Jotka hyväksyvät siviilien summittaiset tappamiset Ukrainassa.Saksa ja Ranska
on kylmänviileesti.pitäneet Puutiniin
suhteet yllä,ja.kieltäytyneet merkittävistä
asetoimituksista Ukrainaan.
on kylmänviileesti.pitäneet Puutiniin
suhteet yllä,ja.kieltäytyneet merkittävistä
asetoimituksista Ukrainaan.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Yk" jäsen tappaa siviileitä eikä sille voida mitään no pahoitellaan
Ranskalaiset kunnostautuneet vain keittiössä!Sotilaita ei ole ollut.Ehkä siksi Microni niin myönteinen alistumaan Putinin orjuuteen.
Ranska on hyvin perillä,että on ensimmäinen satanan kohde,jos ydinaseilla aletaan leikkimään.Yhdellä satanilla kymmenen ranskan kaupunkia muuttuu kaasuksi!
Länsi antaa vain tipottain aseita, lähinnä ilmatorjuntaan ja välttävät antamasta massiivisimpia aseita joilla voisi tuhota koko venäjän armeijan. Pitäisi antaa aseita joilla voisi tuhota ohjusasemat ja tykistöpatterit kaukana rajan takana, sekä siviilikerrostaloja niinkuin Venäjä tekee, ei ne muuten tokene.
No ranskalaiset muistaa
Napoleonin
Ja saksalaiset Hitlerin
Putin menee onnellisena nukkumaan kun osui Joulunakin siviileihin
Miksi Ukrainaa rummutetaan uutisissa 24/7, mutta Jemenistä mediamme vaikenee???
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17647049/haloo-yle!-mika-on-tilanne-jemenin-sodassa
Mitä se Jemeni leille kuuluu, yritätkö kääntää huomion Ukrainasta.
Euroopan tilanne kiinnostaa enemmän Eurooppalaisia
pitääkö sitä kaikesta ihmisen öyhöttää nykyään
Mikä Helv Jemen ? jotku alkuasukkaat taistelee toisiaan vastaan ketä kiinnostaa Venäjä varmaan toimittaa humanitaarista apua jos on niin huolissaan
Ei saudeja saa loukata,ei ole perusteita?