Hyvin mennyt perille?

Ukrainan avustuskiima. Suomen köyhille ei keräyksiin riittänyt rahaa?
Tärkeintä on täyttää Zelenskin ja olikarkkien taskut!
23230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Suomalaisethan mieluusti palvoo mamuja,muunmalaisia!

Äänestä

Marinin hallitus onneksi avusti köyhiä suomalaisia lapsia, joita on 130000 , ylimäärääsellä lapsilisällä joulukuussa. Hienoa,hallitus!

Äänestä
  • Samalla,myös upporikkaita? Oliko nuija kehumisen aihe?

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Samalla,myös upporikkaita? Oliko nuija kehumisen aihe?

    Suomessa lapsilisä on maksettu iät ja ajat kaikille tuloluokille, mikseivät Katainen tai Sipilä korjanneet tilannetta, nyt se oli liian myöhäistä!

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Suomessa lapsilisä on maksettu iät ja ajat kaikille tuloluokille, mikseivät Katainen tai Sipilä korjanneet tilannetta, nyt se oli liian myöhäistä!

    Kyse tästä lisälapsilisästä? Oliko oikein rikkaille,?

    Äänestä

Päättäjämme keskittyvät enemmän auttamaan muita kuin suomalaisia. Valitaan huhtikuun vaaleissa meidän omaa etua ajattelevat päättäjät.

http://www.astettaparemmas.eu

Äänestä
  • Typeryys ja itsekkyys huipussaan.
    Vain Suomesta löytyy kateellisten ja itsekkäiden ihmisten joukko
    Häpeäisitte

    Äänestä

Ukrainan avustaminen on sijoitus tulevaisuuteen.

Äänestä
  • Ukraina hävisi sodan jo huhtikuussa viime vuonna, kun sen omat aseet, ammukset ja sotilaat oli tuhottu.
    Nyt siellä käyvät keskenään sotaa Venäjä ja EU, Nato ja USA.

    Äänestä

  • Mikä sijoitus, pöljä???

    Äänestä

Ukraina tuhoutuu ja sodan häviää Usa,nato ja Eu!

Äänestä
  • Lisätä,että Marini!

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Lisätä,että Marini!

    Kova paikka biletytölle!

    Äänestä

Ei nuoria nilkiä johtoon!

Äänestä

täällä suomessa on vuosikausia ollut maahanmuuttajia eikä 35 vuoden jälkeen ole sijoittunut työelämään. miten uudet tulijat.... ukrainalaisiakin jo vuoden päivät täällä loisineet ja suurin osa kävelee tyhjäntoimittajina ympäri suomea, mikä mättää suomen järjestelmissä, miksi ei sijoiteta töihin oppiin toisen kaveriksi niin oppisi työn sekö kielen samalla kertaa. työpaikkoja vapaana pilvin pimein. varoja jotka otetaan velaksi korkeilla koroilla lähetetään kaikkeen turhuuteen ja käytytään muuhun kuin suomalaisiin. sairaanhoito ja hammashoito jonot kasvaa,kouluissa ei pystytä hoitaamaan lasten terveystarkastujsia, vanhustenhoito aivan retuperällä, vanhukset hylättyinä jopa selaaiset yli 90 kymppiset sokeat ja dementtiset jotka ovat jo saaneet palveluita on lopetettu.
Kaikesta pitää suomalaisilta nipistää että mamut elää herroiksi täällä suomessa ja vielä ulkomaillakin.

Äänestä

Ukrainalaisista näkee sen hingutun työnperässä muuton? Harva töissä.

Äänestä
  • Valkeakoskellakin ukrainalaiset kävelee joutilaana merkkivaatteissa päivät pitkät kaupungilla ja istuvat kahviloissa. Arvatkaa, kenen rahoilla.

    Äänestä

Ei tosiaan ole tarkoitus täyttää kenenkään taskuja! Tärkeintä on pysäyttää henkisesti häiriintynyt putin ja hänen mielipuoliset hovinarrit. Vai katsotko mieluusti psykopaattisen putinin masinoimaa sotaa joukkohautoineen ja lapsiuhreineen?

Äänestä

Kokomus leikkaa sosiaaliturvaa,minkä varaan haalii mamuja.

Äänestä

Minkälaista itsekkyyttä tämä kirjoittaja huutaa;
Minä...Minä...Minä...
Hävetkää

Äänestä

Onko aloittaja kommari vai paruskin agentti?

Äänestä

Nyt Marini roikku Zelenskin kaulassa,Suomi maksaa mitä vaan!

Äänestä

Nyt joka puolueesta kansanedustajia Turkkiin ja Syyriaan tutustumaan maanjäristyksen tuhoihin ja lupaamaan sinne rahaa. Ja tietenkin presidentti perässä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ukrainan avustuskiima. Suomen köyhille ei keräyksiin riittänyt rahaa?
Tärkeintä on täyttää Zelenskin ja olikarkkien taskut!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu