769
    8. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      84
      2480
    9. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      25
      2406
    10. Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?

      Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas
      Maailman menoa
      109
      2078
    Aihe