Kovin on synkkä vartiotorniseuran joulunaika. Ensin norjan viisas päätös evätä jehovan todistajilta vihkimisoikeus. Ja Camilla Nissinen paljon huomiota hesarissa ja ylellä. Tuli tuhti paketti karttamisesta ja sitä ei voi puutarhatien tontut kiistää. Ja mikä on vartiotorniseuran ajatus naisten asemasta ja koulutuksesta. Tullee mieleen että voisi verrata talebaaneihin. Hyvää joulua puutarhatielle.
Vartitorniseuran musta joulu
10
237
Vastaukset
- Anonyymi
Kiitos ei me tämä maailman valtion almuja kaivata, vastustaja panettelijat iloitkoon pilkallisena jouluna meille, vaan vapahtaja tulee.
- Anonyymi
Happamia, sanoi kettu pihlajanmarjoista. Raha kelpasi, kun sitä sai. Kun se uhattiin ottaa pois, Vartiotorni-seura sai hepulin. Erikoista käytöstä nostaa meteli asiasta, jota ei lähtöjäänkään kaipaa.
- Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#176804032
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
ja vapahtaja maksaa teidän mersuista autoveron.
- Anonyymi
"Ja mikä on vartiotorniseuran ajatus naisten asemasta ja koulutuksesta. Tullee mieleen että voisi verrata talebaaneihin."
Avaajalla ei nyt ole ihan kaikki tontut tallessa ...- Anonyymi
Ja mitäs muuta siinä avauksessa on?
Voisitko kommentoida. . .TONTTU?
- Anonyymi
Avaajalla on kaikki tallessa toista se on todistajilla. Tässä maassa on oikeulaitos,emme tarvitse ulkopuolisia oikeuskomiteoita. Jos joku haluaa erota jehovan todistajista hänellä on siihen oikeus. Pelotteet eivät ole nykyaikaa. On turha puhua uskonnovapaudesta jos ei voi itse päättää voiko siitä erota.
Toivon kovasti että Camilla Nissinen saa Savonia kirjallisuuspalkinnon. - Anonyymi
Paloskat ja Leinoskat eivät pääsee Nissisen kohdalla julkisuudessa esittämään edes tyypillisiä puolustuspuheita, kuinka sääntöjen rikkomisesta erotettuja tulee karttaa. Nythän kyseessä on eronnut eikä erotettu. Koita nyt selittää Suomen kansalle asia parhain päin, ettei tästä järjestöstä tosiasiassa voi edes erota ilman rangaistusta. Kyllähän tämän moni suomalainen jo tiesikin, mutta jälleen hyvä muistutus kaikille ja kiusallista Vartsikka-seuralle.
- Anonyymi
Ensin vartiotorni kirjoitti että erotettuja on kartettava.
Sitten ilmestyi vartiotorni, jonka mukaan samoin on kohdeltava eronneita.
Mutta on vielä vartiotornissa kirjoitettu että erotettuja on vihattava
Ja watchtower October 1:st 1952, page 599
Erotettuja on vihattava
Ja watchtower July 15:th 1974 page 442
Miten opetella vihaamaan (do you know How to hate) - Anonyymi
"Nythän kyseessä on eronnut eikä erotettu. Koita nyt selittää Suomen kansalle asia parhain päin, ettei tästä järjestöstä tosiasiassa voi edes erota ilman rangaistusta."
Näkyy olleen tiedotusosastollekin liian paha rasti. Voisin kuvitella, että vastine olisi julkaistu heidän niin halutessaan. Tiedottajilla varmasti riittäisi ns. häpy väittää, että eroamisen taustalla yleensä ovat salaiset väärinteot ja vedättää keskustelua "Raamatun periaatteiden" rikkomiseen eroamisen sijasta, mutta ainakin tällä kertaa taisi jäädä väliin.
Ulkopuolisten on yleensä mahdotonta ymmärtää, ettei liikkeestä voi erota ilman rangaistusta ja leinostelu asiasta sisältäisi sen riskin, että joku mielenhallinnassa oleva todistaja voisi siihen törmätä ja tehdä omat johtopäätöksensä, mikä riski tietysti on aina kun tiedottaja suunsa avaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain607512Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1232936- 1421776
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha651649Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1151458Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1671404- 1311153
- 77853
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko47802- 52745